2024'de askerlik 12 ay mı olacak?

Arieva

Decipat
Merhaba, sürekli haberler görüp duruyorum 2024 de askerlik 12 ay olacak diye doğru mudur? Ocakta yoklamam var beni etkiler mi 12 ay olursa?
Başka yerlerdede haber görüyorum zorunlu askerlik kalkacak ve profesyonel askerliğe geçiş yapılacak diye. Hangisi doğru emin olamadım.

Öyle bir şey olacağını zannetmem. Zaten profesyonel asker sayısı zorunlu asker sayısını geçmiş durumda, niye daha fazla acemi askere ihtiyaç duysunlar ki?

Acemi askerler genellikle kışla bakımı için alınır. Eğer şu an 3-6 ay tam süresini bilmiyorum. Yani bu süre bakımı sağlıyorsa uzatmazlar. Çünkü bir asker devlete çok fazla gider oluşturuyor. Giderleri kısmaya çalıştıkları bu zamanda ekstra gider oluşturmazlar.

Zorunlu askerlik görevinde sizi sınır görevi vb. götürmüyorlar. Ülkedeki kışlaların düzenini sağlamak için alıyorlar. Yani Profesyonel askerden bağımsız bir sistem. Maaş alan askere amelilik işlerini yaptırmak yerine vatandaşına yaptırıyor.

Acemi askerler genellikle kışla bakımı için alınır. Eğer şu an 3-6 ay tam süresini bilmiyorum. Yani bu süre bakımı sağlıyorsa uzatmazlar. Çünkü bir asker devlete çok fazla gider oluşturuyor. Giderleri kısmaya çalıştıkları bu zamanda ekstra gider oluşturmazlar.

Zorunlu askerlik görevinde sizi sınır görevi vb. götürmüyorlar. Ülkedeki kışlaların düzenini sağlamak için alıyorlar. Yani Profesyonel askerden bağımsız bir sistem. Maaş alan askere amelilik işlerini yaptırmak yerine vatandaşına yaptırıyor.
Yani o zaman yalan haber. Teşekkürler bu yazı için.

Malum gazetelerin çoğu her konuda etiket açıyor. Haber içeriğine girerseniz böyle bir dedikodu tadında şeyler yazıyor. Mümkün oldukça resmi Twitter hesaplarından duyuru gelmediği sürece, bu haber sitelerini takip etmeyin.

Çoğu ölü durumda hem fiziken hem ruhen. Devlet desteklemese inanın çoğu batar. Sırf propaganda için kullanılıyor. Bilinçsiz kullanıcı siteye girsin ve reklamların arasındaki yazıyı okusun da para kazandırsın kafasında yaklaşıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı