25000 TL'ye mühendislik için laptop tavsiyesi

Bütçe
25000
Tulpar T7 V22.2 bu Monster modelinde kasası Alüminyum-Kauçuk sizin attığınız Güçlendirilmiş Plastik. Isınma açısından çok fark olur mu? Ve Acer hiç kullanmadım, ikisi arasında kalsam Monster tercih ederim.

Soğutma açısından ikisi arasında hiçbir fark yok hocam. AAA oyunlarda CPU 80-85, GPU 75-78 aralığında çalışıyor 2 cihazda.

Aslında öven de çok gördüm, sövende. Ben de bir aralar alacaktım Monster ama hem bozuk çıkanlar vardı, hem de ben çok yer değiştiren birisi olmadığım için masaüstü almak daha mantıklı geldi. Bu arada cevabınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İ5 ama 12.nesil tam 22K bandında bundan iyi bilgisayar bulmak zor biraz 140W 3060 var, ama bütçe biraz daha artarsa altta bir arkadaş atmıştı aynı modelin İ7 12.nesilini o da sağlam model.
Onun yerine ben birkaç laptop atmıştım konuda, Casper var o da aynı fiyat neredeyse ve 11. nesil i7 + 1TB SSD var. O modeli neden önerdiniz pek anlamadım. Ucuz olsa neyse... Casper Linki

Onun yerine ben birkaç laptop atmıştım konuda, Casper var o da aynı fiyat neredeyse ve 11. nesil i7 + 1TB SSD var. O modeli neden önerdiniz pek anlamadım. Ucuz olsa neyse... Casper Linki

Casper alınmaz hocam bütün listelerinizden çıkartın o cihazı. Hem kronik sorunları çok hem de aşırı ısınan bir kasa modeline sahip.

Merhaba, makine mühendisliği okuyacağım. Hazırlıkla birlikte 5 sene boyunca sorunsuz kullanabileceğim bir laptop arıyorum. Bütçem maksimum. 25k.
Kendim birkaç marka ve modele baktım, hangisini almak mantıklı olur veya sizin önerdiğiniz bir laptop var mı?

İstediğim özellikler:
  • 11. ya da 12. nesil i7 işlemci (Ryzen işlemciler konusunda bilgi sahibi değilim.)
  • Minimum 16 GB RAM.
  • RTX 3050 ya da RTX 3060 (tercihen 3060, 6 GB olması sebebiyle)
  • Tercihen 24 MB cache.
  • Bütçem maksimum. 25k.
  • Kütüphane vb. yerlerde çalışacağım için sessiz olması iyi olur. Oyun oynarken normal olarak fan sesi çıkar ama standart kullanımda sessiz olmasını istiyorum. Güç tasarrufu vb. ayarlara getirip ses azaltılabilir belki.
Kendi baktığım laptoplar:
Bu modellerde herhangi bir sıkıntı var mı? Yazılımsal ya da donanımsal? Aldıktan sonra keşke şunu alsaydım demek istemiyorum.
Bunlar haricinde önerebileceğiniz laptop var mı?
Casper Excalibur alınmaz. MSI Katana için o kadar bütçe arttırmaya hiç gerek yok.
Bu bütçe için attığın Acer Nitro 5 yetersiz ve eski kasa. @Artoria Pendragon sana mantıklı bir öneri yapacaktır.

Soğutma açısından ikisi arasında hiçbir fark yok hocam. AAA oyunlarda CPU 80-85, GPU 75-78 aralığında çalışıyor 2 cihazda.

Ürünleri Monster'ın sitesinden karşılaştırınca kasa ve ekran farkı var onun dışında aynı. Sizin önerdiğinizde sepette +1500 TL indirim var. Şu an ona daha sıcak bakıyorum, teşekkürler.

Bu modelin ekran kartı 95W fakat attığım modelin ekran kartı 140W arada yaklaşık 15% performans farkı olur.
Anladım, teşekkürler.

Ürünleri Monster'ın sitesinden karşılaştırınca kasa ve ekran farkı var onun dışında aynı. Sizin önerdiğinizde sepette +1500 TL indirim var. Şu an ona daha sıcak bakıyorum, teşekkürler.

Dediğim gibi 17.3" de QHD pek tavsiye etmem. 3060 zaten ucu ucuna 2K'yı kaldıracağından 1080p çözünürlüğe aldığınızda çamur gibi bir görüntü çıkacak karşınıza.

Yeni konular

Geri
Yukarı