Steam 25 Mbps'den sonra hız düşüyor

Spematox

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, Steam'den Spider-Man Remastered indiriyorum fakat indirme hızı Steam'in gösterdiğinden çok daha küçük. Ortalama 25 mb/sn hızında indiriyor ama kalan süre bu şekilde... 2,5 saatinde bu şekilde geçtiğini belirteyim. Böyle saçmalık görmedim gerçekten. İnternetim 25 Mbps.

1686920014180.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkeste olan bir hata, yakında düzeltirler. İyi oyunlar

Ben bir yanlış görmüyorum internet hızınla gayet normal zaten paketim 25 mbps diyorsun 25 mbps kalan 25 gb 136 dakika yani hesaplamaya göre 2,26 saat yapar?

Ortada hatalı bir durum yok.
İnternet aboneliği 25 Mbps hıza kadar indirme destekler. Steam ise anlık 23,2 Mbps indirme hızı söylüyor. Gerçekten de bu hızla o kadar sürer.

Sanıyorum yanlış aldığınız bazı şeyler var.
Mbps = Mb/s : Megabit per second
MB/s : MegaByte per second

Steam varsayılan olarak saniye başına megabyte cinsinden indirme hızı gösterir. Siz bunu değiştirip saniye başına megabit birimi yapmışsınız. Veyahut kendi kafasına göre değişti. Maksimum hızın azıcık altında indirme mevcut. Steam'de birimi MB/s yaparsanız saniyede 3MB'ye yakın bir sayı göreceksiniz.

İnternet aboneliği 25 Mbps hıza kadar indirme destekler. Steam ise anlık 23,2 Mbps indirme hızı söylüyor. Gerçekten de bu hızla o kadar sürer.

Sanmıyorum yanlış aldığınız bazı şeyler var.
Mbps = Mb/s : Megabit per second
MB/s : MegaByte per second

Steam varsayılan olarak saniye başına megabyte cinsinden indirme hızı gösterir. Siz bunu değiştirip saniye başına megabit birimi yapmışsınız. Veyahut kendi kafasına göre değişti. Maksimum hızın azıcık altında indirme mevcut. Steam'de birimi MB/s yaparsanız saniyede 3MB'ye yakın bir sayı göreceksiniz.
Bende onu anlatmaya çalışıyorum arkadaşlar yanlış birşey zannediyor.Garip..

Sanıyorum yanlış aldığınız bazı şeyler var.
Mbps = Mb/s: Megabit per second.
MB/s: Megabyte per second.

Ben bir şeyi değiştirmedim fakat Steam arayüzüm bugün güncellendi belki onunla ilgili olabilir.

Bende onu anlatmaya çalışıyorum arkadaşlar yanlış birşey zannediyor. Garip..
Ben yıllardır anlatmaya çalışıyorum. Yaygın bir yanlış anlaşılma bu.

Mb/s ≠ MB/s
veya
Mbps ≠ MB/s

Benzer yanlış anlama depolama birimlerine yaşanıyor. Windows sağolsun milyonlarca insanın kafasını karıştırıyor. Ondan sonra "Niye benim flash bellek/SSD/HDD alanı eksik gözüküyor?" diye sorarlar.

Ben bir şeyi değiştirmedim fakat Steam arayüzüm bugün güncellendi belki onunla ilgili olabilir.
Aklıma o geldi zaten. Ciddi bir güncelleme aldı. Kendiliğinden olmuştur.

peki bu indirme birimini nasıl eski haline getirebilirim?

Ben yıllardır anlatmaya çalışıyorum. Yaygın bir yanlış anlaşılma bu.

Mb/s ≠ MB/s
Veya.
Mbps ≠ MB/s

Benzer yanlış anlama depolama birimlerine yaşanıyor. Windows sağ olsun milyonlarca insanın kafasını karıştırıyor. Ondan sonra "niye benim flash bellek/SSD/HDD alanı eksik gözüküyor?" diye sorarlar.

Aklıma o geldi zaten. Ciddi bir güncelleme aldı. Kendiliğinden olmuştur.

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı