26 bin TL'de i5 12500H 16 GB RAM vs i7 12700H 32 GB RAM Monster laptop

Bütçe
26000 TL

tahasungul26

Zeptopat
Daha fazla  
Monster Notebook alacağım 26k bütçem var ve önümde iki seçenek var.
1) i7-1700h 3050 Ti 16 GB RAM 512 GB SSD.
2) i5-12500H 3050 Ti 32 GB RAM 1TB SSD.
Uzun ömürlü kullanmak istiyorum bilgisayar mühendisliğine ilgim var sizce hangisi?
(Başka laptop önerebilirsiniz 26k maksimum bütçem var!)

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster Notebook alacağım 26k bütçem var ve önümde iki seçenek var.
1) i7-1700h 3050 Ti 16 GB RAM 512 GB SSD.
2) i5-12500H 3050 Ti 32 GB RAM 1TB SSD.
Uzun ömürlü kullanmak istiyorum bilgisayar mühendisliğine ilgim var sizce hangisi?
(Başka laptop önerebilirsiniz 26k maksimum bütçem var!)
Buna Bi bakabilirsin

Mühendisliğe ilgin varsa Monster linki atman daha hiçbir şey bilmediğin anlamına gelir.

Konu hakkında çok bilgim yok zaten internette baktım sadece her bilgisayarda olduğu gibi birkaç şikayet var o kadar Monster olduğu için mı yoksa bilgisayar mühendisliği için uygun olmadığı için mi tavsiye etmiyorsunuz çünkü bu bütçeye en iyi özellikler neredeyse Monster'da bulunuyor.

Aynen öyle, kesinlikle Monster tavsiye etmiyorum.

Bir nedeni var mı? Monstera karar vermiştim ama yorumlardan sonra hevesim gitti biraz.

Buna bir bakabilirsin

Isınma sorunu var diyorlar 90 derecenin üstüne çıkıyormuş

90 derecenin ustune cikmasi isinma sorunu oldugu anlamina gelmiyor aslinda.
Bana göre olduğu anlamına geliyor , tabiki subjektif bir yorum olacak ama klavyede ısıyı hissediyorsam ısınma sorunu vardır , msi alpha 17 kullanıyorum, smartshift le birlikte işlemcinin 80 i geçtiğini görmedim. (rdr2 , witcher3 max ayarlar)

Bana göre olduğu anlamına geliyor , tabiki subjektif bir yorum olacak ama klavyede ısıyı hissediyorsam ısınma sorunu vardır , msi alpha 17 kullanıyorum, smartshift le birlikte işlemcinin 80 i geçtiğini görmedim. (rdr2 , witcher3 max ayarlar)
Dedigin gibi subjektif bir yorum seninkisi, isinma sorunu eger bir islemci sicaklik yuzunden hiz kesiyorsa var anlamina geliyor. Soyledigim subjektif degil mesela. Diyelim bir islemci 103 derecede ama throttle yapmiyorsa isinma sorunu olmadigi anlamina geliyor ama eger bir islemci 95 derece ve throttle yapiyorsa isinma sorunu oldugu anlamina geliyor.

Konu hakkında çok bilgim yok zaten internette baktım sadece her bilgisayarda olduğu gibi birkaç şikayet var o kadar Monster olduğu için mı yoksa bilgisayar mühendisliği için uygun olmadığı için mi tavsiye etmiyorsunuz çünkü bu bütçeye en iyi özellikler neredeyse Monster'da bulunuyor.

Bir nedeni var mı? Monstera karar vermiştim ama yorumlardan sonra hevesim gitti biraz.

Isınma sorunu var diyorlar 90 derecenin üstüne çıkıyormuş
Her bilgisayar ısınıyor 2 tane oyuncu bilgisayarım oldu ikiside 93-94 derecelere kadar çıkıyor. Asus Tuf iyi bence bakabilirsiniz.

TUF sıcaklık olarak sınırda çalışıyor fakat pil ömrüde lazimsa tercih edilir, buda bakılabilir.

Geri
Yukarı