2022'de iPhone X alınır mı?

Cihazın dış etkenlerden zarar görmesi ile kronik sorun farklı şeyler. Telefonun ekranı değiştirmesen bile Face ID'nin durup dururken çalışmama ihtimali var. Kronik sorunları sadece Face ID'den ibaret değil zaten...Dur
Cihazı açarken Apple logosunda kalması, iPhone'un ilk OLED'li cihazında dokunmatik algılamama ya da ekranda yeşil çizgi belirmesi gibi bir sürü sorunları var. Bunlar kronik sorun, dış etkenlerden herhangi bir zarar görmesine gerek yok.
Yukarıda yazdıklarımı dikkatli bir şekilde okursan neyi neden yazdığımı anlayabilirsin. Face id ve diğer sorunların örneklerini verdim.

Benden ondan bahsediyorum sıfır cihaz kalmadığı için kronik diye nitelendirilemez. İkinci el modellerinde sorun yaşanabilir dersin madde madde siralarsin o ayrı ama ikinci el cihaza ne müdahaleler yapıldığını bilmediğimiz için o sorunlar kronik olmaz. Bende Face ID yok. Bu kronik mi? Hayır ekran değiştirdim çünkü. Çok önemli mi? Benim için değil. Önemli olan almaz zaten ama bu kullanıcı müdahaleleri cihazı kronik yapmaz :)

Kronik sorun, cihazın genel sorunudur. Yok sonradan olma yok şöyle değil. X'in kronik Face ID sorunu vardır. Sıfır alan kullanıcılar bile yaşamıştı bu durumu :)

Yukarıda yazdıklarımı dikkatli bir şekilde okursan neyi neden yazdığımı anlayabilirsin. Face ID ve diğer sorunların örneklerini verdim.

Yukarıda yazdıklarınızı okudum zaten, evet bir kısımda haklısınız ne gibi müdahaleler yapıldığını bilemeyiz ama halihazırda iPhone X'in kronik sorunlarını yaşamak için cihaza herhangi bir müdahale yapılması gerekmiyor.

Cihazı açarken Apple logosunda kalması, IPhone'un ilk OLED'li cihazında dokunmatik algılamama ya da ekranda yeşil çizgi belirmesi gibi bir sürü sorunları var. Bunlar kronik sorun, dış etkenlerden herhangi bir zarar görmesine gerek yok.

@Freezyf belirtilen sorunları sonradan okudum. Son dediğim daha çok hitap ediyor alıntıladığım kişinin yorumlarına.

Hocam şeyi anlamadım siz Apple logosunda kalma sorunundan bahsettiniz ancak o kişisel bir sorun her telefonu açan kişi 5 dakika Apple logosunda kalıyorsa yani herkes bu sorunu yaşıyorsa kronik sorun olur. Ben X'e şahit oldum ve hiç logoda takıldığını hatırlamıyorum.

Hocam şeyi anlamadım siz Apple logosunda kalma sorunundan bahsettiniz ancak o kişisel bir sorun her telefonu açan kişi 5 dakika Apple logosunda kalıyorsa yani herkes bu sorunu yaşıyorsa kronik sorun olur. Ben X'e şahit oldum ve hiç logoda takıldığını hatırlamıyorum.

Hocam kronik sorunu herkes yaşamaz ki zaten, tıpkı S20'nin kamerasının ısınması gibi, herkes de görülmüyor ama genel anlamda cihazda böyle bir sorun var ya da X3 Pro'larda kasayı aşağı doğru tutunca ekranın göz kırpmaya başlaması gibi. Ben birçok kaynaktan araştırdım ve X'in böyle bir kronik sorunun olduğu kanısına vardım. X'de ki Face ID sorunu da herkes de görülmüyor zaten.

Apple logosunda kalması işlemci sorunundan tut, yazılımsal birçok sebep oluyor. Yani kişisel falan değil.

Geri
Yukarı