2023'te daha iyi bir ülke olabilir miyiz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ülkenin bölünebilme potansiyeli çok. Her şeyden ırkçılık, fanatiklik ya da partizanlık yapabiliyoruz. Eğitim sistemi çok saçma. Şahsen kendi okulumda diksiyon dersime giren iç anadolu şivesine sahip bir kişilik var. Hadi onu geçtim Aziz Sancar'a o kadar edilen laflar... Adam bir Türk olarak ilk defa gerçekten nobel alıyor ve bunu anıtkabir'e bağışlıyor. Öğrencilik zamanında bu adam günde 18 saat çalışan bir insana sırf ırkı yüzünde böyle davranmaları insanı öldürüyor yahu. Bu insanlar neden burada ve daha da kötüsü bize bu ülkeyi bırakan bu adama neden bu kadar çamur atıyorlar? Daha geçen gördüm Atatürk'ün anasını bacısını bırakmamışlar. Yahu napıyor bu adamlar size ya. Bütün bu saydıklarımdan daha da fazlası vardır belki göremediğim için bilmiyorumdur fakat ne Lozan ne de başka bir antlaşma bitse de bütün bu algılar bitmeyecek. Özetle hiçbir şey değişmeyecek bence. Bana göre 2023 algısı demagojinin profosyonelce kullanılıp millete empoze edilmeye çalışılan gerçek dışı bir düşünce olduğunu düşünüyorum.
Kissaki arkadaşımın da dediği gibi hepimiz iyi bir gelecek istiyoruz fakat bunun demagoji ile yürüyecek bir yanı yok. Enflasyon ortada, yerimizde sayıyoruz. Daha kış ayında yanlış hatırlamıyorsam doğu bir kesimde dolar'ı düşürmek için ellerindeki dolar banknotlarını yakıyorlardı. Bu zihiniyetten bahsediyorum.

2023 hedeflerini hala "Lozan'ın bitişi" sanan arkadaşlar var. Görüşün ne olursa olsun, adamlar 2023 diye bir hedef koymuş. Hedeflerinde ise Savunma Sanayii'ni %100 yerli yapmaya, yeni sanayi devrimini yakalamaya kadar birçok hedef var ülkemiz için. Burası önemli, "Ülkemiz için". Hala eleştirenler, aşağılayanlar, dalga geçenler var. Bu insanlar bir de vatanseveriz demiyorlar mı, içim gidiyor.
Dalga geçiyorsun, aşağılıyorsun falan da, sen ülken için ne yapıyorsun? Ülkenin gelişmesi için hangi planların var? Hangilerini uyguluyor hangileri için savaş veriyorsun?
Burada söz konusu olan şey parti-siyaset üstü bir olay, Vatan. Ancak kafa yapısı sabitleşmiş. "X partisinin planı mı? *** çomarlarından oy almak içindir"
Gelin birlikte el ele verelim, kavga etmek yerine birlik olup ülkemizi daha iyi bir yer haline getirelim demek yerine hala siyasi düşünüyoruz. Çok yanlış gidiyoruz, çook.
O X partisi kendi çıkarları için savaşıyorsa birlik olunamaz.

11426509_1459147904397343_1293968564_n.jpg

Şu anda ekonomisi en iyi 16. ülkeyiz.

Istatistiklere bakarsaniz dünyanin fakirlik sinirinda yasadigimizi söyleyen veriler de cok...

2023'e kadar sağlam kalacağını sanmıyorum ülkenin maalesef, böyle giderse.

Allah korusun, Allah ülkemize zeval vermesin. Bu arada gezi direnisi ile darbe'yi ayni kefeye kullanan bir arkadas var konuda, o ne ictiyse aynisindan istiyorum. :)

2-3 ağaç için sokağa dökülen geziciler zarar vermedik yer bırakmadı dükkanlara vb. 15 Temmuzda ise bak bakalım o kadar milyonlar çıktı bir tek yere zarar verildi mi ?

Ekonomosi en iyi 16. ülkeyiz yazanlar olmuş. Bu durumu nüfusa oranladınız mı? Teknoloji sitesindeyiz bilgisayarı telefonu adamlardan dört katı fiyatına alıyoruz. Benzin, sigara ve alkol konusuna hiç girmeyeceğim. 3 çocuk yap 4 çocuk yap diyor baştaki. Asgari ücretle hangi bir çocuğununu düzgün eğitebilirsin. Ben ülkemizin gerek iklim gerek coğrafi konumunun çok iyi olduğunu biliyorum. Ama orta doğu ülkelerine kaymışız, ki bu kaçınılmaz bir durum. Biz milletimizin bu düşünce yapısıyla çok zor gelişiriz. Batı milliyetçisi değilim.

İki üç ağaç için sokağa dökülen sözde sanatçılar neden şehit haberleri gelince sokağa çıkmıyorlar ?

Öncelikle senelerdir bagirdik cagirdik olay iki üc agac meselesi degildir diye.
Sehit haberleri yanlis politikamiz yüzünden geliyor, ondan sokaga cikmiyoruz olabilir mi?

Neden bazi acilimlar oldugu zaman senelerce tek sehit bile vermedik acaba kendinize sordunuz mu?
Kürt acilimi, Darbe acilim vs. bahsediyorum.

Ama bazi insanlar gezi direnisine katilanlari FETÖ'cü ve sehitlerimiz icin sokaga cikmayanlari PKK'ci ilan ederse bu iste bir yanlislik zaten var.

Sevgiler :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı