25000 TL'ye mühendislik için laptop tavsiyesi

Bütçe
25000

LOWHP

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, makine mühendisliği okuyacağım. Hazırlıkla birlikte 5 sene boyunca sorunsuz kullanabileceğim bir laptop arıyorum. Bütçem maksimum. 25k.
Kendim birkaç marka ve modele baktım, hangisini almak mantıklı olur veya sizin önerdiğiniz bir laptop var mı?

İstediğim özellikler:
  • 11. ya da 12. nesil i7 işlemci (Ryzen işlemciler konusunda bilgi sahibi değilim.)
  • Minimum 16 GB RAM.
  • RTX 3050 ya da RTX 3060 (tercihen 3060, 6 GB olması sebebiyle)
  • Tercihen 24 MB cache.
  • Bütçem maksimum. 25k.
  • Kütüphane vb. yerlerde çalışacağım için sessiz olması iyi olur. Oyun oynarken normal olarak fan sesi çıkar ama standart kullanımda sessiz olmasını istiyorum. Güç tasarrufu vb. ayarlara getirip ses azaltılabilir belki.
Kendi baktığım laptoplar:
Bu modellerde herhangi bir sıkıntı var mı? Yazılımsal ya da donanımsal? Aldıktan sonra keşke şunu alsaydım demek istemiyorum.
Bunlar haricinde önerebileceğiniz laptop var mı?

Son düzenleme:
Son düzenleyen: Moderatör:

merhaba masaüstü alabilirsin ama illaha leptop diyorsan msi al mesela
MSI Bravo 15 B5DD-209XTR Ryzen 7 5800H 16GB 1TB SSD 4GB RX5500M 15.6 Dos Oyuncu Notebook
çok rahat işini görür
O fiyatı RX 5500M'e vermek mantıksız hocam

Bir tık daha yukarı çıkabilirse bütçen

Sepette 25.499 TL iniyor bu cihazda

İki cihazın da soğutması gayet kaliteli ve serin çalışan cihazlar ve MUX swichleri mevcut.

17.3" de 2K'yı tavsiye etmiyorum.

O fiyatı RX 5500M'e vermek mantıksız hocam
İ7 işlemci ile İ5 arasında çok fark bence, 22K ona vermek istemem açıkcası.

Ben de makine mühendisliği bölümünde okuyorum ve bu laptopu kullanıyorum. Şahsen çok memnunum, her işimi rahatlıkla yapabiliyorum. Tavsiye ederim.

Tulpar T7 22.2'de iyiye benziyor, onu da alabilirsiniz.

Bir tık daha yukarı çıkabilirse bütçen

Sepette 25.499 TL iniyor bu cihazda

İki cihazın da soğutması gayet kaliteli ve serin çalışan cihazlar ve MUX swichleri mevcut.

17.3" de 2K'yı tavsiye etmiyorum.

Tulpar T7 V22.2 bu Monster modelinde kasası Alüminyum-Kauçuk sizin attığınız Güçlendirilmiş Plastik. Isınma açısından çok fark olur mu? Ve Acer hiç kullanmadım, ikisi arasında kalsam Monster tercih ederim.

Geri
Yukarı