İnceleme Dell 27″ G2722HS

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Selam arkadaşlar.

Bugün Dell G2722HS adlı monitörü inceleyeceğim.

27.09.2022 tarihinde 3999TL'ye satın aldığım Dell G2722HS ürünü 29.09.2022 tarihinde ulaştı. En başta teknik özelliklerini yazıp ardından kişisel görüşlerime geleceğim. İyi okumalar şimdiden.

1687615198554.png

Dell G2722HS

dell.jpg

TEKNİK ÖZELLİKLER VE ÖLÇÜMLER

Teknik özellikler

• Ekran Çözünürlüğü: 1920x1080p
  • Çözünürlük Standardı: FHD
  • Ekran Teknolojisi: IPS
  • Yenileme Hızı: 165Hz
  • Tepki Süresi: 1ms

Ağırlık, yükseklik, genişlik ve en ölçümleri
  • Ekran Boyutu (İnç): 27inç
  • Ekran Boyutu (cm): 68.6 cm
  • Ekran En-Boy Oranı: 16:9
  • Kontrast Oranı (Statik): 1000:1
  • Parlaklık (Tipik): 350 cd/m²
  • İzleme Açısı Yatay: (H)178 º
  • İzleme Açısı Dikey: (V)178 º
Resmi sitesi; Dell 27 Inch Gaming Monitor - G2722HS : Computer Monitors | Dell Singapore

Kullanıcı İncelemesi;

Monitörü alırken bir kaç kriterim vardı. 27inç olması, yüksek Hz değerleri, IPS olması ve olursa sevineceğim şey olan 2K çözünürlüğe sahip olması. Maalesef hepsini kapsayan monitörler zamanında 5.5K'dan başlıyordu. Benim ise bütçem maksimum 4.5K'dı. Mecburen bunu aldım diyebilirim.

Aklımda ki tek soru pikselleri görmekti. Çoğu kişi 27inç ve 1080p monitörde böyle bir şeyin olduğundan bahsetti ama bu monitörde öyle bir şey yok. 50-60 cm mesafeden kullanıyorum ve piksel görme gibi bir yok. Sanırsam monitörün kalitesine de bağlı.

Monitör ciddi anlamda iyi. Premium bir his veriyor. Monitörü kullanma amacım iş (yazılım) ve oyun. Hikayeli oyunlarda oynarım ve ağırlıklı olarak rekabetçi oyunlarda oynarım ve hiç birinde üzmedi.

Kutu içeriği;

Kutu içeriğinden 1 adet güç kablosu, 1 adet HDMI ve 1 adet DP kablosu ile geldi.

OSD Menü;

Monitörün menü menüsüne, monitörün arkasında ki joystickden kontrol edebiliyorsunuz ve aşırı rahat. Belirteyim Türkçe yok ama gerekmiyor da.

Görseller;

Monitörü ilk zamanlar ayağı ile kullandım ve sonradan duvara monteleme aparatı aldım. Duvara monteleme aparatı sayesinde istediğimde yakınlaştırabiliyorum, sağa veya sola döndürebiliyorum. İkisinin de görselleri var.

IMG_20221007_153748.jpg

IMG_20220930_230401.jpg

IMG_20230403_125233.jpg

indir.jpeg

IMG-20230604-WA0011.jpg

Son düzenleme:
Hocam değişim isteyin bence. Çünkü bu monitör kendi rakiplerine göre çok daha üst konumda. Sizin monitörünüz kusurlu gelmiş.
Benim monitör kusurlu gelmedi ben bizzat mağazadan teslim aldım. İnternet siparişi olsa 15 gün iade hakkım vardı normalde. Birde ürünü deneyerek aldık sözde. oda 1 dk ölü piksel baktı tamam dedi sorun yok. Bende dikkatli bakamadım açıkçası. Bilmiyorum belki de biraz ayar yapsam belki düzelir de ben şimdi bunu bu şekilde gördüm ya altın da olsa elimde tutmam.

Selam arkadaşlar.

Bu benim 2.incelemem ve hayatımdaki ilk düzgün monitörüm, onun için çok fazla objektif olmayabilirim öncelikle bunu belirteyim ama iyi bir inceleme olacağına inanıyorum. İyi okumalar.

Bu monitörü Hepsiburada üzerinden 3999TL'ye satın aldım ve 2 gün de geldi. Bu monitörü almadan önce en çok korktuğum şey 27" olup 1080p olmasıydı. Gönlümden 2K monitörler geçiyordu ama filtre kısmına pivot, 27" ve IPS ekleyince fiyatlar uçuyordu 6K'den başlıyordu.

Bende mecburi olarak 1080p aldım. Ben yaklaşık 50-60 cm mesafeden kullanıyorum ve piksel görme gibi bir şey kesinlikle yok. Monitöre baktığınızda veya dokunduğunuzda Premium hissini kesinlikle alıyorsunuz. İlk defa yüksek Hz monitör kullanıyorum ve aşırı hoş diyebilirim. Yan monitörüm 60Hz ve onda Discord'da gezmek bile gözümü ağrıtıyor o derece diyebilirim. Kısacası monitör iyi gözüküyor. Renkler aşırı derecede iyi diyebilirim. Zaten Dell ve AOC en iyi renk veren monitör markasıymış okuduğuma göre. F1 olsun Witcher 3 olsun büyük monitörde oynamak gerçekten çok zevkli oyunun içinde hissediyorsunuz kendinizi. Artık oyun fazla oynamıyorum ama eskiden FPS oyunu delisiydim en çok da CS:GO ve tabii ki 165Hz'in tadına bakmam lazımdı. Eskiden olsa 24inç monitör alırdım FPS oyunları için ama şu an fark ettim ki 27inç hiç kötü gelmedi. 1280x1024 çözünürlüğünde oynadım ve hiç sırıtmadı.

Kutu içeriğinden 1 adet güç kablosu, 1 adet HDMI ve 1 adet DP kablosu ile geldi.

Monitörün menü menüsüne, monitörün arkasında ki joystickden kontrol edebiliyorsunuz ve aşırı rahat. Belirteyim Türkçe yok ama gerekmiyor da.

Monitör için şunu diyebilirim:
İyi ki seni almışım DELL! Bilmiyorum belki başka bir şey alsam ve böyle sorunsuz olsaydı onun hakkında da böyle yorum yapabilirdim ama şöyle söyleyeyim renkler gayet iyi, en çok korktuğum piksel görme olayını ise yaşamadım. Masaüstünde gezmek bile ayrı zevk veriyor. Monitör alınır arkadaşlar rahatlıkla içinizde kuşku kalmasın. Monitörün tek bir hatası veya keşke şu olmasaymış dediğim bir şeyi yok.

Biliyorum basit bir inceleme oldu çünkü hayatımda ki ilk düzgün monitörüm ve 2.incelemem. Sizler merak ettiğinizi sorun ben cevaplayım ve bu yazıya ekleyeyim alacak arkadaşlar da görmüş olur.

Fotoğraflar:
Not (Fotoğraflar kötü olabilir telefonun kusuruna bakmayın :) Monitör gerçek de çok hoş gözüküyor.)

Eki Görüntüle 1532311Eki Görüntüle 1532312Eki Görüntüle 1532313Eki Görüntüle 1532314Eki Görüntüle 1532315Eki Görüntüle 1532316Eki Görüntüle 1532317Eki Görüntüle 1532318Eki Görüntüle 1532319Eki Görüntüle 1532320Eki Görüntüle 1532321Eki Görüntüle 1532322Eki Görüntüle 1532323Eki Görüntüle 1532324Eki Görüntüle 1532325Eki Görüntüle 1532326Eki Görüntüle 1532328Eki Görüntüle 1532329Eki Görüntüle 1532330Eki Görüntüle 1532331
Edit: USB Dongle almamla beraber bilgisayar kullanma alışkanlığım değişti. Kablosuz kulaklığa geçtikten sonra kendime kızdım neden bu kadar bekledin diye. Bu kablosuz duygusunu tattıktan sonra bir diğer hedefim klavyeydi. Gönül isterdi MX Keys almak ama Logitech K380 aldım ve şuan da görüşlerim çok olumlu çok hoş ve çok güzel bir klavye. Gerçekten yavaş yavaş kablo kirliliğinden kurtuluyorum size de öneririm. Bir sonraki hedefim ise kablosuz klavye o da Logitech olacak sanırım. Logitech G305.

Benim monitör kusurlu gelmedi ben bizzat mağazadan teslim aldım. İnternet siparişi olsa 15 gün iade hakkım vardı normalde. Bir de ürünü deneyerek aldık sözde. Oda 1 dk ölü piksel baktı tamam dedi sorun yok. Bende dikkatli bakamadım açıkçası. Bilmiyorum belki de biraz ayar yapsam belki düzelir de ben şimdi bunu bu şekilde gördüm ya altın da olsa elimde tutmam.

Hocam sizde diyorsunuz kusurlu gelmedi ben ilgilenmedim diye. Ben Dell tarafından tutulmuş birisi falan değilim sadece size çözüm yolu sunuyorum. IPS'de ışık sızması olmayan monitör yok gibi bir şey. IPS'in sorunu bu. Ama siz de çok fazla var ve bu kadar fazla olunca iade veya değişim yapıyorlar. Umarım demek istediğimi anlarsınız.

Dosya Ekleri

• IMG_20221127_005048.jpg
    IMG_20221127_005048.jpg
    131,6 KB · Görüntüleme: 240
Edit: USB Dongle almamla beraber bilgisayar kullanma alışkanlığım değişti. Kablosuz kulaklığa geçtikten sonra kendime kızdım neden bu kadar bekledin diye. Bu kablosuz duygusunu tattıktan sonra bir diğer hedefim klavyeydi. Gönül isterdi MX Keys almak ama Logitech K380 aldım ve şuan da görüşlerim çok olumlu çok hoş ve çok güzel bir klavye. Gerçekten yavaş yavaş kablo kirliliğinden kurtuluyorum size de öneririm. Bir sonraki hedefim ise kablosuz klavye o da Logitech olacak sanırım. Logitech G305.

Hocam sizde diyorsunuz kusurlu gelmedi ben ilgilenmedim diye. Ben Dell tarafından tutulmuş birisi falan değilim sadece size çözüm yolu sunuyorum. IPS'de ışık sızması olmayan monitör yok gibi bir şey. IPS'in sorunu bu. Ama siz de çok fazla var ve bu kadar fazla olunca iade veya değişim yapıyorlar. Umarım demek istediğimi anlarsınız.
Gaming gen tr ye mi götüreyim o zaman .

Gaming gen tr ye mi götüreyim o zaman .
Arayın ya da mail atın isterseniz önce. Ya da götürün artık size kalmış. İsterseniz konu açın böyle böyle bir olay yaşadım sonucu ne olur diye. Beni de etiketlerseniz memnun olurum gelişmeyi takip etmek istiyorum.

Arayın ya da mail atın isterseniz önce. Ya da götürün artık size kalmış. İsterseniz konu açın böyle böyle bir olay yaşadım sonucu ne olur diye. Beni de etiketlerseniz memnun olurum gelişmeyi takip etmek istiyorum.

Sabah hemen Dell müşteri hizmetlerini aradım. Telefonda konuşurken bana bir mail attı ve benden ekranda nasıl bir sorun olduğunu görmek için bir resim iletmemi istedi ve ilettim. Bana hiç sorun çıkarmadan evet bu bir sorun hemen yenisini talep ediyorum dedi. Bana Türkiye üzerinden mi hemen almak istersin yoksa 1-3 hafta beklerim dersen yurt dışından sipariş geçelim dedi yeni üretimden çıkan bir ürün olur dedi. Testini vs yapacak mısınız dedim bir daha aynı problemle karşılaşmasak iyi olur dediğimde test yapılıp gönderilecek ve ayrı etten monitörün Premium garantisi mi ne varmış tam anlamadım da onu birebir değişimi var cihazınızın dedi. Ben kendisine sordum sen olsan ne tercih ederdin diye bana yurt dışı dedi iyi o zaman yurt dışından gelsin dedim. Kayıt açtı faturayı vs yolladım o kadar. Şu an işlemde görünüyor.

Sabah hemen Dell müşteri hizmetlerini aradım. Telefonda konuşurken bana bir mail attı ve benden ekranda nasıl bir sorun olduğunu görmek için bir resim iletmemi istedi ve ilettim. Bana hiç sorun çıkarmadan evet bu bir sorun hemen yenisini talep ediyorum dedi. Bana Türkiye üzerinden mi hemen almak istersin yoksa 1-3 hafta beklerim dersen yurt dışından sipariş geçelim dedi yeni üretimden çıkan bir ürün olur dedi. Testini vs yapacak mısınız dedim bir daha aynı problemle karşılaşmasak iyi olur dediğimde test yapılıp gönderilecek ve ayrı etten monitörün Premium garantisi mi ne varmış tam anlamadım da onu birebir değişimi var cihazınızın dedi. Ben kendisine sordum sen olsan ne tercih ederdin diye bana yurt dışı dedi iyi o zaman yurt dışından gelsin dedim. Kayıt açtı faturayı vs yolladım o kadar. Şu an işlemde görünüyor.
Bu yüzden Dell aldım ve öneriyorum :) Forumda da bayağı demiştim ürünün arkasında duruyorlar diye. Bunun hakkında konu açarsan bir çok kişi bilgilenir ve güvenir.

Bu yüzden Dell aldım ve öneriyorum :) forumda da bayağı demiştim ürünün arkasında duruyorlar diye. Bunun hakkında konu açarsan birçok kişi bilgilenir ve güvenir.

Az önce yeni bir gelişme oldu yazayım onu da. Sinir oldum açıkçası. Bana bir teklifle geldiler. Dell 27 Gaming monitor - G2723h as a replacement. Can you please check this and confirm this is an acceptable replacement? Yazdım direl 2K monitöre karşılık Full HD monitör ne iş diye. Kesinlikle kabul etmediğimi beyan ettim. Bakalım ne olacak. Bende ki arızalı monitörü geri almasa kabul edilebilir bir teklif ama bu şekilde çok zor. Bazı arkadaşlar diyecek senin yaptığında uyanıklık diye ama hakikaten monitör çok kötü. Bakalım sonuç ne olacak. Yazarım duruma göre.

Az önce yeni bir gelişme oldu yazayım onu da. Sinir oldum açıkçası. Bana bir teklifle geldiler. Dell 27 Gaming monitor - G2723h as a replacement. Can you please check this and confirm this is an acceptable replacement? Yazdım direl 2K monitöre karşılık Full HD monitör ne iş diye. Kesinlikle kabul etmediğimi beyan ettim. Bakalım ne olacak. Bende ki arızalı monitörü geri almasa kabul edilebilir bir teklif ama bu şekilde çok zor. Bazı arkadaşlar diyecek senin yaptığında uyanıklık diye ama hakikaten monitör çok kötü. Bakalım sonuç ne olacak. Yazarım duruma göre.
Şuan ki monitörünüz 1920x1080 değil mi? Bu yani: Dell 27 Gaming Monitor - G2722HS | Dell USA

Sizin monitörünüz 1080p 165Hz modeliydi size 1080p 240Hz modeli gönderiyorlar daha ne istiyorsunuz?

Yok şimdi fark ettim yanlış konuya yazmışım ben. Bende ki monitör Dell S2721DGFA 27" modeli. Neyse en azından ne olup biteni takip ederiz.
O zaman bir yanlışlık olmuş. Onlar da fark eder. Öyle bir şey yapmazlar, yapamazlar yani :D Bazen yüksek modeli verebiliyorlar kullanıcı memnun olsun diye ama düşük asla.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı