2035 sonun başlangıcı

Makaleler
12
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dünya ısınıyor, küresel ısınma şiddetini artıyor bu şekilde devam ederse yapılan araştırmalara göre 2100 yılında dünya cehenneme dönüşecek büyük yok oluşlar gerçekleşecek. Dünya yaşanılamaz duruma gelecek.

Küresel ısınmasının artmasıyla buzullarda saklı olan metan gazı dışarı çıkıyor ve bu da küresel ısınmanın şiddetini daha da artırıyor. Ozon tabakasını yırtılmasıyla beraber buzullar daha hızlı eriyor, ormanlar daha fazla yanma riskiyle karşı karşıya geliyor. Dünyanın akciğerleri olan ormanlar ve resifler artık sıcaklığı regüle edemiyor artık ve bu nedenle sıcaklık artışını kontrol altına alamıyor doğa mekanizması. Özellikle sulardaki resifleri kimyasallarla zehirlediğimiz için resifleri işini yapamıyor artık doğru düzgün.

Doğayla savaş halindeyiz kazanırsak kaybedeceğiz.

Durum gerçekten ciddi boyutta, şimdiye kadar dünya 5 büyük yok oluş yaşadı her yok oluşta neredeyse canlıların %90-95'i yok oldu. Yine de dünya bir şekilde toparlanmayı başardı. Bu defa toparlanmayı yapacak mekanizmaları da yok ettik, resifler ve ormanlar yok oluyor bunlar olmadığı bir yerde sıcaklık dengelenemez maalesef. En son Avustralya'da gördük 500 milyon hayvan yok oldu, küresel ısınma Avustralya'yı doğrudan etkiledi. Bu şekilde devam edecek ve ormanlar daha da yok olacak. Resifler ve ormanlar aynı zamanda karbondioksiti de emiyor bunlar olmadan dünya bir hiç.

Bence kritik eşik çoktan aşıldı. Sadece halka açıklayıp bir galeyana yer vermek istemiyorlar. Özellikle yeni gezegen arayışlarını hızlandırmak bunun en büyük göstergesi diye düşünüyorum. Tam tarih vermeyi pek doğru bulmuyorum orası ayrı tabii çünkü 2012, 2035 gibi birçok tarih dolandı ortalarda ama somut bir şey olmuyor elde pek.

Böyle haberlerin gerçekliğini görünce içim kararıyor resmen. Ben şahsen dünya'da 2100'e kadar illa ki dünya savaşı çıkacağına inanıyorum. Acaba önlem alınıyor mu bu ısınma için ? Ya da devletler birlik olup niye ciddi bir uyarı yapmıyorlar ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı