25 Kilo Nasıl Verilir?

Ayda 5-6 kilo vermek idealdir, fazlası zarar olur. Kilo vermek spor ile yapılırsa daha verimli olur. 25 kilo çok fazla ve eğer kontrolsüz verirsen vücudunda bu tür sarkmalar oluşur;
1613592916546.png

Bol su tüketip, ekmekten ve şekerden uzak durursanız sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Siz nasıl besleniyorsunuz?
Ekmek yemiyorum, 1 yumurta ve kibrit kutusu kadar peynir yiyorum kahvaltıda.
Akşama doğru acıkınca meyve yiyorum bu şekilde akşam yemeğini az yemiş oluyorum. Yağsız sebze yemekleri yemeyi tercih ediyorum. Akşam kahvaltı da edilebilir. Bu şekilde 1-2 hafta geçirdikten sonra zaten daha fazla yiyemiyorsunuz sanki mideniz almıyor gibi. Günde 2 cevizde tatlı olarak yenebilir yada onun dengi. Bu şekilde spor da yaparsanız ayda 8-9 kilo bile verebilirsiniz bence.:D

Tek bir önerim olacak branda çok kilo verme sakma vb. sorunlar oluyor. 1 arkadaşım ayda 10 kilo vermişti kollarında bir sorun çıktı. Bide az uyku kilo vermeyi engelliyor. Uykuda bir miktar kalori yakıyoruz.

Vücut geliştirme ile verebilirsin bende 92'den 78'e düştüm şu an hem düzgün bir fizik yapım var hem de sağlıklıyım bence kilo vermenin en iyi yolu vücut geliştirmek. Kas kütleniz arttığı içinde ne yerseniz yakıyorsunuz.

Bir anda o kadar kilo vermek iyi değildir.Düzenli sporunuzu yapıp,fast food gibi besinleri yemenizi kısıtlayıp,yeteri kadar su içtiğinizde ve uykunuzu dengelediğinzde kilo verebilirsiniz.İyi akşamlar efenim

Pandemi döneminde yaklaşık 25 kilo aldım. Bunları vermek istiyorum. Ama tam anlamı ile geniş çaplı bir araştırma yapamadım. Bir sakatlık atlattım dolayısı ile spor da yapamadım. Önerileriniz nedir? Diyetisyen diyeceler için diyetisyenle konuşmak istesem oraya giderdim. Forumdaki kişilerin kilo verme süreçlerini duymak istiyorum. Iki tane de video bırakıyorum bu videolar hakkındaki düşüncelerinizi de duymak istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Selamlar öncelikle seni yaptıklarım hakkında uyarmak istiyorum benim gibi problem yaşama daha sonra.

Başlayalım o zaman Nisan 2020 tarihinde üniversitelerden eve dönüş kısmı işte o tarihten itibaren aklıma koydum ben kilo vereceğim diye. Araştırdım ne yapabilirim falan yaptıklarımı sana aktaracağım fakat sen kendine göre ayarla. 120 kiloya ulaşmıştım tam o ay içerisinde şu anda 91 kiloyum 90-93 arası takılıyorum. Öncelikle vücudun da aşırı miktarda ödem vardır muhtemelen o kiloların yaklaşık yarısı su onlardan kurtulmak için ödem attırıcı içecek kullanman gerekiyor. Benim kullandığım içecek 1 adet çubuk tarçın 1 tutam maydanoz 10 adet karanfil 1 adet limon keserek sürahiye koyuyoruz ve son olarakta taze yeşil nane bu kür fazlasıyla ödem atmanda yardımcı olabilir ben çok uzun süre kullandım sayılır bu da bende bir takım problemlere sebep olmuş olabilir diye düşünüyorum o yüzden sana önerim 15 gün tüket 15 gün ara ver böylece vücuna verebileceği zararı minimuma indirmiş olursun. Arkasından neler yaptım tabii ki herkesin dediği gibi 3 beyaz canavarlarından uzak dur demiyorum bak ağzına sürme ilk 1 ay zorlanıyorsun fakat salma kendini devam et zorla nefsini yen. Tabii ki işin en önemli 3. kısmı kardiyo bazlı ev antrenmanı ege fitnessı severim de onluk pek bir şey yok bu işin içerisinde sana önerim Fitify programı play store'da mevcut ya da farklı yollarla premium apk indirebilirsin. Bu programın verdiği 5 haftalık kilo verdirici antrenmanlara uydum ben yaklaşık 6 aya yakın spor yaptım evde bu 6 ayın son 2 ayı ağırlık antrenmanı oldu eve set almıştım. Son 1.5 aydır spor yapmıyorum sebebini anlatacağım. Dediğim gibi her şey senin elinde yavaş ve sabırlı ol lütfen birden hızlı kilo verince çok fena problemler yaşanıyor. Gel gelelim ben neden bıraktım sporu maalesef aşırı kilo vermekten dolayı kulağımda hayatımda duymadığım bir hastalık çıktı ismi patüloz östaki tübü disfonksiyonu hastalığı. Aşırı kilo kaybettiğim için östaki tübünün etrafındaki yağ tabakası eriyor ve bu tüp bildiğin makine gibi işlevini yerine getiremiyor bendeki disfonksiyonla birebir aynı fakat benim tübüm kapanmıyor her zaman açık ve son 1.5 aydır kulağımda 7/24 atma sesi duymaya başlamıştım ki doktora gidip teşhisi görene kadar. Demem o ki bi abi kardeş tavsiyesi lütfen dengeli kilo ver birden verme sonra benim gibi 100.000 kişide bir olan hastalıkla uğraşırsın aman diyeyim. Elimde olsa 120 kiloda kalıp mutlu olmak isterdim şu anda yine de hevesini kırmak istemiyorum o yüzden sabırla ve ağırdan al vücuduna alışması için zaman tanı. BAŞARILAR

Selamlar öncelikle seni yaptıklarım hakkında uyarmak istiyorum benim gibi problem yaşama daha sonra.

Başlayalım o zaman Nisan 2020 tarihinde üniversitelerden eve dönüş kısmı işte o tarihten itibaren aklıma koydum ben kilo vereceğim diye. Araştırdım ne yapabilirim falan yaptıklarımı sana aktaracağım fakat sen kendine göre ayarla. 120 kiloya ulaşmıştım tam o ay içerisinde şu anda 91 kiloyum 90-93 arası takılıyorum. Öncelikle vücudun da aşırı miktarda ödem vardır muhtemelen o kiloların yaklaşık yarısı su onlardan kurtulmak için ödem attırıcı içecek kullanman gerekiyor. Benim kullandığım içecek 1 adet çubuk tarçın 1 tutam maydanoz 10 adet karanfil 1 adet limon keserek sürahiye koyuyoruz ve son olarakta taze yeşil nane bu kür fazlasıyla ödem atmanda yardımcı olabilir ben çok uzun süre kullandım sayılır bu da bende bir takım problemlere sebep olmuş olabilir diye düşünüyorum o yüzden sana önerim 15 gün tüket 15 gün ara ver böylece vücuna verebileceği zararı minimuma indirmiş olursun. Arkasından neler yaptım tabii ki herkesin dediği gibi 3 beyaz canavarlarından uzak dur demiyorum bak ağzına sürme ilk 1 ay zorlanıyorsun fakat salma kendini devam et zorla nefsini yen. Tabii ki işin en önemli 3. kısmı kardiyo bazlı ev antrenmanı ege fitnessı severim de onluk pek bir şey yok bu işin içerisinde sana önerim Fitify programı play store'da mevcut ya da farklı yollarla premium apk indirebilirsin. Bu programın verdiği 5 haftalık kilo verdirici antrenmanlara uydum ben yaklaşık 6 aya yakın spor yaptım evde bu 6 ayın son 2 ayı ağırlık antrenmanı oldu eve set almıştım. Son 1.5 aydır spor yapmıyorum sebebini anlatacağım. Dediğim gibi her şey senin elinde yavaş ve sabırlı ol lütfen birden hızlı kilo verince çok fena problemler yaşanıyor. Gel gelelim ben neden bıraktım sporu maalesef aşırı kilo vermekten dolayı kulağımda hayatımda duymadığım bir hastalık çıktı ismi patüloz östaki tübü disfonksiyonu hastalığı. Aşırı kilo kaybettiğim için östaki tübünün etrafındaki yağ tabakası eriyor ve bu tüp bildiğin makine gibi işlevini yerine getiremiyor bendeki disfonksiyonla birebir aynı fakat benim tübüm kapanmıyor her zaman açık ve son 1.5 aydır kulağımda 7/24 atma sesi duymaya başlamıştım ki doktora gidip teşhisi görene kadar. Demem o ki bi abi kardeş tavsiyesi lütfen dengeli kilo ver birden verme sonra benim gibi 100.000 kişide bir olan hastalıkla uğraşırsın aman diyeyim. Elimde olsa 120 kiloda kalıp mutlu olmak isterdim şu anda yine de hevesini kırmak istemiyorum o yüzden sabırla ve ağırdan al vücuduna alışması için zaman tanı. BAŞARILAR
Tavsiyelerin için çok çok teşekkür ederim. Hastalığın için şimdiden geçmiş olsun.

Hayatımda iki kere 98 kiloya çıktım,ve hayatımda iki kere 78 kiloya düştüm. Bu yolda oldukça tecrübelendim. Şu anda istediğim kiloya inebiliyor,çıkabiliyor ve sabit kalabiliyorum.
Kilo vermen için sana öncelikle tavsiyelerim şunlar;
günlük kalori ihtiyacını hesapla, günlük ihtiyacın 3000 ise ilk hafta 2750, ikinci hafta 2500, üçüncü hafta 2000'e düş ve 1000 kalori açığı ile bir süre devam et.
Benim günlük ihtiyacım 3100 civarı idi,ben 2 ay 1800'ü geçmedim. Fakat bunu tavsiye etmiyorum. Normalden daha fazla bir kas kaybı yaşayabilirsin(eğer vücut geliştirme ile de ilgileniyorsan uygulaman çok mantıklı değil. Ben o zamanlar crossfit yaptığım için çok dert etmemiştim.Ama bodybuilding için bu diyet tamamiyle bir hata)
Açıkcası çok sıkı bir diyete dayanamıyorsan - ki ben oturduğumda minimum 2000 kalori alan bir insandım - kardiyo antrenmanlarını arttırmanı öneririm. Beslenmende life bolca yer ver. Her yemekten önce 2 bardak soğuk su iç,öğününü öyle al. Tokluk hissini daha fazla hissedeceksin. Ara öğünlerde 1 adet meyve veya bolca sebze ye. Gece vakti can sıkıntısından birşeyler yeme,abur cuburu,çikolatayı,tatlıyı,şerbeti kesinlikle kes. Normal makarna yerine kepekli makarna ye,pirinç yerine bulgur.

Üstte arkadaşlar vücudunda sarkmalar olabileceğinden bahsetmiş. Bu doğru,bu süreçte mutlaka ağırlık idmanları yap. Hızlı kilo verdiğinde ve yetersiz beslenmede yağ yaksanda oldukça fazla kasta erimesi de yaşarsın. Bu yüzden kilo verme sürecinde sıkı bir ağırlık idmanı,kilonun 2 katına yakın bir protein tüketimin olması gerekir. Bu hedefte sana başarılar,isteyipte yapılamayacak birşey yok. İradene hakim olabildiğin sürece kilo vermek kadar kolay birşey yok.

25 kiloyu spor yaparak vermeni öneririm.

Ben 2 ay boyunca haftanın 6 günü spor salonuna gittim. 2 ay sonrasında 10-15 kilo falan verdim lakin yediklerime dikkat etmedim hiç.Yok şundan şu kadar yiyeyim,yok bunu yemeyeyim gibi düşünceleri takmadım kafama.
Şunu da belirtmek isterim ki sürekli fast-food tüketen birisi değilim.Dışarıda yemek yemeyi sevmiyorum.

Şu an 78 kilo falanım.Kilo vermek için 16-8 şeklinde if diyetine başlamayı planlıyorum.

Ege Fitness'ta 1 martta video atıcaktı yanılmıyorsam.Muhtemelen kilo verme ile ilgili olur.

Geri
Yukarı