2024 yılında Elektrik elektronik mühendisi öğrencisi kendini nasıl geliştirmeli_

samet.gngrn

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba, başlıkta belirttiğim gibi 2024 yılındayız ben 2. Sınıf elektrik elektronik mühendisliği okuyorum DGS ile geçtim kendimi geliştirmek istiyorum. Neler yapabilirim neler önerirsiniz?

İngilizcen eksikse ilk olarak direkt İngilizce öğren.
2. bir dil öğrenmen de seni meslektaşlarının önüne atacaktır.
Tavsiyem Çince. Fakat öğrenmesi çok zor.
Almanca da olabilir.

Herhangi bir yazılım dili öğren.
Ofis programlarına aşırı hakimiyet sağla.
Kendi Basic'de olsa projeni geliştirip yarışmalara katıl.
Okulundaki sana bir şeyler katabilecek kulüplere katıl.
Ve network edin. (en önemlisi bu)

İngilizcen eksikse ilk olarak direkt İngilizce öğren.
2. bir dil öğrenmen de seni meslektaşlarının önüne atacaktır.
Tavsiyem Çince. Fakat öğrenmesi çok zor.
Almanca da olabilir.

Herhangi bir yazılım dili öğren.
Ofis programlarına aşırı hakimiyet sağla.
Kendi Basic'de olsa projeni geliştirip yarışmalara katıl.
Okulundaki sana bir şeyler katabilecek kulüplere katıl.
Ve network edin. (en önemlisi bu)
Network konusunda hiç sorunum yok bu yaz stajımız var ben şimdiden 3-4 tane şirkette stajımı ayarladım. İngilizce için yaz dönemini bekliyorum kursa yazılacağım. Yazılım olarak ne öğrenmem gerektiğini bilmiyorum kütüphaneden Erhan Arı’nın algoritma ve c# öğreniyorum kitabını aldım başlamak için.

Network konusunda hiç sorunum yok bu yaz stajımız var ben şimdiden 3-4 tane şirkette stajımı ayarladım. İngilizce için yaz dönemini bekliyorum kursa yazılacağım. Yazılım olarak ne öğrenmem gerektiğini bilmiyorum kütüphaneden erhan arı'nın algoritma ve C# öğreniyorum kitabını aldım başlamak için.

Java ve Python ile başlayabilirsin bence.

Network konusunda hiç sorunum yok bu yaz stajımız var ben şimdiden 3-4 tane şirkette stajımı ayarladım. İngilizce için yaz dönemini bekliyorum kursa yazılacağım. Yazılım olarak ne öğrenmem gerektiğini bilmiyorum kütüphaneden Erhan Arı’nın algoritma ve c# öğreniyorum kitabını aldım başlamak için.
  • İngilizce
  • MATLAB, PLC programlama (tercihen), C++
  • Stajlarda etkin olmak, gördüğün her ustaya sorular sormak
  • Arkadaşlarının "Bunlar meslek hayatında ne işimize yarayacak" söylemlerine kanmayıp derslerini iyice dinleyip anlamak
  • 3 üstü ortalama ile mezun olmak
  • En azından 1 hoca ile iyi ilişki kurmak

• İngilizce
  • MATLAB, PLC programlama (tercihen), C++
  • Stajlarda etkin olmak, gördüğün her ustaya sorular sormak
  • Arkadaşlarının "Bunlar meslek hayatında ne işimize yarayacak" söylemlerine kanmayıp derslerini iyice dinleyip anlamak
  • 3 üstü ortalama ile mezun olmak
  • En azından 1 hoca ile iyi ilişki kurmak
Matlab neden?

4. sınıfta görüntü işleme dahil birçok projede MATLAB ve Simulink kullanılıyor. Ücretli bir yazılım lakin üniversitenin maili ile ücretsiz erişim sağlanabiliyor. Bazı iş ilanlarında da işinize yarıyor. Aslında ücretli olmasa inanılmaz patlama yapabilecek bir programlama dili.

Yeni konular

Geri
Yukarı