27" 144Hz Monitör Tavsiyesi

Bu monitörü alana kadar farklı şubelerde olmak üzere tam 3 cihazda ölü piksel testi yaptırdım Vatan'da. Saolsunlar üçünde de ölü piksel çıkınca hiç sıkıntı çıkarmadılar. Son kez şansımı deneyeyim dedim ve çok şükür sağlam bir tane denk geldim. Yalnızca biraz ışık sızması var karanlık sahnelerde belli oluyor(üst köşelerde), çok göze de batmıyor. Zaten IPS panellerin hemen hemen hepsinde var bu sorun.

Size tavsiyem internetten almayın. Her ne kadar 14 gün değişim hakkınız olsa da üst üste 2 kez ölü pikselli monitör gelse 1 ay monitörsüz kalırsınız. Çünkü ölü piksel çıkma şansı çok yüksek.

Monitörün kullanım deneyimine gelirsek açıkçası 27 inch için full hd olması beni korkutmuştu. Ama neyse ki herhangi bir keskinlik, bulanıklık problemim yok. Korktuğum gibi olmadı diyebilirim. IPS zaten renk konusunda her türlü tatmin ediyor. Va paneli olanını da almayı düşünmüştüm ama Va'larda yazılarda falan pikselleşme daha çok belli oluyor. Pivot özelliği de gayet iyi bu arada.

Çözünürlük olayı ekran kartınıza bağlı biraz da. Ben 2060 kullandığım için bu monitörü tercih ettim. 2070 Super falan kullansam 2K monitörlere bakardım.

Özet olarak gayet memnunum monitörden, gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Yardımcı olmuşumdur umarım :)

Cevabınız için teşekkürler. Benim en çok korktuğum olay ölü pixel ve ışık sızması aslında. Ama internetten almak zorundayım mecburen. Bir de aslında curved ekran almak istiyorum. Hala çok kararsızım açıkçası, kaç gündür araştırıyorum bir türlü karar veremedim. 27G2U , MSI OPTIX 27" MAG271CR 144Hz 1ms 2xHDMI DP FHD Freesync Curved Gaming Monitör | ITOPYA
Bunların arasında kaldım seçim yapmakta zorlanıyorum fakat msi bi tık daha yakın geldi nedense fakat onda da ölü piksel vs oluyor demişler ondan korktum. Sizin fikriniz nedir bu konuda ? 😀Ekran kartım rtx 2060 super

Cevabınız için teşekkürler. Benim en çok korktuğum olay ölü pixel ve ışık sızması aslında. Ama internetten almak zorundayım mecburen. Bir de aslında Curved ekran almak istiyorum. Hala çok kararsızım açıkçası, kaç gündür araştırıyorum bir türlü karar veremedim. 27g2u, MSI OPTIX 27" MAG271CR 144Hz 1ms 2xHDMI DP FHD Freesync Curved Gaming Monitör | ITOPYA
Bunların arasında kaldım seçim yapmakta zorlanıyorum fakat MSI bir tık daha yakın geldi nedense fakat onda da ölü piksel vs oluyor demişler ondan korktum. Sizin fikriniz nedir bu konuda? 😀ekran kartım RTX 2060 Super.

Genellikle MSI monitörlerde sıkıntı yaşayan çok olabiliyor, bende dahil :) size tavsiyem başka markalara yönelmeniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı