2022'de Series S almak mantıklı mı?

Konsolun içinde özel oyun yok, konsolu konsol yapan tek şey o platformda ki oyunlardır evet bunlar 3 4 yıl sonra PC'ye gelebilir ama özel oyunun hypesi biter 1 2 yıl sonraya denk. Xbox'a gelen oyun ilk günden PC'ye geliyor ki konsolun arayüzü Windows ile neredeyse aynı ben yeni çıkan muazzam excleri oynamayacaksam ne yapacağım gidip PC'de olan oyunları mı oynayacağım?

Konsolun içinde özel oyun yok, konsolu konsol yapan tek şey o platformda ki oyunlardır evet bunlar 3 4 yıl sonra PC'ye gelebilir ama özel oyunun hypesi biter 1 2 yıl sonraya denk. Xbox'a gelen oyun ilk günden PC'ye geliyor ki konsolun arayüzü Windows ile neredeyse aynı ben yeni çıkan muazzam excleri oynamayacaksam ne yapacağım gidip PC'de olan oyunları mı oynayacağım?

Hocam verdiğiniz para belli, 6.500 TL. Bu 6.500 TL ile doğru düzgün oyun oynanacak konsol veya bilgisayar piyasada yok. Zaten bu konsol alım gücü düşük ülkeler için yapılmış. 1080p ve 2K oyunculuğu hedefleyen yeni nesil bir konsol. İçinde SSD gibi nimetler barındırıyor. 6500 TL'ye konsol ve PC tarafında bir rakibi yok.

İthalatci garantili olmasi sorun cikartir mi?

Hayır.

6200 lira civarina bu konsol su an icin fiyatina deger mi?

Hiçbir şey fiyatına değmiyor. Yine de başka bir alternatifi olmadığı için bu bütçede en optimal konsol Xbox Series S.

Fiyati yakin zamanda duser mi?

Ülkemiz çok farklı siyasi olaylardan geçiyor. Birçoğu da ekonomimizi kötü etkiliyor bu yüzden ne olacağını kestirmek imkansız ancak ben fiyat düşüşü beklemiyorum.

İhazin isinan bir modeli (varyanti) oldugunu duydum. Boyle bir şey var mi?

Hayır birçoğu internette dolaşan fake videolar.

4K televizyonum var ama 4K oyun oynayamıyorum.

4K'ya upscale edebiliyor. Yine de acınıza üzüldüm.

Konsolun içinde özel oyun yok.

Gears, Halo, Forza, the Elder Scrolls uzak zamanda cal of duty ve Blizzard ile Activision'un bütün oyunları.

Konsolun arayüzü Windows ile neredeyse aynı.

Merak ediyorum neresini benzettiniz acaba.

Ne yapacağım gidip PC'de olan oyunları mı oynayacağım?

Oynayamayacaksınız çünkü 6000 TL'ye Xbox kadar iyi PC yok.

6000 liraya hala kasa toplanabiliyor mu? Hadi diyelim toplandı o PC'den olsa olsa yazıhane bilgisayarı olur. Series S'in içinde 3800X e denk işlemci var. Sırf oradan bile parasını çıkarır. Üstüne bir de 2000 liralık kolla geliyor. Series S Far Cry 6'yı 2k/60fps açıyor. Senin 6K ya alacağın yazıhane bilgisayarı Far Cry 6'yı 720p pencere modunda açabilir mi?

Bütçesi 15k altında olup oyun oynacaklar için Series S kadar F/P bir makine yok.

Geri
Yukarı