2500 TL i5 12400F için sıvı soğutma vs hava soğutma

Apotermi

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle sistem bilgileri aşağıdaki gibidir:

İşlemci: i5 12400F
Anakart: ASUS Prime B660M-K D4 Intel B660 soket 1700 DDR4 5333MHz (OC)
Ekran kartı: ASUS DUAL-RTX3060 Ti- 8 GB 256bit
RAM: XPG 8gbx1 3200MHz Single DDR4 red Gammix D30 AX4U32008G16A-SR30
SSD: WD blue SN570 500 GB NVMe SSD ve kendi taktığım aynı markanın 1 TB olanı toplamda 1500GB
Power: ASUS TUF Gaming 750wgaming bronz
Kasa: ASUS TUF Gaming GT301 mid Tower kasa

Şimdi arkadaşlar, kasamda ön tarafta 3 arka tarafta 1 tane egzoz olmak üzere toplamda 4 tane fan bulunmakta. Sistemim uzun süre kullanımda doğal olarak ısınmayla. Ayrıca işlemciyi stok fan ile kullanıyorum. İşlemci sıcaklığın 80 dereceyi gördüğü için soğutma takviyesi yapmayı düşünüyorum. Kasanın üst kısmına 240mm fan sığıyor. Aklımda 2 tane yol var.

1- işlemci için 240mm sıvı soğutma almak.
2- işlemci için kule tipi soğutma alıp üst tarafa 2 adet 120mm kasa fanı (egzoz) takmak.

Bu ikisi arasında kararsızım. Mantıklı olanın hangisi olduğunu ve hangi yolu izlemem gerektiğini bilmiyorum. Ayrıca hangi marka model soğutucuyu takmam konusunda öneride bulunursanız sevinirim. Bütçem 2500TL. Şimdiden teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
3+1 fan var dediğiniz gibi. Kule tipi ileride işime yaramaz mı işlemci değiştireceğim zaman.

Ayrıca bu attığınız Rainbow sanırım RGB öneriniz var mı?

3+1 fan var dediğiniz gibi. Kule tipi ileride işime yaramaz mı işlemci değiştireceğim zaman.

Ayrıca bu attığınız Rainbow sanırım RGB öneriniz var mı?

Kule tipi belli, sivi belli. Sivi butcesi varken sivi alinmali.

Le 500 var daha ucuz, o da RGB degil duz mavi. Bu bantlara gore DeepCool LS serisi F/P

Tamamdır teşekkürler. Bu arada açtığım konuları bi tek siz yanıt veriyorsunuz onun için ayrıca teşekküler :)

Önerdiğiniz ürün bu gün elime ulaştı fakat kasama sığmadı.

Son düzenleme:
Tamamdır teşekkürler. Bu arada açtığım konuları bir tek siz yanıt veriyorsunuz onun için ayrıca teşekkürler :)

Önerdiğiniz ürün bugün elime ulaştı fakat kasama sığmadı.

240mm mi aldin? 240mm destegi var ama galiba arkadasin dedigi gibi zor sigiyormus o ASUS kasaya.

@Jesus Wicked.

RAM'den dolayı girmedi zorladım yine sığmadı RAM'ı çıkardım bayağı 1 santimlik kayıp var.

Yeni konular

Geri
Yukarı