3 ayda TYT-AYT biter mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu olarak bitsin de hocam. Gerisi pekiştirerek olur diye düşünüyorum.
Çok net söylüyorum günde 2 saat çalışmayla bitmez. Pomodoro falan filan diyip yarım saat çalışmaya 3 saat mola yaparsanız da bitiremezsiniz. Konuları iyice öğrenip test veya deneme ile pekiştirmek şart.

konuları gerçekten ayağa yere basacak şekilde biliyorsan biter gibi ama bilmiyorsan sıkıntı , bilmek kavramı!!!

Çok net söylüyorum günde 2 saat çalışmayla bitmez. Pomodoro falan filan diyip yarım saat çalışmaya 3 saat mola yaparsanız da bitiremezsiniz. Konuları iyice öğrenip test veya deneme ile pekiştirmek şart.
Hocam tamam ama peki sadece matematik?

Selamlar. Biliyorum bu başlıkta çok fazla konu açıldı lakin bazı değişen durumlardan mütevellit yinelemek istedim.

3 ayda tatmin edecek vaziyette bitirebilmek sizce mümkün müdür? Bir yandan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Halkla İlişkiler ve Reklamcılık lisans öğrencisiyim. YouTube'da Rehber Matematik gibi 40 günde TYT - 40 günde AYT gibi videoları aynı andı yürütmeyi planlıyorum. Türkçe dersinde de altyapım sağlam ki önceki sene 40 sorudan 34 net yaptım. Yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum dostlar.
Bitiremessiniz insanlar yıllarını veriyor hocam.

Nasıl aynı değil hocam. Konular tamamen aynı oluyor. TYT'de nasıl fonksiyonlar, problemler, üslü-köklü sayılar varsa AYT'de de var. Zorlukları farklı.

TYT fonksiyon ile AYT fonksiyon arasında dağlar kadar fark var. TYT matematik AYT matematiğin yanında aslanın yanındaki kedi gibi durur. Maalesef 3 ayda pek bir başarı elde edilemez.

Gerçekten çalışılırsa biter. Bu şekilde "acaba biter mi?" araştırması yapmaya devam ederseniz her gün daha da zorlaşıyor. Başlayın ve deneyip görün. Başarırsanız zaten başarırsınız.
Hocam ben daha 9. sınıfım. Yazın çalışmayı düşünüyorum da. En azından matematik cepte olsun diyorum. Diğerlerini hallederim diye düşünüyorum. Dönem içinde de aşırı çalışmama gerek kalmaz. Hem hocanın gözüne girerim. Değil mi?

Hocam ben daha 9. sınıfım. Yazın çalışmayı düşünüyorum da. En azından matematik cepte olsun diyorum. Diğerlerini hallederim diye düşünüyorum. Dönem içinde de aşırı çalışmama gerek kalmaz. Hem hocanın gözüne girerim. Değil mi?
Derslerinize çalışın, yazın eksiklerinizi kapatın yeterli. Ek bir çalışmaya ihtiyacınız olmaz. 11 yazında TYT'yi bitirirsiniz, 12'ye TYT kısmında kafanız rahat başlarsınız. Şu an genel olarak TYT çalışmak pek mantıklı olmaz çünkü bazı konuları hiç bilmiyorsunuz. 9. sınıf konularını çalışın yeterli. Ben 12. sınıfta olan birine göre yorum yaptım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı