2600X ve stok fan yeterli mi?

TheUmi

Hectopat
Daha fazla  
Anakart
EX-A320M-GAMING
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600x
Merhaba, yakın tarihte işlemcimi değiştirmek istiyorum aynı zamanda bir işlemci soğutucu değişikliğine de gitmeyi düşünüyorum.

Yeni almayı düşündüğüm İşlemci: Amazon.com.tr
Yeni almayı düşündüğüm İşlemci Soğutucu: Amazon.com.tr
Eski işlemcim: AMD Ryzen 5 2600X
Eski İşlemci soğutucum: İşlemci ile gelen stok soğutucu
Kasam: Lian Li Lancool 205M Mesh Black 2x140mm ARGB Fan Temperli Cam USB 3.0 Mesh Siyah mATX Mid-Tower Gaming (Oyuncu) Kasa - incehesap.com
Kasada 240mm desteği var lakin sanırım sığmayacak. Resmi de şu şekilde;

IMG_20230508_152617.jpg

Yine gördüğünüz gibi egzoz fanım yok daha evvel bozuldu. Planım sağdaki bir fanı egzoz fanı olarak kullanmayı düşünüyorum soğutucuyu da sağ tarafa takmayı düşünüyorum çünkü aşağıdaki resimdeki gibi üste sığmıyor.

IMG_20230508_153001.jpg

Bu soğutucu yeterli olur diye düşünüyorum ileriye dönük de düşünerek. Bir öneriniz ya da yorumunuz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam anladığım kadarıyla Ryzen 7 5700X alacaksınız ve bunun için soğutucu önerisi istiyorsunuz?

Merhaba, yakın tarihte işlemcimi değiştirmek istiyorum aynı zamanda bir işlemci soğutucu değişikliğine de gitmeyi düşünüyorum.

Yeni almayı düşündüğüm işlemci: Amazon.com.tr
Yeni almayı düşündüğüm işlemci soğutucu: Amazon.com.tr
Eski işlemcim: AMD Ryzen 5 2600X.
Eski işlemci soğutucum: İşlemci ile gelen stok soğutucu.
Kasam: Lian Li Lancool 205M Mesh Black 2x140mm ARGB Fan Temperli Cam USB 3.0 Mesh Siyah mATX Mid-Tower Gaming (Oyuncu) Kasa - incehesap.com
Kasada 240mm desteği var lakin sanırım sığmayacak. Resmi de şu şekilde;

Eki Görüntüle 1771284

Yine gördüğünüz gibi egzoz fanım yok daha evvel bozuldu. Planım sağdaki bir fanı egzoz fanı olarak kullanmayı düşünüyorum soğutucuyu da sağ tarafa takmayı düşünüyorum çünkü aşağıdaki resimdeki gibi üste sığmıyor.

Eki Görüntüle 1771309

Bu soğutucu yeterli olur diye düşünüyorum ileriye dönük de düşünerek. Bir öneriniz ya da yorumunuz var mı?

Anakartını çok zorlar bu işlemci.

Geri
Yukarı