2K 32" 165 Hz monitör tavsiyesi

Bütçe
4500

leftykaplan

Decapat
Merhabalar,
En yüksek 4500 TL bütçe ile alınabiliecek monitör tavsiyesine ihtiyacım var.
Çok özellik var;
IPS, VA, TN panel,
HDR, HDR ready, HDR10,
Kavisli, düz, wqhd gibi. Kafam çok karıştı!
Daha çok film, dizi vs. izleyen ama oyunlara da ilgisi olan biriyim.
Bilen, tecrübeli arkadaşların yardımını bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bütçe biraz düşük. Benim monitörüme bakabilirsiniz bu bütçede. Kötü yanı sağa sola yukarı aşağı gitme özelliği yok. Onun dışında memnunum. 31.5 inç 2K VA panel.

kavisli ekranın film izleme konforu açısından olumlu mu, olumsuz mu etkisi oluyor?

Olumsuz bir etkisi yok hocam, ailecek izliyoruz. Oyunlarda da daha iyi oluyor. Online oyun oynuyorsanız 31.5 ekran biraz büyük geliyor geriye itmeniz gerekiyor tamamıyla hakim olabilmek için. Bu ekran bile aslında kutuda ne kadar kavisli olduğu belli oluyor ama karşıdan bakarken hissetmiyorsunuz. Belki de ben alıştığım içindir. Daha düşük inçte kavisli ekran arayanları o yüzden anlayamıyorum :) Zaten belli olmuyor ki.

Olumsuz bir etkisi yok hocam, ailecek izliyoruz. Oyunlarda da daha iyi oluyor. Online oyun oynuyorsanız 31.5 ekran biraz büyük geliyor geriye itmeniz gerekiyor tamamıyla hakim olabilmek için. Bu ekran bile aslında kutuda ne kadar kavisli olduğu belli oluyor ama karşıdan bakarken hissetmiyorsunuz. Belki de ben alıştığım içindir. Daha düşük inçte kavisli ekran arayanları o yüzden anlayamıyorum :) Zaten belli olmuyor ki.
yani açıkçası benim de kavisli ekrana karşı bir önyargım var biraz. ne ile karşılacağımı bilmediğim için. düz ekran alırsam içim daha rahat olacak gibi :)

Hocam gidip aslında Vatan, media markt gibi mağazalarda test edebilirsiniz kavisli ekranı. Görüntüyü bozacak bir şey olmuyor. Film izlerken yaklaşık 6-7 metre uzaktan ve farklı açılarda oturuyoruz. Kimse görüntü bozuk vb. gibi bir sıkıntı yaşamıyor. Kavisli ekran sandığınız gibi bir şey değil :)

Geri
Yukarı