2100 TL Ekran kartı tavsiyesi

YasirHoca

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Arkadaşlar yakın bir zamandan ekran kartı alacağım, bütçem en fazla: 2100 lira sizce, power color pcs+ r9 290x mi almalıyım? Yoksa gtx 780 ti mi? Kart sadece oyun amaçlı kullanılacaktır. Aradaki fiyat farkı da 300-400 tl civarında, ne yapmalıyım bilmiyorum? @Recep Baltaş abi siz ne önerirsiniz düşünceniz nelerdir?

@MF Sistemim şu şekilde:
*Asus H81-mc anakart
*İntel core i5 4670 işlemci
*16 gb kingston hyperX cl10 dual kit ram
*128 gb kingston ssd
*güç kaynağı: zalman 750 w 80 plus
işlemcim sıvı soğutmalı, bir tek ekran kartı kaldı ve kararsız kaldım, sanırım AMD alacağım r9 290x çok güçlü.

Performans istiyorsan GTX 780 Ti almalısın. Asus Gtx780 Ti Directcu 2 O.C Gddr5 3Gb 384Bit Nvidia Geforce Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

@MF Sistemim şu şekilde:
*Asus H81-mc anakart
*İntel core i5 4670 işlemci
*16 gb kingston hyperX cl10 dual kit ram
*128 gb kingston ssd
*güç kaynağı: zalman 750 w 80 plus
işlemcim sıvı soğutmalı, bir tek ekran kartı kaldı ve kararsız kaldım, sanırım AMD alacağım r9 290x çok güçlü.

O sisteme GTX 780 Ti daha çok yakışır. Gayet güzel bir Nvidia sistemi olur GTX 780 Ti ile.

Anladığım kadarıyla yalnızca ekran kartı için 2100TL bütçe ayarlamışsınız, o halde diğer parçalardan bağımsız bir yorum yapmam gerekirse almışken gtx 780 ti derim... AMD R serisine epey yatırım yaptı ancak bir firmanın yaptıkları yapacaklarının teminatı bu yüzden nvidia driver konusunda bana göre en güvenilir firma ve tamamıyla oyun için kullanıcam demişsiniz... 2100TL az bir miktar değil belki r9 şuanda 10fpslik bir miktarla önde olabilir arkadaşımızın dediği gibi ancak ileride çıkarılacak driverları göz önünde bulundurduğumuzda hangisinin kaç fps fark atacağı açık ara bellidir :)

Anladığım kadarıyla yalnızca ekran kartı için 2100TL bütçe ayarlamışsınız, o halde diğer parçalardan bağımsız bir yorum yapmam gerekirse almışken gtx 780 ti derim... AMD R serisine epey yatırım yaptı ancak bir firmanın yaptıkları yapacaklarının teminatı bu yüzden nvidia driver konusunda bana göre en güvenilir firma ve tamamıyla oyun için kullanıcam demişsiniz... 2100TL az bir miktar değil belki r9 şuanda 10fpslik bir miktarla önde olabilir arkadaşımızın dediği gibi ancak ileride çıkarılacak driverları göz önünde bulundurduğumuzda hangisinin kaç fps fark atacağı açık ara bellidir :)

R9 290X önde mi ? Yok öyle bir dünya.
bioshock.jpg
crysis.jpg

R9 290X önde mi ? Yok öyle bir dünya.
bioshock.jpg
crysis.jpg

Yanlış anlaşılmasın bende nvidia'cıyım ancak üstlerde bir arkadaş öyle bir yorum yapmış açıkçası bende google dan araştırdığımda öyle bir dünya görmedim ama o arkadaşa nvidia daha iyi anlamında gönderme yapmıştım :) anlamadınız sanırım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı