2K için Gigabyte GeForce RTX 2070 Super Windforce OC 3X alınır mı?

Oyun oynamak isteyenlerin çoğu bu vakti yaz aylarında buluyor. Beklemek gereksiz. Söylentilerle hareket etmektense en erken sürede alıp oyunların tadını çıkarmak daha doğru. Bu yeni seriler çıkana kadar doların 9 lira olmayacağının garantisi var mı? Yok. Ayrıca ilk olarak 3080 ve 3070 çıkacak deniliyor. Performans artışı elbette olacaktır. Vaktim var ben her zaman oyun için vakit ayırabilirim diyorsanız bekleyin. Arkadaşımızın dediği gibi hata yapmalık bir durum yok. İçinde bulunduğunuz dönem ve şartları göz önünde bulundurup kendinize en uygun olan yolu seçmelisiniz. Ben bu forumda 2019 ekim ayında 3000 serisine az kaldı onu bekleyin diye akıl vereni de gördüm. Bu yeni çıkacak kartların işlemcilerin sonu gelmeyecek. Rekabet arttıkça neredeyse senede bir ürün çıkarmaya başladı firmalar.

Bu sistemi 1080p olarak kullanırsanız daha uzun ömürlü olur.
Katıldığım noktalar var fakat katılmadığım noktalar da var. "Oyun oynamak isteyenlerin çoğu bunun için yaz vakti fırsat buluyor" Katılmıyorum. Kişinin mesleği ve mesleğindeki statüsüne göre bu değişir. Eğer holding yönetiyorsa yüksek ihtimal yazın bile fırsat bulamayabilir. Geceleri nöbete kalan bir sağlık çalışanı ise yazın ancak zaman ayırabilir fakat birçok meslek alanında bireyler bu tarz aktiviteler için kendisine ayırabileceği zamanı elde edebiliyorlar. Eğer illa genele vuracak isek, kurmuş olduğunuz cümle bu noktada gerçekçiliğini kaybediyor.

"Beklemek gereksiz" "Hata yapmalık bir durum yok" Şahsen ben aynı performansı sunacak üstüne daha ucuz olacak bir bileşen için bekler, üstüne arttırdığım bütçe ile diğer parçalarımı geliştirir ve çok daha doyurucu bir sistem için, elimdeki ile idare eder 6 ay bile beklerim. Mantık içerisinde olan hareket tam olarak bu olurdu ve kesinlikle bir hata olmazdı.

"Söylentilerle hareket etmek" "Doların 9 lira olmayacağının garantisi var mı?" Söylentiler ile hareket edilmemesi gerektiğini söylüyorsunuz ve bir varsayım da bulunarak herhangi bir söylentiye bile göre doğruluk payının daha düşük olduğu bir eylem de bulunarak kendinizle çelişiyorsunuz.

"Ayrıca ilk olarak 3080 ve 3070 çıkacak deniliyor." Doğru fakat ardından gelecek olan daha düşük bütçeler için 3060 ve 3050 çok gecikmeyecektir. Bu noktada yüksek ihtimal daha düşük fiyata 2080 super - Ti arası olacak olan 3070 için kenara para koymak da son derece akıl kari.

"İçinde bulunduğunuz dönem ve şartları göz önünde bulundurup kendinize en uygun olan yolu seçmelisiniz." Kesinlikle katılıyorum. Ben yalnızca kendim için mantıklı olan ve benimle aynı durum da olan kişiler için de mantıklı olanı söylüyorum. Herkes kendisi için neyin doğru olacağını bilmeli ve ardından gitmeli. Benim doğrum size yanlış gelebilir bu son derece normal.

"Rekabet arttıkça neredeyse senede bir ürün çıkarmaya başladı firmalar." Kesinlikle.

Teker teker yanıtlamaya çalıştım. Eğer siz de bana yanıt verecek olursanız aynı hassasiyeti göstermenizi beklerim.

Katıldığım noktalar var fakat katılmadığım noktalar da var. "Oyun oynamak isteyenlerin çoğu bunun için yaz vakti fırsat buluyor" Katılmıyorum. Kişinin mesleği ve mesleğindeki statüsüne göre bu değişir. Eğer holding yönetiyorsa yüksek ihtimal yazın bile fırsat bulamayabilir. Geceleri nöbete kalan bir sağlık çalışanı ise yazın ancak zaman ayırabilir fakat birçok meslek alanında bireyler bu tarz aktiviteler için kendisine ayırabileceği zamanı elde edebiliyorlar. Eğer illa genele vuracak isek, kurmuş olduğunuz cümle bu noktada gerçekçiliğini kaybediyor.

"Beklemek gereksiz" "Hata yapmalık bir durum yok" Şahsen ben aynı performansı sunacak üstüne daha ucuz olacak bir bileşen için bekler, üstüne arttırdığım bütçe ile diğer parçalarımı geliştirir ve çok daha doyurucu bir sistem için, elimdeki ile idare eder 6 ay bile beklerim. Mantık içerisinde olan hareket tam olarak bu olurdu ve kesinlikle bir hata olmazdı.

"Söylentilerle hareket etmek" "Doların 9 lira olmayacağının garantisi var mı?" Söylentiler ile hareket edilmemesi gerektiğini söylüyorsunuz ve bir varsayım da bulunarak herhangi bir söylentiye bile göre doğruluk payının daha düşük olduğu bir eylem de bulunarak kendinizle çelişiyorsunuz.

"Ayrıca ilk olarak 3080 ve 3070 çıkacak deniliyor." Doğru fakat ardından gelecek olan daha düşük bütçeler için 3060 ve 3050 çok gecikmeyecektir. Bu noktada yüksek ihtimal daha düşük fiyata 2080 Super - Ti arası olacak olan 3070 için kenara para koymak da son derece akıl kari.

"İçinde bulunduğunuz dönem ve şartları göz önünde bulundurup kendinize en uygun olan yolu seçmelisiniz." Kesinlikle katılıyorum. Ben yalnızca kendim için mantıklı olan ve benimle aynı durum da olan kişiler için de mantıklı olanı söylüyorum. Herkes kendisi için neyin doğru olacağını bilmeli ve ardından gitmeli. Benim doğrum size yanlış gelebilir bu son derece normal.

"Rekabet arttıkça neredeyse senede bir ürün çıkarmaya başladı firmalar." Kesinlikle.

Teker teker yanıtlamaya çalıştım. Eğer siz de bana yanıt verecek olursanız aynı hassasiyeti göstermenizi beklerim.

Bu güzel cevabınız için teşekkürler.
Yaz ayları ile kastettiğim şey kişinin öğrenci olabileceği. Daha kapsamlı olması için çoğunluğun yazın vakit bulabildiğini belirttim. Demek istediğim oyun oynamak için müsait olduğu vakit yaz ayları ise beklememesi gerektiği.
Varsayım ile hareket etmemesi gerektiğini söyledim, tavsiyem mantıklı gelmemiş ise ben de ona bir varsayımda bulunup fikrini tekrar gözden geçirmesini sağlamak istedim.
Mantıklı, mantıksız konusu ise tamamen kişinin şartları ve ekonomik durumu ile alakalı. 1 sene önce çıkan RTX 2060 Super bile 4500 liraya satılıyorken RTX 3070'in çıkış fiyatının 5000TL üstü olacaktır. Kenara koyulan para / geçen süre oranı çok önemli bu noktada. Bu süre içinde ek gümrük vergisi bile getirilebilir. Bu söylediklerim de bir varsayım tam tersi olursa alacak kişi için çok güzel olur ama bu durumda ilk bahsettiğim konu "müsait olduğu zaman" önemli oluyor. 2021 Ekim ayında belki RTX 3070 Super çıkacak? Bunun sonu gelmeyecektir.
Aşağı yukarı aynı şeylerden bahsediyoruz sonuç olarak kişi kendi durumuna göre hareket etmeli, biz kendi düşüncelerimizi belirtmekten fazlasını yapamayız.

Bu güzel cevabınız için teşekkürler.
Yaz ayları ile kastettiğim şey kişinin öğrenci olabileceği. Daha kapsamlı olması için çoğunluğun yazın vakit bulabildiğini belirttim. Demek istediğim oyun oynamak için müsait olduğu vakit yaz ayları ise beklememesi gerektiği.
Varsayım ile hareket etmemesi gerektiğini söyledim, tavsiyem mantıklı gelmemiş ise ben de ona bir varsayımda bulunup fikrini tekrar gözden geçirmesini sağlamak istedim.
Mantıklı, mantıksız konusu ise tamamen kişinin şartları ve ekonomik durumu ile alakalı. 1 sene önce çıkan RTX 2060 Super bile 4500 liraya satılıyorken RTX 3070'in çıkış fiyatının 5000TL üstü olacaktır. Kenara koyulan para / geçen süre oranı çok önemli bu noktada. Bu süre içinde ek gümrük vergisi bile getirilebilir. Bu söylediklerim de bir varsayım tam tersi olursa alacak kişi için çok güzel olur ama bu durumda ilk bahsettiğim konu "müsait olduğu zaman" önemli oluyor. 2021 Ekim ayında belki RTX 3070 Super çıkacak? Bunun sonu gelmeyecektir.
Aşağı yukarı aynı şeylerden bahsediyoruz sonuç olarak kişi kendi durumuna göre hareket etmeli, biz kendi düşüncelerimizi belirtmekten fazlasını yapamayız.
"Aşağı yukarı aynı şeylerden bahsediyoruz sonuç olarak kişi kendi durumuna göre hareket etmeli, biz kendi düşüncelerimizi belirtmekten fazlasını yapamayız." Katılıyorum. Biz yalnızca kendi fikirlerimizi sunabiliriz. Fikirlerimiz örtüşedebilir, zıtlaşadabilir. Bu önemli değil. Bence de kişi, şartlarını gözden geçirip buna göre hareket etmelidir. Bu konu hakkında daha fazla konuşmamıza gerek yok çünkü aşşağı yukarı aynı şeyleri savunuyoruz. Boşuna uzatmış oluruz. Arkadaşlar, kendi şartlarını gözden geçirip ona göre bir yol izlesinler.

@Minimumaydia
2K High ile 1080P Ultra arasında fark yok mu? Ciddi misiniz? İkisini de kullanmış biri olarak bunun tamamen yanlış olduğunu söyleyebilirim.
"Tamamen yanlış" demek, ben merkezli bir söyleyiş olduğu için bunu bir yorum olarak bile ele almak da kararsızım.

Gözünüz ayrıntıları daha iyi seçiyor olabilir. Çok normal fakat ben 1080p/1440p arası pek fark görmedim. Size göre aksi durum söz konusu olabilir fakat bana göre de sizin aksiniz.

@Minimumaydia
Laf sokmaya çalışacağınıza doğru düzgün cevap verseniz keşke. Ben 2K kullanmadan önce şöyle bir soru sormuştum ve gelen cevapları atıyorum:
Ben de 2K ile 4K monitör arasında kaldım, 4K çok pahalı ama. 1080P ile arasında çok fark yok diyorlardı 2K'nın, doğru mudur?
Gelen cevaplar:
Yoo fark var baya da. 4K efsane. 2K da güzel tabi. Ben hepsini kullandım kesinlikle fark var. 4k dan sonra 2k göze kötü bile geliyor. 1080p hele çamur.
Aşırı fark var. Gözünüz 4K'ya alışınca 2K bile kötü gözüküyor.
2K ile 1080P arasında çok fark var. Özellikle kenar yumuşatma ve dokularda o keskinlik ve pürüzsüzlük çok belli.
Yazdığım mesajın üzerine tıklayarak cevapların kelimesi kelimesine aynı olduğunu görebilirsiniz.

Konuya gelirsek, sizin 1080P ile 1440P arasında fark görememeniz aralarında ciddi bir piksel farkı olduğu gerçeğini değiştirmez. Bu kadar kişi 1440P'ye geçtikten sonra 1080P'nin çok kötü geldiğini ve aralarında bariz bir fark olduğunu söylüyorsa, aralarında pek bir fark göremeyen sizde sorun var demektir.

2020'ye girdiğimiz bu tarihte 1080P oyunculuk ölüyor, çıkan tüm kartlar 2K'ya optimize ediliyorken sizin 2070 Super gibi 2K için optimize edilmiş bir karta 1080P önermeniz, diğer çoğu 2K kullanıcıların aksine sizin arada fazla fark görememeniz öyle mi?

Bir de hakaret küfür etmişim gibi ``bunu bir yorum olarak ele almak da kararsızım.`` demişsiniz. Verecek cevabı olamayanlar çoğunlukla böyle bir yola başvurur. :)

@Minimumaydia
Laf sokmaya çalışacağınıza doğru düzgün cevap verseniz keşke. Ben 2K kullanmadan önce şöyle bir soru sormuştum ve gelen cevapları atıyorum:

Gelen cevaplar:

Yazdığım mesajın üzerine tıklayarak cevapların kelimesi kelimesine aynı olduğunu görebilirsiniz.

Konuya gelirsek, sizin 1080P ile 1440P arasında fark görememeniz aralarında ciddi bir piksel farkı olduğu gerçeğini değiştirmez. Bu kadar kişi 1440P'ye geçtikten sonra 1080P'nin çok kötü geldiğini ve aralarında bariz bir fark olduğunu söylüyorsa, aralarında pek bir fark göremeyen sizde sorun var demektir.

2020'ye girdiğimiz bu tarihte 1080P oyunculuk ölüyor, çıkan tüm kartlar 2K'ya optimize ediliyorken sizin 2070 Super gibi 2K için optimize edilmiş bir karta 1080P önermeniz, diğer çoğu 2K kullanıcıların aksine sizin arada fazla fark görememeniz öyle mi?

Bir de hakaret küfür etmişim gibi ``bunu bir yorum olarak ele almak da kararsızım.`` demişsiniz. Verecek cevabı olamayanlar çoğunlukla böyle bir yola başvurur. :)
Size söyleyecek bir şey bulamıyorum...

Gigabyte GeForce RTX 2070 Super Windforce OC 3X 8 GB GDDR6 256 Bit ekran kartı

Dün gece ince hesap inidiriminden R5 3600XT siphariş ettim yanına bu kartı almaya düşünüyorum benim için RGP falan önemli değil tek önemli olan soğutması bu kartın soğutması nasıldır bulunduğum yerde kışın soba kullanıyorum yaz aylarında da sıkıntı çıkarır mı yardımc olursanız sevinirim.

Gigabyte GeForce RTX 2070 Super Windforce OC 3X 8 GB GDDR6 256 Bit ekran kartı

Dün gece ince hesap inidiriminden R5 3600XT siphariş ettim yanına bu kartı almaya düşünüyorum benim için RGP falan önemli değil tek önemli olan soğutması bu kartın soğutması nasıldır bulunduğum yerde kışın soba kullanıyorum yaz aylarında da sıkıntı çıkarır mı yardımc olursanız sevinirim.
Hocam ben sistemi kurdum gayet memnumum .
Ekran karti isi degerlerim en yuksek ayarladar warzoneda 70 i görmedim gayet iyi.
Dikkat etmen gereken bu ekran kartinin oc gaming modelini al onun sogutma tabakası daha kalin daha iyimis. Alirken dikkat et windforcemi ne olanida var onu tercih etme bence.

Hocam ben sistemi kurdum gayet memnumum.
Ekran karti isi degerlerim en yuksek ayarladar Warzone'da 70'i görmedim gayet iyi.
Dikkat etmen gereken bu ekran kartinin OC Gaming modelini al onun sogutma tabakası daha kalin daha iyi mis. Alirken dikkat et windforcemi ne olanida var onu tercih etme bence.

Hocam tavsiyeniz için teşekkür ederim ekran kartınızın tam modelini yazabilir misiniz ben Gigabyte'nin sitesinden baktım Gaming OC 3X ve winforce OC 3X arasında port çıkıs farkı var herhalde öyle anladım bir de bunların 3X olmayıp hem de OC olmayan modelli var sanırım sizin almamamı istediğiniz modeller onlardı ekran kartı modelini yazabilirseniz çok iyi olur iyi günler.

Geri
Yukarı