26 bin TL'de i5 12500H 16 GB RAM vs i7 12700H 32 GB RAM Monster laptop

Bütçe
26000 TL
Monster Notebook alacağım 26k bütçem var ve önümde iki seçenek var.
1) i7-1700h 3050 Ti 16 GB RAM 512 GB SSD.
2) i5-12500H 3050 Ti 32 GB RAM 1TB SSD.
Uzun ömürlü kullanmak istiyorum bilgisayar mühendisliğine ilgim var sizce hangisi?
(Başka laptop önerebilirsiniz 26k maksimum bütçem var!)

Monster kesinlikle önermiyorum GTX 1050 Monster modeline sahibim işlemci 94 ekran kartı 91 altına inmiyor hiçbir şekilde.

Ne segmenti ya? Segmentinin ne alakasi var 20 yıldır laptop kullanıyorum sen bana ne anlatiyorsun? 12700H degil mi o islemci? Niye 12500H performansi veriyor?

20 yıldır laptop kullanman bir şey mi değiştiriyor senin? Nitro TUF Ideapad gibi giriş seviyesi modellerin Legion Predator veya Scar performansi vermesini bekliyorsun işlemci tarafinda bir de gidip Legion Pro ile Nitro puani karsilastiriyorsun yok 20 yıldır laptop kullanıyorum falan adam buna go*uyle güler.

"12700H bir laptopun vermesi gereken performans bellidir."

Evet bellidir. Adamlar yüzlerce laptop test etmiş, veritabanı oluşturmuşlar ve ortalamayı çıkarmışlar. Acer'da ortalamanın üstü performans vermiş. Bunlar nerde olmuş? Kendi verdiğin linkte olmuş :)

Hayatta basardigin en buyuk şey bu herhalde.

Tas kadar bilgisizsin be!

Bakma sen 10 000 mesajinin 8000 tanesi ayni laptopun linki olan patavatsizlarin soylediklerine.

Aynen ayna tutuyorsun Kemal'e ermesi gereken de benim, senin rapor etmenden dolayi uyari yemem pek de umurumda değil açıkçası, dalga geçip bana hakaret ediyorsun ne yapmami bekliyordun? Foruma zaten bildiğim kadarıyla yardim etmek için giriyorum, senin gibi boş bir insanda artık neyi görüp kiskandiysa merak ediyorum kac kez açıkladım sonuç rapor atmalar kişiyle dalga geçme, gülüncede üzülüyorsun ama. Eğer yaptığım önerileri beğenmiyorsan gidip adama daha iyisini onereceksin, ya da gidip ya kişisel sebeplerden dolayı onermiyorum diye aglamiyacaksin, piyasayi bilmeden de boş boş konusmayacaksin diğer konuda da boş bilgi dagitmissin, burada asıl uyariyi yemesi gereken gereksiz bilgilerle dolduran kişi sensin ama forumu öyle ciddiye alan birisi değilim tabii senin lafın yetmeyince başlarsın hemen timeout diye.

Bu bütçede alınabilecek en mantıklı cihazlar ROG ve Monster 20.5 tir. Kalitr istemiyorsa ROG performans istemniyorsa Monster alınır.

Geri
Yukarı