2023'te zorunlu askerlik kalkacak mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Trollünüzü başka yerde yapın.

Bu arkadaş fazla millyetçi ki konuyu açarken bunu da belirttim linç ederler diye de etmeye başladılar.

Kimse boş yere ölmeye hakketmez.
Vatani hizmet uğruna ölmek boşa ölmek mi? Sizin saçma sapan fikirleriniz, yok parayla askerlik de saçma vs. vatana parayla dahi olsa hizmette bulunuyorsun eğer burada saçma olan bir şey varsa sizin fikirlerinizdir. Bu 1000 yıl öncede insanlar vatanı için öldü, Atatürk önderliğinde kurtuluş savaşında da. Eğer vatanınız için ölmekten bu kadar korkuyorsanız, Atamın adını ağzınıza almayın.

Henüz askere gitmesine çok vakti olan kişilerin askere gidip gelmiş gibi yorum yapmasını üzülerek izledim.
Konu mesaj sayısı artırma amaçlı açılmış ve sabit fikirler üzerinden konu yukarıda tutulmaya çalışılıyor.
Verilen troll amaçlı cevapların da bu görüşümü desteklediğini düşünüyorum.
Aynı şekilde hakarete varan ithamların da yazılması gerçekten üzücü.
Konu için moderatörün gerekli işlemin yapılmasını talep ediyorum.

Paran varsa bedelli paran yoksa 6 veya 12 ay yaparsın. Askerlik kalkmaz.

Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olup askerlik çağına gelmiş ve gerekli şartları karşılayan her Türk gencinin zorunlu askerlik hizmetini yani vatani görevini yerine getirmesi gerekir.
Türkiye cumhuriyeti devleti, coğrafi konumu gereği, sınırlarımızda mevcut olan her türlü terör tehdidiyle karşı karşıyadır. Bu sebepten ötürü her Türk gencinin, olağanüstü durumlarda faaliyet gösterebilmeleri için, örneğin; savaş ve işgal durumlarında. Temel askerlik bilgilerini ve becerilerini kazanması gerekir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yoo dümdüz alıyorlar evinden götürüyorlar nasıl yok? :D
Arkadaşa verdiğim cevabı sana da vereyim o zaman.

• Hahaha
İfadeler: 1pc
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı