2023'te zorunlu askerlik kalkacak mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
100'er düşün 10 profesyonel asker hangisi alır sence.

Bundan bunu çıkarman biraz absürt 10 prof alır her türlü zaten olay o değil ileride olağan bir savaş durumunda karını kızını vatanını nasıl koruyacaksın eğitimin olmadan silah eline almamış biri silahı kurmasını bile bilmez.

En iyi milliyeçti sensin. Anladık.
Aynen, zoruna gitse de sonuna kadar Atatürk milliyetçisiyim, lafta değil özde milliyetçiyim. Senin yanında silah patlasa korkudan tavşan gibi kaçarsın. Senin gibi ılıkları almasınlar zaten askere, külliyen ziyansın çünkü TSK ya.

Sen merak etme aslan, senin o tutmaya korktuğun silahla biz 200'e yakın atış yaptık. Şimdi böyle konuşarak işin rengini değiştiriyorsun ya, bu ülkeden kaçacak olan biz değiliz, her şeye eyvallah ama burada gelip millet hakkında boş boş ahkam kesersen birileri de sana haddini bildirir. Kendine gel ve üslubuna dikkat et bir daha.

Sözde askere gittinde gittiğinin kanıtını gösterde görelim yoksa burada sözlerinle kimseyi inandıramazsın uslubumuda kimseye sormam gerekene gerekli uslüpla cevap veririm.
Bundan bunu çıkarman biraz absürt 10 prof alır her türlü zaten olay o değil ileride olağan bir savaş durumunda karını kızını vatanını nasıl koruyacaksın eğitimin olmadan silah eline almamış biri silahı kurmasını bile bilmez.

Derdim o değil askerlik diye köle gibi kullanıyorlar 2 ay düzgün gerçekten her gün askeri eğitim verirsin gideriz okey ama adama ayak işlerini yaptıracaksan askerlikle bunun ne alakadı var o zaman maaş bağlansınlar temizlesinler.

Kalkacağını sanmıyorum sonuçta kalksa bedelli askerliğin fiyatını 55k yapmazlardı ve 60k çıkacakmış bence kalkmıyacak

Sözde askere gittinde gittiğinin kanıtını gösterde görelim yoksa burada sözlerinle kimseyi inandıramazsın uslubumuda kimseye sormam gerekene gerekli uslüpla cevap veririm.
Sen kimsin ki sana neyi kanıtlayacağım, kalkıp asker fotolarımı mı atayım :)
Senin düşünce yapın PKK ile aynı düşünce yapısında. Askere gidenlere enayi gözüyle bakandan vatana millete insanlığa ne fayda gelir? Senin gibilere adamdan sayıp kız da vermezler.

Derdim o değil askerlik diye köle gibi kullanıyorlar 2 ay düzgün gerçekten her gün askeri eğitim verirsin gideriz okey ama adama ayak işlerini yaptıracaksan askerlikle bunun ne alakadı var o zaman maaş bağlansınlar temizlesinler.

Ülkede ne doğru yapılıyor ki her şey eksik 6 ay giden çoğu kişi derdi tuvalet temizliği 3 gün atış gördük diyorlar adamlar haklı 6 ay boş geçiyor hayatından çalınıyor temel 3 ay eğitim olsa ilk 1 ay coğrafi koşullar 2.ay temel dövüş pozisyon 3.ay silah üst seviye atış oldu bitti ama devlet kendi belirliyor yapacak bir şey yok.

Halkı askerlikten soğutma suçu, 5237 sayılı TCK’nın 318. maddesinde “Milli Savunmaya Karşı Suçlar” bölümünde şu şekilde düzenlenmiştir:

Halkı Askerlikten Soğutma Suçu

Madde 318 - (1) Askerlik hizmetini yapanları firara sevk edecek veya askerlik hizmetine katılacak olanları bu hizmeti yapmaktan vazgeçirecek şekilde teşvik veya telkinde bulunanlara altı aydan iki yıla kadar hapis cezası verilir.

(2) Fiil, basın ve yayın yolu ile işlenirse ceza yarısı oranında artırılır.

Yazdıklarını gerekli merciilere bildirdim. Sen adam değilsin.

Konuya girenlerin çoğu sanırsam SAT Komandosu. Öyle bir Egolu konuşan var ki, okurken tiksindim.

Halkı askerlikten soğutma suçu, 5237 sayılı Tck'nın 318. maddesinde “milli savunmaya karşı suçlar” bölümünde şu şekilde düzenlenmiştir:

Halkı askerlikten soğutma suçu.

Madde 318 - (1) askerlik hizmetini yapanları firara sevk edecek veya askerlik hizmetine katılacak olanları bu hizmeti yapmaktan vazgeçirecek şekilde teşvik veya telkinde bulunanlara altı aydan iki yıla kadar hapis cezası verilir.

(2) fiil, basın ve yayın yolu ile işlenirse ceza yarısı oranında artırılır.

Yazdıklarını gerekli merciilere bildirdim. Sen adam değilsin.

Halkı ben nasıl soğuttum Allah aşkına. Anlatsana bana biraz ben askerliğe karşı değilim ben askerliğin doğru yapılmadığını düşünüyorum ve gitmek istemediğimi belirtiyorum ama ısrarla bana hakaret adam olamazsın dediğiniz için kendimi savunuyorum istediğiniz yere bilgilendirme sağlayabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı