Çözüldü 240 GB'lik M.2 SSD'ye Windows kurarken bölümlendirme yapmalı mıyım?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Master Siplinter

Femtopat
Arkadaşlar merhaba, yeni sistemim için 240 GB'lik SSD satın aldım ve bilgisayarımdaki tek depolama birimi (1 TB'lik harici HDD'yi saymazsak) şimdilik bu.
Benim sorum SSD'me Windows kurarken bölümlendirme yapmam gerek mi C ve D diye? Yoksa sadece C depolama birimi oluşturup Windows ve uygulamaları buna kurabilir miyim?

Çözüm
240 gb zaten yeterince düşük bir alan. Bence yapmamalısınız. Ben de eski bilgisayarımda sizin gibi kullanıyordum. Tek bölüm 250 GB SSD ve 1 TB taşınabilir HDD bağlı. Büyük oyunları falan HDD'ye yüklüyordum.
Yerinizde olsam bölümlendirme yapmazdım ama içinde de hiçbir verimi saklamazdım.
240GB zaten düşük bir miktar, 2. disk oluşturursanız yer sıkıntısı çektiğinizde ayarlaması zor olacaktır. Örneğin 2'ye böldünüz, 120GB'yı aşan bir oyun arşivi olduğunda birilerini silmek zorunda kalacaksınız. Ya da ilk diskten aktarmak.

240 gb zaten yeterince düşük bir alan. Bence yapmamalısınız. Ben de eski bilgisayarımda sizin gibi kullanıyordum. Tek bölüm 250 GB SSD ve 1 TB taşınabilir HDD bağlı. Büyük oyunları falan HDD'ye yüklüyordum.

Çözüm
Arkadaşlar merhaba, yeni sistemim için 240 GB'lik SSD satın aldım ve bilgisayarımdaki tek depolama birimi (1 TB'lik harici HDD'yi saymazsak) şimdilik bu.
Benim sorum SSD'me Windows kurarken bölümlendirme yapmam gerek mi C ve D diye? Yoksa sadece C depolama birimi oluşturup Windows ve uygulamaları buna kurabilir miyim?
Size kalmış,ama SSD'ye ben yapmazdım.Zaten 240 GB düşük.

Geri
Yukarı