2023'te zorunlu askerlik kalkacak mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Silinen üye Hocam siz askerliğe gitmek istemiyorsunuz ya hür iradenizden dolayı. Bursa'da yanlışım yoksa adamın biri dini inancından dolayı askerliğe gitmek istememiş. Hakim insaflı çıktı beraat kararı verdi. Son olarakta Mahkeme salonunda T.C. Devleti bütün dinlere karşı hoşgörülü bir devlettir dedi. Beni evimden zorla almaya hele bir gelsinler bakalım gelecekleri zaman söylerim hukuki yollarla sorunumuzu çözelim hakkımda soruşturma başlatırsınız falan diye buradan kastım sizinle birlikte bende hemfikirim. Mahkeme salonunda hakime Ateistim demeyi düşünüyorum. Buna benzer bir olay yaşarsam eğer. (Yaş 19.)
Dediğiniz şey büyük ihtimal vicdani ret. Yoksa askerliğin din ile bir ilgisi yok. Ateist olmanız sizi askerlikten niye muaf kılsın?

Çok gidip gördün her seferinde temizlettiler.
Yalan değil çaylak erler 6 ay boyunca patates soyarlar tuvalet temizlerler ve bildiğim direkt çıraklık gibi bir şeyler yaparlar.
Dediğiniz şey büyük ihtimal vicdani ret. Yoksa askerliğin din ile bir ilgisi yok. Ateist olmanız sizi askerlikten niye muaf kılsın?
Ne bileyim hocam siz bahsettiğim haberi internet ortamı üzerinde görmediniz mi?

@Silinen üye Hocam siz askerliğe gitmek istemiyorsunuz ya hür iradenizden dolayı. Bursa'da yanlışım yoksa adamın biri dini inancından dolayı askerliğe gitmek istememiş. Hakim insaflı çıktı beraat kararı verdi. Son olarakta Mahkeme salonunda T.C. Devleti bütün dinlere karşı hoşgörülü bir devlettir dedi. Beni evimden zorla almaya hele bir gelsinler bakalım gelecekleri zaman söylerim hukuki yollarla sorunumuzu çözelim hakkımda soruşturma başlatırsınız falan diye buradan kastım sizinle birlikte bende hemfikirim. Mahkeme salonunda hakime Ateistim demeyi düşünüyorum. Buna benzer bir olay yaşarsam eğer. (Yaş 19.)
Hukukçu olarak gençlik damarına güldüm. Bu arada evinden alıp götürürler, hatta 3 ay disiplin cezası alırsın. Sebebini açıklarım bir ara lakin askerlik dini değil, vatandaşlık görevi. Vergi vermekle eşdeğer yani. Çürük raporun olmadığı müddetçe mecbur gidiceksin.

Ben şahsen askere giderken 5 yıldır çalışmakta olduğum iş yerinden ayrıldım ve onun sayesinde tazminatımı alabildim. Askerliğin sanırım tek iyi tarafı oydu onun dışında kesinlikle zorunlu askerliğin kaldırılması taraftarıyım. 2023'te kalkar mı hiç sanmam.

Yalan değil çaylak erler 6 ay boyunca patates soyarlar tuvalet temizlerler ve bildiğim direkt çıraklık gibi bir şeyler yaparlar.

Ne bileyim hocam siz bahsettiğim haberi internet ortamı üzerinde görmediniz mi?

Bende askerlik erlik yaptım kardeş? Hiç patates soymadım? Yalan bilgi yayma arkadaşım forumda!

Kusura bakma ama askerlik hiçbir şeye hazırlamaz. Çok hazırlanmak istiyorsan gel benim 6 ay köleliğimi yap sana küfür edeyim hakaret edeyim botlarımı bağlatayım ama ağzını açamazsın askerdesin sonuçta. Tatlı su milliyetçiliğini bırakın artık. Askerliğin hiçbir işe yaradığı yok.

Köle köle :D işinize gelmiyor her gün erken kalk spor yap. Boşluğa alış mısınız.

Türk ordusunun tam profesyonel, ne yaptığını bilen erler ile dolu olmasını istiyorum. Er olarak giden insanların bağcılar semt abisinden bozma kekolar tarafından ezilip askerliğe ve vatana karşı soğutulmasını istemiyorum. Ülkemin profesyonel bir orduya sahip olup en düşük rütbeden en yüksek rütbeye herkesin savaş alanında piyon yerine birer ölüm makinesi olmasını istiyorum. Çoluk çocuğun yaptığı "askerlik vatan borcu cart curt" edebiyatından çıkmalısınız artık. Askerde eğitim falan yok. Kalk, koş, yerlere sabitlenmiş tüfekler ile 1 el atış yap. Biraz daha koş sonra koğuşa git. Sizin askerlik eğitiminiz bu mu? Tatlı su türkçülüğü yapmayın. Erlere verilen saçma sapan "eğitimsi" şey yerine 1 adet çavuşu adam gibi eğitsek çok daha efektif olur.
Silah eğitimi vs. gibi absürt şeylerle gelmeyin karşıma, ortalama bir G3'ü seferberlik anında öğrenmeniz 30 dakikanızı almaz. 6 ay silah kullanmak için eğitim verildiğini düşünen arkadaşlara söylüyorum, elimde yeni yapılmış köprü var ucuz fiyattan veririm.

Askerlik yapmamışsın gelmişsin G3 öğrenmen 30 Dakka oda güzelmiş bilgine zekana hayran kaldım. Hiç silah eline almamışsın ama her şeyi biliyorsun. :)

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı