3.000 TL'ye sistem önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sana tavsiyem bu kasayi alma cok kötü görüntüsü var COOLER MASTER MASTERBOX TD500 MESH 3x120mm ARGB LED FANLI MidT ATX BEYAZ KASA - Vatan Bilgisayar
Güc kaynagi 5 para etmez 80+ yok elektrik gitse sistem yanacak sende ölebilirsin bu arada :(
Veya bu güc kaynagi ekstra kendin al :)
Bu anlamsız ve mantıksız cevabınıza 4 aşamada cevap vermek istiyorum.
İlk olarak güç kaynağı çok kaliteli ve güzel bir güç kaynağı neye dayanarak "5 para etmez" diyorsunuz?
İkinci olarak kasanın yanında gelen güç kaynağının 80 Plus white sertifikasına sahip.
Üçüncü olarak 80 Plus sertifikasının elektrik gittiğinde sistemin yanması ile alakası yok. Enerjiyi verimli kullanıp daha az elektrik faturası gelmesini sağlıyor. Kaldı ki kullanıcının ölmesi veya yaralanması ile hiç alakası yok.
Dördüncü olarak konu sahibi 3000 ₺ bütçesi olduğunu söylüyor ve siz içinde güç kaynağı olmayan ve fiyatı 872 ₺ olan bir kasa öneriyorsunuz. Ki bunun ne kadar mantıksız olduğunu anlatmama gerek bile yok.

Çünkü aynı güç kaynağı bende de var ve çöpe attım. Rezalet bir sesi var güç kaynağının.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu anlamsız ve mantıksız cevabınıza 4 aşamada cevap vermek istiyorum.
İlk olarak güç kaynağı çok kaliteli ve güzel bir güç kaynağı neye dayanarak "5 para etmez" diyorsunuz?
İkinci olarak kasanın yanında gelen güç kaynağının 80 Plus white sertifikasına sahip.
Üçüncü olarak 80 Plus sertifikasının elektrik gittiğinde sistemin yanması ile alakası yok. Enerjiyi verimli kullanıp daha az elektrik faturası gelmesini sağlıyor. Kaldı ki kullanıcının ölmesi veya yaralanması ile hiç alakası yok.
Dördüncü olarak konu sahibi 3000 ₺ bütçesi olduğunu söylüyor ve siz içinde güç kaynağı olmayan ve fiyatı 872 ₺ olan bir kasa öneriyorsunuz. Ki bunun ne kadar mantıksız olduğunu anlatmama gerek bile yok.

Kasa Corsair'in olunca güç kaynağıda Corsair'dir mantıkken. İçindeki PSU hakkında bilgi göremedim. Bilmiyorum aslında, alırken sağlam ve uzun süre gidecek bir PSU alayım diyorum. Arkadaş kullanıp memnun kalmamış. O yüzden onun tecrübesine göre hareket edeceğim. Bu arada yardım için teşekkürler.

Güc kaynaginda choil whine var benimkinde yakin zamanda parcalayacagim yoksa başka olmayacak orasi kesin cünkü ekran kartindan fazla sesli cok ses yapiyor cizirti sesi geliyor 12 saaten fazla oynadim sanki traktor sesi gibi ses geliyor ilkten tırstım PC kapatinca düzeldi param olsun direk bunu kırmayi düşünüyorum cooller Master Elite V3 600 almayiniz alan maldir ben mesela anladiniz.

SSD'yi 480 yapsam olur gibi duruyor.
Burdaki Ryzen 3 1200 AF değil galiba bu eskisi. Bu işlemci bu ekran kartına yeterli olacak mı?
Kasadaki PSU hakkında bilgi yok gibi. Alırken sağlam bir PSU almak istiyorum.
Güc kaynaginda choil whine var benimkinde yakin zamanda parcalayacagim yoksa başka olmayacak orasi kesin cünkü ekran kartindan fazla sesli cok ses yapiyor cizirti sesi geliyor 12 saaten fazla oynadim sanki traktor sesi gibi ses geliyor ilkten tırstım PC kapatinca düzeldi param olsun direk bunu kırmayi düşünüyorum cooller Master Elite V3 600 almayiniz alan maldir ben mesela anladiniz.

Peki hangi PSU'yu almalıyım. PSU benim için çok önemli. Bir ara TX PSU almıştım PC mahvoldu. O gündür dikkat ediyorum zaten biraz daha.

Güc kaynagi almak istiyorsan bu linkten sirasiyla bak en iyisi sinif 1 en kötüsü ise sinif 6 bendeki sinif 6 ve cöpe atacagim
.
Blog actim bakar misiniz kimse bakmiyorda yardim lazimda.
.

AF modelini alabilirisiniz o zaman tam 3000 olur. İçinde ki PSU
Aerocool 500W VX Plus Serisi. 500W PSU yeterli bütçeyi aşarsanız kasayı ucuz, kaliteli PSU alırsınız.

AF modelini alabilirisiniz o zaman tam 3000 olur. İçinde ki PSU.
Aerocool 500W VX Plus serisi. 500W PSU yeterli bütçeyi aşarsanız kasayı ucuz, kaliteli PSU alırsınız.

Bütçeyi azcık aşıcam bu durumda. Kasayı ucuz PSU kaliteli daha iyi bana göre.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı