2023'te zorunlu askerlik kalkacak mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Basit bir Google araması ile; askere zorla alma var mı?

Bu süreçten sonra başkaca müdahalede bulunmaz. Aynı şekilde bakaya olanlarda askerlik şubesine götürülür ve gerekli işlemler yapılır. Uygulamada kolluk kuvvetleri yoklama kaçağı ya da bakaya olanları yakaladıktan sonra tutanak imzalatıp serbest bırakırlar çünkü kimse askere zorla gönderilemez veya götürülemez.

Askere gitmek zorunlu değil mi?
Basit bir Google araması ile; askere zorla alma var mı?

Bu süreçten sonra başkaca müdahalede bulunmaz. Aynı şekilde bakaya olanlarda askerlik şubesine götürülür ve gerekli işlemler yapılır. Uygulamada kolluk kuvvetleri yoklama kaçağı ya da bakaya olanları yakaladıktan sonra tutanak imzalatıp serbest bırakırlar çünkü kimse askere zorla gönderilemez veya götürülemez.

O zaman sizin dediğiniz mantıkla ben evimde oturayım devlet beni çağırdığı zaman gitmeyeyim adamlar evimden almaya gelecekler. Ki evimden almaya geldikleri zaman bırakmazlar direk askere götürürler.

Askere gitmek zorunlu değil mi?

O zaman sizin dediğiniz mantıkla ben evimde oturayım devlet beni çağırdığı zaman gitmeyeyim adamlar evimden almaya gelecekler. Ki evimden almaya geldikleri zaman bırakmazlar direk askere götürürler.
O İş kalkalı 10 yıl oluyor dostum artık işler öyle yürümüyor sadece insanların gözünde öyle bir algı var ama böyle bir şey yok.

O İş kalkalı 10 yıl oluyor dostum artık işler öyle yürümüyor sadece insanların gözünde öyle bir algı var ama böyle bir şey yok.
Bence de bu ülkede zorunlu askerlik sistemi kalkması gerek, askerlik hizmeti dediğin zaten gönüllülük esasına dayalıdır. Ben de çok saçma buluyorum zorunlu askerliği, anca şöyle özel bir durum olur ülkede savaş çıkar silah altına alınmaya elverişli herkes görevini yapar, silahlandırılır. bence bir an önce zorunlu askerliğin kaldırılması gerektiğini düşünüyorum.

Bence de bu ülkede zorunlu askerlik sistemi kalkması gerek, askerlik hizmeti dediğin zaten gönüllülük esasına dayalıdır. Ben de çok saçma buluyorum zorunlu askerliği, anca şöyle özel bir durum olur ülkede savaş çıkar silah altına alınmaya elverişli herkes görevini yapar, silahlandırılır. bence bir an önce zorunlu askerliğin kaldırılması gerektiğini düşünüyorum.
Ben de tam tersini düşünüyorum :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence de bu ülkede zorunlu askerlik sistemi kalkması gerek, askerlik hizmeti dediğin zaten gönüllülük esasına dayalıdır. Ben de çok saçma buluyorum zorunlu askerliği, anca şöyle özel bir durum olur ülkede savaş çıkar silah altına alınmaya elverişli herkes görevini yapar, silahlandırılır. Bence bir an önce zorunlu askerliğin kaldırılması gerektiğini düşünüyorum.

Daha kalkmadı da arkadaşlar zorla götüremezler diyorlar da askerlik vakti gelince eve kadar geliyorlar. Kendim bizzat gördüm abim diye sevdiğim bir adam vardı, çok severim kendisini şu an askerde. 2 ay önce askerliğe çağırdılar gitmedi, evde oturdu bir gün onla beraber evde onun banka işlemlerine yardımcı oluyordum o sırada pat kapı çaldı askerler geldi. İçeri daldılar, yakaladılar bu abim diye sevdiğim kişiyi direkt götürdüler ne kadar dirense de askerlere karşı koyamadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı