2023'te zorunlu askerlik kalkacak mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Askerlik tamamen kalkmaz fakat süresi daha da kısalır. Ayrıca bazı bölümlerde okuyanların askere gitme zorunluluğu da kaldırılır. Zaten gündeme gelmişti bu, aktif asker sayısı zaten standartların üstünde. Bir düzenleme olacak.

Türk ordusunun tam profesyonel, ne yaptığını bilen erler ile dolu olmasını istiyorum. Er olarak giden insanların Bağcılar semt abisinden bozma kekolar tarafından ezilip askerliğe ve vatana karşı soğutulmasını istemiyorum. Ülkemin profesyonel bir orduya sahip olup en düşük rütbeden en yüksek rütbeye herkesin savaş alanında piyon yerine birer ölüm makinesi olmasını istiyorum. Çoluk çocuğun yaptığı ''Askerlik vatan borcu cart curt'' edebiyatından çıkmalısınız artık. Askerde eğitim falan yok. Kalk, koş, yerlere sabitlenmiş tüfekler ile 1 el atış yap. Biraz daha koş sonra koğuşa git. Sizin askerlik eğitiminiz bu mu? Tatlı su Türkçülüğü yapmayın. Erlere verilen saçma sapan ''eğitimsi'' şey yerine 1 adet çavuşu adam gibi eğitsek çok daha efektif olur.
Silah eğitimi vs. gibi absürt şeylerle gelmeyin karşıma, ortalama bir G3'ü seferberlik anında öğrenmeniz 30 dakikanızı almaz. 6 ay silah kullanmak için eğitim verildiğini düşünen arkadaşlara söylüyorum, elimde yeni yapılmış köprü var ucuz fiyattan veririm.
@Last Avenger gayet açıklayıcı ve net bir cevap verdi arkadaş size :)

Askerlik tamamen kalkmaz fakat süresi daha da kısalır. Ayrıca bazı bölümlerde okuyanların askere gitme zorunluluğu da kaldırılır. Zaten gündeme gelmişti bu, aktif asker sayısı zaten standartların üstünde. Bir düzenleme olacak.

Olay okumak okumamak değil ayrımcılık yapılmamalı o adam askere gitmek istemiyorsa konu biter zorla gider o ayrı konu ama bir savaş çıksa savaşa katılmayacak adam soğuyacak hani zorla güzellik olmaz dedikleri var ya aynı bunun gibi düşünün ama bazı milliyetçi arkadaşlar cahil yorumlar yapıyor ne kadar durumu anlatsamda.

@Last Avenger gayet açıklayıcı ve net bir cevap verdi arkadaş size :)

Bunu anlamıyor bizim halkımız gerçekten ben bu yaşta anlıyorsam bir şey diyemeyecğim ceza almak istemiyorum.

Olay okumak okumamak değil ayrımcılık yapılmamalı o adam askere gitmek istemiyorsa konu biter zorla gider o ayrı konu ama bir savaş çıksa savaşa katılmayacak hani zorla güzellik olmaz dedikleri var ya aynı bunun gibi düşünün ama bazı milliyetçi arkadaşlar cahil yorumlar yapıyor ne kadar durumu anlatsamda.
Yobazlara bir şey anlatamazsınız efendim, onlar kendi bildiklerini okumaya devam ederler. İşte en cahil kesim bunlardır. Mustafa Kemal Atatürk'ün çağdaşlık ve inkılapçılık ilkesi bu ve bunun gibi zihniyetlerle örtüşmemektedir. Bakınız onlar bu çağda yaşıyorlar :)
bkzn.
1653482061266.png

Yobazlara bir şey anlatamazsınız efendim, onlar kendi bildiklerini okumaya devam ederler. İşte en cahil kesim bunlardır.

Vatan görevi ne Allah aşkına askerlik diye takmışlar bunlara enayi yerine koyup patates soy yürü asker tuvalet temizle asker bunlarla aşağılanmaktan zevk aldıklarını düşünmeye başlıyorum sonra vatan görevi osu busu bu mu vatan görevi siz buna vatan görevi diyorsanız kusura bakmayın ama adli dengesinde problem vardır istersem forumda bu sebepten ban yiyeyim ama ne demişler doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar.

Vatan görevi ne Allah aşkına askerlik diye takmışlar bunlara enayi yerine koyup patates soy yürü asker tuvalet temizle asker bunlarla aşağılanmaktan zevk aldıklarını düşünmeye başlıyorum sonra vatan görevi osu busu bu mu vatan görevi siz buna vatan görevi diyorsanız kusura bakmayın ama adli dengesinde problem vardır istersem forumda bu sebepten ban yiyeyim ama ne demişler doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar.
Yobazlara bir şey anlatamazsınız efendim, onlar kendi bildiklerini okumaya devam ederler. İşte en cahil kesim bunlardır. Mustafa Kemal Atatürk'ün çağdaşlık ve inkılapçılık ilkesi bu ve bunun gibi zihniyetlerle örtüşmemektedir. Bakınız onlar bu çağda yaşıyorlar :)
bkzn.
1653482061266.png

Silindi.
Cahile laf anlatamayacağıma, boşa çabaladığıma kanaat getirdim. Herkese iyi günler.

Forumun yaş kitlesini merak edenler gelsin şu konudaki yorumları okusun. :D
Umarım zorunlu askerlik kaldırılır.

@Silinen üye Hocam siz askerliğe gitmek istemiyorsunuz ya hür iradenizden dolayı. Bursa'da yanlışım yoksa adamın biri dini inancından dolayı askerliğe gitmek istememiş. Hakim insaflı çıktı beraat kararı verdi. Son olarakta Mahkeme salonunda T.C. Devleti bütün dinlere karşı hoşgörülü bir devlettir dedi. Beni evimden zorla almaya hele bir gelsinler bakalım gelecekleri zaman söylerim hukuki yollarla sorunumuzu çözelim hakkımda soruşturma başlatırsınız falan diye buradan kastım sizinle birlikte bende hemfikirim. Mahkeme salonunda hakime Ateistim demeyi düşünüyorum. Buna benzer bir olay yaşarsam eğer. (Yaş 19.)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı