26 bin TL'de i5 12500H 16 GB RAM vs i7 12700H 32 GB RAM Monster laptop

Bütçe
26000 TL
TUF sıcaklık olarak sınırda çalışıyor fakat pil ömrüde lazimsa tercih edilir, buda bakılabilir.

Aynen boyle devam edin insanliga buyuk katkilarda bulunuyorsunuz aferin. Hatta gulucuk falan da atin yasiniz iyice belli olsun.

Adam düşük CPU kullanimi aldığını söylüyor verdiğin cevaba bak, boş boş triplere girerek bir işe mi yaramış oluyorsun acaba? İnsanlığa bayağı katkida bulunuyorum aynen uzayada ben çıktım ilk.

Adam düşük CPU kullanimi aldığını söylüyor verdiğin cevaba bak, boş boş triplere girerek bir işe mi yaramış oluyorsun acaba? İnsanlığa bayağı katkida bulunuyorum aynen uzayada ben çıktım ilk.
RDR2 gibi GPU bound bir oyunun 20 threadli islemciyi ne kadar kullanmasini bekliyorsun. Tas kadar bilgisizsin be!

RDR2 gibi GPU bound bir oyunun 20 threadli islemciyi ne kadar kullanmasini bekliyorsun. Tas kadar bilgisizsin be!
hem diğer işlemler hemde o gpuyu beslemek için elbette kullanılacak işin gücün boş boş maydonoz olmak zaten sadece.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Her laptopu satın alip inceleme fırsatı olmuyor malesef, nitrodanda cinebench gibi testlerde elbette 12700h i tamamiyle düzgün kullanmasını bekleyemezsin ama adamin aldığı puanin cihaza göre düşük olduğu ortada, fiyatına göre yeterli performansı veriyor mu veriyor, oyunlarda throtthlea düşmeden çalışıyor mu çalışıyor tuf gibi 95 derece sınırlı işlemciyle sınırda da çalışmıyor. 40 yaşına gelince bunamışsın heralde saldiracak yer arıyorsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hem diğer işlemler hem de o GPU'yu beslemek için elbette kullanılacak işin gücün boş boş maydonoz olmak zaten sadece.

Her laptopu satın alip inceleme fırsatı olmuyor maalesef, nitrodanda Cinebench gibi testlerde elbette 12700H'i tamamiyle düzgün kullanmasını bekleyemezsin ama adamin aldığı puanin cihaza göre düşük olduğu ortada, fiyatına göre yeterli performansı veriyor mu veriyor, oyunlarda throtthlea düşmeden çalışıyor mu çalışıyor TUF gibi 95 derece sınırlı işlemciyle sınırda da çalışmıyor. 40 yaşına gelince bunamışsın herhalde saldiracak yer arıyorsun.

Ne o tavsiye ettigin Monster'lar ne Acer'lar konfigure edildigi Watt degerlerinin karsiligi olan performansi vermiyor. Hayatta basardigin en buyuk şey bu herhalde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne o tavsiye ettigin Monster'lar ne Acer'lar konfigure edildigi Watt degerlerinin karsiligi olan performansi vermiyor. Hayatta basardigin en buyuk şey bu herhalde.

Açıklamalı bir şey atıyorum ve gene aynı boşu yapıp başta yaptığın gibi boş boş laf sallıyorsun, daha da uğraşmıyorum seninle tavsiye yaparak nasıl bir arşa ulaşabilirim Allah aşkına ne cahil adamsın sen.

Açıklamalı bir şey atıyorum ve gene aynı boşu yapıp başta yaptığın gibi boş boş laf sallıyorsun, daha da uğraşmıyorum seninle tavsiye yaparak nasıl bir arşa ulaşabilirim Allah aşkına ne cahil adamsın sen.
Jarrod daha dogmamisti bu site kuruldugunda. Cinebench R15 testindeki frekans dususlerine bak, gerci gorsen de hakaret etmeye devam edeceksin cunku elinden baska bir sey gelmiyor.

Cons​

-CPU does not exhaust its potential
-no memory card reader
-below average battery life
-loud under load

Hep yazıyorum ama adı dışında canavarlığını göremediğimiz bir markadır kendisi :D

Ayrıca 90 derece ısı bir şey fark etmiyor diyen arkadaşlar frekanslar dibi görüyor bu da sizin fpsinizi olumsuz etkiliyor notebook kullanan biri kesinlikle soğutucu stant kullanmalı aradaki farkı tatmalı :D

Jarrod daha dogmamisti bu site kuruldugunda. Cinebench R15 testindeki frekans dususlerine bak, gerci gorsen de hakaret etmeye devam edeceksin cunku elinden baska bir şey gelmiyor.

Cons​

-CPU does not exhaust its potential.
-No Memory Card reader.
-Below average battery Life.
-Loud under load.

Baştan beri laf sallıyorsun, şuraya mi ulaştın buraya mı ulaştın diye zoruna mi gitti bende konuşunca? Jarrodun doğup doğmadığı bir şey ifade etmiyor zaten, adamın incelediği modeller ile performans durumunu görüyorsun 16k civari bir puan veriyor, giriş seviye bir modelden beklentin ne senin? Fiyat bandinda zaten 4 tane model var 3'ü giriş seviye model, CPU performansı bu tip modellerde normal bir durum gidip üst seviye modeller ile karşılaştırma yapicagina segmentine göre karşılaştır. Al diziyorum bütçeye göre modelleri.

STRIX zaten genelde bütçeyi aşıyor ki onunda idare eder bir soğutması var, doğru düzgün model yokken ya sen CPU'nun tamamını kullanamayacaksin gidip Max Q model mi al diyelim adama? Bu mu sana mantıklı gelen, alternatif olsa soylemesini bilmiyoruz sanki. Fiyatlarına göre yeterli performansı sunan modeller bunlar, hakaret etmekten başka elinden bir şey gelmiyor diyorsun gene de başta ki sallamalarini görmüyoruz sanki.

Bu konuda kendi verdiği linkte zaten performans ortalamanın üstünde çıkmış :D Averajlar yazıyor. Arkadaşın Acer düşmanlığı var sanıyordum ama Lenovo Legion 5 Pro dışında hepsi çöp dedi.

Geri
Yukarı