2K 32 inç monitör önerisi

Izzet_1994

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Intel i5 12400f
MBO: B760-M Gigabyte Gaming ddr4
GPU: RTX 4060 Asus Dual White OC
RAM: 32GB 3200 MHz ddr4
SSD: 1TB Nvme M.2
PSU: 750w DeepCool PF750
COOLER: AG400 Led DeepCool
CASE: DK361 White
FAN: White 120mm DeepCool A-RGB
CABLE: ASIAN HORSE
Arkadaşlar selam. 4060 ekran kartı kullanıyorum 2K mönitor istiyorum şu an kullandığım monitor MSI 1080P 27 ekran.
Aklımda 3 model var sizce hangısı tercih edilmeli?
Acer Nitro XZ322QU
Lenovo G32QC-10
Xiaomi Curved Gaming Monitor 30"
Bu arada oyunlar oynayacağım günlük işler görülecek montaj için istemiyorum ve curved olmasını isterim.

Bu 3 model arasında benim tercihim Acer Nitro XZ322qu olurdu çünkü hızlı tepki süresi ve iyi görüntü kalitesi ile oyuncu deneyimi daha güzel oluyor.

Bu 3 model arasında benim tercihim Acer Nitro XZ322qu olurdu çünkü hızlı tepki süresi ve iyi görüntü kalitesi ile oyuncu deneyimi daha güzel oluyor.
Kullanıyormusunuz?

Va panel curved sorun olurmu şuan msi ips kullanıyorum.

VA panel Curved sorun olur mu şu an MSI IPS kullanıyorum.

Eğer renk doğruluğu ve geniş izleme açıları sizin için önemliyse ve şu anki IPS panelinizden memnunsanız, VA paneli biraz daha farklı bulursunuz hocam. Ancak genel bir oyuncu olarak, VA panel de yeterince iyi performans sunar.

Curved monitörler genellikle daha büyük boyutlarda ve geniş yönlerde daha fazla daldırma sağlıyor sorun olmaz bence.

Eğer renk doğruluğu ve geniş izleme açıları sizin için önemliyse ve şu anki IPS panelinizden memnunsanız, VA paneli biraz daha farklı bulursunuz hocam. Ancak genel bir oyuncu olarak, VA panel de yeterince iyi performans sunar.

Curved monitörler genellikle daha büyük boyutlarda ve geniş yönlerde daha fazla daldırma sağlıyor sorun olmaz bence.
Peki bu nasıldır hocam.

Peki bu nasıldır hocam.

Ultra geniş ekranlı monitörlerden biri hocam yani çok büyük monitör olması iyi değil bence. Attığınız monitörün renk gamı SRGB'nin %121'ine kadar bir renk gamı kapsama alanı sunuyor video izlemek için güzel ama 4ms yerine 1ms 2ms monitörler tercih edebilirsiniz. Çözünürlük olarak da gayet iyi bir monitör. Ve a panel kullanıyor. VA paneller genellikle IPS panellerle karşılaştırıldığında daha yüksek bir kontrast oranı yapıyor. Kavis derecesi 1500 ayrıca orası da güzel yani bence ortalama-iyi arası.

Geri
Yukarı