2K görüntü ile oyun oynamak nasıl bir duygu?

Evet daha fazla keskinlik sunuyor işin içine yazılım girince...
Native 4K'dan daha mı keskin oluyor yani?
Saygısızlık konusunda da daha söylediğinizi kulağınız duymuyor. 👎🤢
Dede konusu mu? DSR gibi teknolojilerde bil(me)diğiniz üzere bulanıklık seçiyoruz, bulanıyor yani. Native 2K'dan iyidir ama Native 4K'nın yanında.👎🤢
Hayırlı günler dilerim size. 🙏🏻
Teşekkür ederim, size de. 🙏🏻

Bu monitörle Valorant, CS GO gibi FPS oyunları oynar mısınız? 27 inç olunca nasıldır oradaki performansı?
CS go ve Pubg oynuyorum. Memnunum gayet bir sıkıntı olmuyor fps oyunlarında. Fakat Lole alışamadım bi türlü. Skillerin menzillerine falan alışmak çok zor geldi bana. 15.6 inç laptoptan geçtiğim herhalde için yıllarca ona alışmıştım. O yüzden 1080p pencere modunda oynuyorum lolü oynayacağım zaman.

Bu soru benim de kafamı kurcalıyor sürekli. RTX 3070'i FHD 280Hz 24 inç bir monitörde kullanıyorum. Çok kez düşündüm 2K'ya geçmeyi ama bazıları FHD ile 2K arasında pek fark olmadığı, asıl farkın 4K'da hissedildiğini söyledi. Ben de emin olamadım FHD ile devam ediyorum.

Bu soru benim de kafamı kurcalıyor sürekli. RTX 3070'i FHD 280Hz 24 inç bir monitörde kullanıyorum. Çok kez düşündüm 2K'ya geçmeyi ama bazıları FHD ile 2K arasında pek fark olmadığı, asıl farkın 4K'da hissedildiğini söyledi. Ben de emin olamadım FHD ile devam ediyorum.
Tam tersi bence 1080p ile 1440p arasında epey fark var ama 1440p ile 2160p arasında pek fark yok gibi...

Göreceli olsa gerek. :)

3070 gibi kartı 1080p de kullanarak yazık etmeyin hocam. Hakkı olan çözünürlüğü verin keyfinize bakın! 🙏🏻😇

Tam tersi bence 1080p ile 1440p arasında epey fark var ama 1440p ile 2160p arasında pek fark yok gibi...

Göreceli olsa gerek. :)

3070 gibi kartı 1080p de kullanarak yazık etmeyin hocam. Hakkı olan çözünürlüğü verin keyfinize bakın! 🙏🏻😇
Açıkçası 2K ile 1080p monitörü yan yana göremedim hiç. Bizzat deneyinlemek istedim ama 2K monitör bulamadım ne mağazada ne arkadaşlarda

27 inç 1080 p den 32 inç 2 k ya gectim ahın şahım bi fark yok. Ikısıde ultra ayarlarda deneyim ettim. Aman aman fark yok yani

27 inç 1080 p den 32 inç 2 k ya gectim ahın şahım bi fark yok. Ikısıde ultra ayarlarda deneyim ettim. Aman aman fark yok yani
2K daha çok 27" için uygun hocam. Pixel yoğunluğunu fark edebiliyorsunuz.

Ancak bu tamamen kişisel deneyim. Herkese farklı gelebiliyor kalite oranları. :)

Geri
Yukarı