2024'te hangi iPhone modeli alınır?

Aynı telefon ikisi de. Apple aklımızla dalga geçer gibi iPhone 13'ü 2 sene üretti. iPhone 14 = 2 GB fazladan RAM ile gelen bir iPhone 13. başka hiçbir numarası yok.
Alacaksanız Pro modellerine yönelin. Düz seriler asıl daha pahalı. Verdiğiniz para ile aldığınız ürünün özelliklerinin hiç alakası yok. Gerekirse 2. el alın veya zorlayın ama Pro alın :)

2.el telefon almayı düşünmüyorum sizce hangi model alınmalı. Düz olan ya da Pro alacağım.

2.el telefon almayı düşünmüyorum sizce hangi model alınmalı. Düz olan ya da Pro alacağım.

Pro'ların sıfırı yok 15 Pro hariç. Yani olanları karaborsa zaten. Aldığınıza değmesi adına Pro modelde tek seçeneğiniz 15 Pro oluyor. 15 Pro almalısınız.

Alabilirseniz iPhone 15 Pro alın.

15 Pro çok pahalı muhtemellen iPhone 15 düz alacağım.

Altın biriktirip öyle alacağım TL değersiz olduğu için altın biriktirip öyle almayı düşünüyorum.

@KİNGSEMİH dostum baktımda iPhone 15 Pro çok pahalı 15 düz almayı düşünüyorum sence alınır mı? Acaba diğeri 50bin TL 15 Pro 70bin TL. 15 düz almak daha mantıklı geliyor.

Son düzenleme:
@KİNGSEMİH dostum baktımda iPhone 15 Pro çok pahalı 15 düz almayı düşünüyorum sence alınır mı? Acaba diğeri 50bin TL 15 Pro 70bin TL. 15 düz almak daha mantıklı geliyor.

Bütçe yetmiyorsa alınır hocam. 66'dan da 15 Pro var şu anda baktım. Düz 15'in o çağ dışı 60Hz ekranı var 120Hz değil ve telefotosu bile yok. Bunlar günümüzde olmazsa olmaz. Ben 16K daha verir 15 Pro'ya zorlardım çünkü 50K'ye o düz 15 bana hak etmiyor olarak geliyor parasını ben 50K düz 15'e verdiğimde rahatsız olurum. Farkları da yazayım buraya:
15 Pro'nun düz 15'e artıları:
-120Hz ekran
-Telefoto kamera
-Makro Çekim
-Lidar sensörü
-Pro RAW fotoğraf çekimi
-ProRes video çekimi
-8 GB RAM( 15'te 6 GB)
-A17 Pro İşlemci (düz 15'te A16)
-Gece Modunda Portre çekimi
-Aksiyon Butonu
-Titanyum kasa
-Daha hızlı şarj olabilme özelliği
Yani ben saymakla bitiremem bu saydıklarımın hiçbiri düz 15'te yok. 13 Pro bile düz 15'ten birçok noktada iyi veya 14 Pro her noktada iyi onları da 2. el olduğu için düşünmediğinizi söylediniz. Tekrar diyorum gerçekten düz modeller o paraya çok pahalı. 16K daha verdiğinizde çok daha sağlam, çağımıza uygun bir cihaz kullanacaksınız. Tabii bütçe çıkmıyorsa sıfır bir cihaz istiyorsan 15'te memnun eder ama umarım anlatabildim bir Pro cihazın önemini :)

Bütçe yetmiyorsa alınır hocam. 66'dan da 15 Pro var şu anda baktım. Düz 15'in o çağ dışı 60Hz ekranı var 120Hz değil ve telefotosu bile yok. Bunlar günümüzde olmazsa olmaz. Ben 16k daha verir 15 Pro'ya zorlardım çünkü 50K'ye o düz 15 bana hak etmiyor olarak geliyor parasını ben 50k düz 15'e verdiğimde rahatsız olurum. Farkları da yazayım buraya:
15 Pro'nun düz 15'e artıları:
-120Hz ekran.
-Telefoto kamera.
-Makro çekim.
-Lidar sensörü.
-Pro RAW fotoğraf çekimi.
-Prores video çekimi.
-8 GB RAM( 15'te 6 GB)
-A17 Pro işlemci (düz 15'te A16)
-Gece modunda portre çekimi.
-Aksiyon butonu.
-Titanyum kasa.
-Daha hızlı şarj olabilme özelliği.
Yani ben saymakla bitiremem bu saydıklarımın hiçbiri düz 15'te yok. 13 Pro bile düz 15'ten birçok noktada iyi veya 14 Pro her noktada iyi onları da 2. el olduğu için düşünmediğinizi söylediniz. Tekrar diyorum gerçekten düz modeller o paraya çok pahalı. 16k daha verdiğinizde çok daha sağlam, çağımıza uygun bir cihaz kullanacaksınız. Tabii bütçe çıkmıyorsa sıfır bir cihaz istiyorsan 15'te memnun eder ama umarım anlatabildim bir Pro cihazın önemini :)

Altın alıp sürekli öyle almayı düşünüyorum sizce altınla mı almak yoksa TL olarak mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı