27" 144hz Monitör tavsiyesi

wormanizer

Kilopat
Merhaba arkadaşlar .Birkaç gündür deli gibi monitör araştırmama rağmen bir türlü karar verebilmiş değilim,bu yüzden yardımınızı bekliyorum. Öncelikle karar kıldığım özellikler 27 inç olması ,1ms tepki süresine sahip olması ve 144hz olması ,bir de mümkünse curved olması,son olarak da ışık sızması ve ölü piksel sorunu olmaması. Şu modeller arasında kalmıştım
https://www.hepsiburada.com/aoc-27g...ps-monitor-p-HBV00000NORXM?magaza=Hepsiburada -(IPS panel)
Sonra biraz daha araştırdıktan sonra itopya.com adlı sitede şu modele denk geldim
MSI OPTIX 27" MAG271CQR 144Hz 1ms HDMI DP RGB WQHD Freesync Curved Gaming Monitör | ITOPYA Hepsiburada.com da 4 bin tl fakat burda 3bin liraya düşmüş. Sizce bu fiyatı hak ediyor mu ?Diğerlerinden en büyük farkı 2k olması galiba . Sizce bu modellerden hangisini tercih etmeliyim ? Veya bu fiyatlara daha iyi diyebileceğiniz bir öneriniz var mı ? Şimdiden teşekkürler kaç gündür kafa yoruyorum fakat işin içinden çıkamadım . 😀

Bütçeniz iki bin lira mı üç bin lira mı? Önce buna karar vermelisiniz. :D

Merhaba arkadaşlar .Birkaç gündür deli gibi monitör araştırmama rağmen bir türlü karar verebilmiş değilim,bu yüzden yardımınızı bekliyorum. Öncelikle karar kıldığım özellikler 27 inç olması ,1ms tepki süresine sahip olması ve 144hz olması ,bir de mümkünse curved olması,son olarak da ışık sızması ve ölü piksel sorunu olmaması. Şu modeller arasında kalmıştım
https://www.hepsiburada.com/aoc-27g...ps-monitor-p-HBV00000NORXM?magaza=Hepsiburada -(IPS panel)
Sonra biraz daha araştırdıktan sonra itopya.com adlı sitede şu modele denk geldim
MSI OPTIX 27" MAG271CQR 144Hz 1ms HDMI DP RGB WQHD Freesync Curved Gaming Monitör | ITOPYA Hepsiburada.com da 4 bin tl fakat burda 3bin liraya düşmüş. Sizce bu fiyatı hak ediyor mu ?Diğerlerinden en büyük farkı 2k olması galiba . Sizce bu modellerden hangisini tercih etmeliyim ? Veya bu fiyatlara daha iyi diyebileceğiniz bir öneriniz var mı ? Şimdiden teşekkürler kaç gündür kafa yoruyorum fakat işin içinden çıkamadım . 😀

MSI'in seçili monitörlerde 20$(135TL) Steam Cüzdan Kodu hediye ediyor. Shout Out for MSI Ürünlerin listesi bıraktığım linkte. İlgini çekiyorsa oradaki seçili monitörlere göz atabilirsin.

Gamepower'ın İncehesap'ta 24 inc 1ms 144Hz monitörü var ben de yeni sipariş verdim sistemle beraber 1.099 TL geldi, normal fiyatı 1.300 diğer sitelerde. 1400 gibi bana güzel geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
@wormanizer ölü piksel ve ışık sızıntısı olayı tamamen şansla ilgili bir durum. Bildiğim kadarıyla monitörlerde ya da sitelerde ölü oiksel garantisi var iade edip yenisini alabilirsiniz. Ama ışık sızıntısı konusunda yardımcı olacaklarını sanmıyorum.

Ben MAG241CR kullanıyorum. MAG271C ve CV modelleri ile aynı panele sahip yanılmıyorsam. Güzel bir monitör tavsiye ederim. Bütçe yeterliyse ve sisteminiz iyiyse 2K alabilirsiniz. RTX2070S, 5700 XT gibi karta sahipseniz tabi.

Son düzenleme:
Attığınız 2 model ve msi mag271CQR modeli arasından hangisi daha mantıklı bir seçim olur sizce ? msi 2k bir tık önde gibi geldi bana.Asus ise ips panel fakat curved değil.
Sisteminizin özelliklerini yazmamışsın sanırım ya da ben göremedim. Eğer sisteminizde en azından 2070 veya üzeri bir grafik kartı yoksa 2k monitöre yönelmemelisiniz diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı