3 günlük su orucu serüvenim

Sonuçları bekliyoruz hocam. İnşallah sağ çıkarsınız bu işten.

Sonuçları bekliyoruz hocam. İnşallah sağ çıkarsınız bu işten. :)

Başlangıç:76.90 kg.
Kesinlikle fazlam olduğunu biliyorum çünkü öncesinde çok kirli beslendim. Kalori fazlasıyla ciddi ciddi baş ağrıları da yaşadım. Bunu normal bir beslenme ile de çözebilirim evet farkındayım ama yine ne zamandır bunu başlatayım diyordum ki fırsatım oldu. Bu sefer değerlendirip tüm sonuçları eksiğiyle fazlasıyla tüm tecrübelerimi bu foruma pazartesi günü ikindi saatlerinde yazmış olacağım.

Özellikle karaciğerin bayram edeceğini düşünüyorum. Süreçte maximum verim elde etmek amacıyla gün içinde yürüme halinde aktif olacağım ki vücut bu moda keton modu dediğimiz moda hızlıca geçsin. Zaten girdiğini düşen enerjiden ve dahasında bir anda ilginç bir biçimde artan enerjiden ki bence bu vücudun kendi mekanizması ve de bildiğiniz çöpleri temizliyor buradan anlyorum.

Başlangıç:76.90 kg.
Kesinlikle fazlam olduğunu biliyorum çünkü öncesinde çok kirli beslendim. Kalori fazlasıyla ciddi ciddi baş ağrıları da yaşadım. Bunu normal bir beslenme ile de çözebilirim evet farkındayım ama yine ne zamandır bunu başlatayım diyordum ki fırsatım oldu. Bu sefer değerlendirip tüm sonuçları eksiğiyle fazlasıyla tüm tecrübelerimi bu foruma pazartesi günü ikindi saatlerinde yazmış olacağım.

Özellikle karaciğerin bayram edeceğini düşünüyorum. Süreçte maximum verim elde etmek amacıyla gün içinde yürüme halinde aktif olacağım ki vücut bu moda keton modu dediğimiz moda hızlıca geçsin. Zaten girdiğini düşen enerjiden ve dahasında bir anda ilginç bir biçimde artan enerjiden ki bence bu vücudun kendi mekanizması ve de bildiğiniz çöpleri temizliyor buradan anlyorum.
O sırada 105.9 kilo olan ben: 🥲

Zaten girdiğini düşen enerjiden ve dahasında bir anda ilginç bir biçimde artan enerjiden ki bence bu vücudun kendi mekanizması ve de bildiğiniz çöpleri temizliyor buradan anlyorum.
Bayağı bir şey temizleniyor. Su zaten olmazsa olmaz bir şeydir. Vücudunuz bayram edecek pazartesiye kadar.

1 günde 1.50 kilo neredeyse. Aslında gayet iyi duruyor hocam. Neden ertelediniz?
Vücut ödem su atıyor olmalı bu süre içinde bu kadar yağ vermek zaten imkansız. Bıraktıktan sonra geri alması çok kolay oluyor bunları.

Zamanında ben de önce 36 saatlik sürelerle bir süre yapmıştım sonrasında 1 kez 60 saatlik yaptım. Sonrası açıkçası bilimsel olarak kanıtlanmış olmadığı için kendimi deneme tahtasına çevirmeye gerek duymadım. Mucize şifa şu bu diyenlere kulak asmıyorum. İnsanlar bir şeylere inanmak istiyorlar. Bu insanları da kandırmak kolay oluyor.

Otofaji için de buna gerek yok. Vücut her zaman yapıyor zaten. Kilo vermek için de doğru bulmuyorum. Bence 36 saatlik oruçlar yeterli. Eğer boğazınızı tutamıyorsanız şu faydası olabilir.

Açlığın git gide artan bir şey olmadığını anlıyorsunuz. Ancak bunu bazıları gibi büyük mucize olarak görmemek lazım. En azından daha kanıtlanması gerekir bana göre.

Bir de sık yiyorsanız sizin yeme alışkanlığınızı biraz değiştirebilir. Ama disiplin ve istek yoksa çok çabuk geri dönersiniz. Hatta metabolizmanızı yavaşlatır belki daha fazla bile kilo alabilirsiniz.

Korona olup 10 gün hastaneye yattığımda midem hiç o kadar incelmemişti resmen derim katlanır hale geldi. İştah tamamen kapanmış çok az besin yiyebilmiştim. 3 4 kilo verdim diye hatırlıyorum. Ama sonrasında eve gelince tabi çabuk aldım.

İdeal kilonuza yakın iseniz özellikle daha fazla kiloya odaklı olmak kesinlikle hata bana göre. Direk direnç egzersizlerine odaklanmak lazım.

Bir dönem evde günde 25 DK'lık hazır programları yapıyordum. İçinde direnç egzersizleri olmasına rağmen yağ yakma odaklı olduğundan kilom düştü ama kaslarım da baya sönmüştü. Midem iyi olsun derken bu sefer diğer bölgeleriniz eriyor. Sonrasında 2 ay evde vücut geliştirme şeklinde ağırlık çalıştığımda çok daha iyi olmuştum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Vücut ödem su atıyor olmalı bu süre içinde bu kadar yağ vermek zaten imkansız. Bıraktıktan sonra geri alması çok kolay oluyor bunları.

Zamanında ben de önce 36 saatlik sürelerle bir süre yapmıştım sonrasında 1 kez 60 saatlik yaptım. Sonrası açıkçası bilimsel olarak kanıtlanmış olmadığı için kendimi deneme tahtasına çevirmeye gerek duymadım. Mucize şifa şu bu diyenlere kulak asmıyorum. İnsanlar bir şeylere inanmak istiyorlar. Bu insanları da kandırmak kolay oluyor.

Otofaji için de buna gerek yok. Vücut her zaman yapıyor zaten. Kilo vermek için de doğru bulmuyorum. Bence 36 saatlik oruçlar yeterli. Eğer boğazınızı tutamıyorsanız şu faydası olabilir.

Açlığın gitgide artan bir şey olmadığını anlıyorsunuz. Ancak bunu bazıları gibi büyük mucize olarak görmemek lazım. En azından daha kanıtlanması gerekir bana göre.

Bir de sık yiyorsanız sizin yeme alışkanlığınızı biraz değiştirebilir. Ama disiplin ve istek yoksa çok çabuk geri dönersiniz. Hatta metabolizmanızı yavaşlatır belki daha fazla bile kilo alabilirsiniz.

Korona olup 10 gün hastaneye yattığımda midem hiç o kadar incelmemişti resmen derim katlanır hale geldi. İştah tamamen kapanmış çok az besin yiyebilmiştim. 3 4 kilo verdim diye hatırlıyorum. Ama sonrasında eve gelince tabii çabuk aldım.

İdeal kilonuza yakın iseniz özellikle daha fazla kiloya odaklı olmak kesinlikle hata bana göre. Direk direnç egzersizlerine odaklanmak lazım.

Bir dönem evde günde 25 Dk'lık hazır programları yapıyordum. İçinde direnç egzersizleri olmasına rağmen yağ yakma odaklı olduğundan kilom düştü ama kaslarım da bayağı sönmüştü. Midem iyi olsun derken bu sefer diğer bölgeleriniz eriyor. Sonrasında 2 ay evde vücut geliştirme şeklinde ağırlık çalıştığımda çok daha iyi olmuştum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar bu arkadaş tanrı misafiri sanırım :D
Konuyu editeyip sonlandırıyorum. Dün akşam saatlerinde arkadaşım ciddi mide bulantısı geçirdi ve sonlandıracağını söyledi. Bende dün akşam saatlerinde onun birlikte 33. saatin ardından orucu bozdum.
Yukarıdaki arkadaşın dediklerine katılıyorum. Ayrıca amacımız kilo vermek değildi manevi duygularla ilgili başlattık aslında. Ama kısaca fail oldu ikimiz içinde. Öyle psikolojik bir duyguya da kapılmıyoruz zaten daha önce bu orucu tam manasıyla gerçekleştirmiştik.

Konuyu editeyip sonlandırıyorum. Dün akşam saatlerinde arkadaşım ciddi mide bulantısı geçirdi ve sonlandıracağını söyledi. Bende dün akşam saatlerinde onun birlikte 33. saatin ardından orucu bozdum.
Yukarıdaki arkadaşın dediklerine katılıyorum. Ayrıca amacımız kilo vermek değildi manevi duygularla ilgili başlattık aslında. Ama kısaca fail oldu ikimiz içinde. Öyle psikolojik bir duyguya da kapılmıyoruz zaten daha önce bu orucu tam manasıyla gerçekleştirmiştik.
Geçmiş olsun kardeşim. 🙏

Yaklaşık 10 gün önce başlangıcını yaptığım orucu (su) 1 hafta boyunca devam ettim. Bu süreçte sadece 3 kase çorba ve 3 ya da 4 adet maden suyu içtim. Gün içinde ortalama 1 saatlik açlık yaşadım, bunun haricinde hiç açlık duymadım. Sonuç -7kg.
1 hafta boyunca sürekli bilgisayar başındaydım, hareket düzeyi minimum olarak kabul edilebilir.

25 Temmuz saat 17.30 son lokma ile süreci başlattım. 30 Temmuz pazar günü 17.30'da toplam 120 saat sürecek serüveni sonlandıracağım. 1 ay önce 3 günlük su orucu deneyimim olmuştu.
Başlangıç tartım --->77.45 kg (son lokmadan 2 saat sonra ölçülmüştür). Her 24 saat yani 30 Temmuz'a kadar her gün saat 19'da unutmaz isem bu şekilde tartım alacağım.

Günde bir kupa filtre kahve, bir kupa yeşil çay, bir adet maden suyu, 400mg kadar magnezyum takviyesi (200mg malat, 200mg bisglisinat ve sitrat) Çinko takviyesi (Çinko pikolinat 15 mg) ve en fazla 1 çay kaşığını geçmeyecek şekilde himalaya tuzu kullanmış olacağım.

Her gün saat 19 sularında tartımı aldığımda güncelleyeceğim. Aktif bir yaşantıya sahibim. Gün içerisinde 8 bin adım altına düşmüyorum.

Elde etmek istediğim:
Süreç sonunda çok fazla yeme isteği ve bunun abur cuburlardan ibaret olduğu ben artık bu vücuda atılan reset sonrası her yediğinde dikkat edecek. Kısaca beslenmede ölçüyü tutturmak.

Not: Kardiyovasküler antrenmanlar tamamen olmayacak. Normalde antrenman yapan bireyim fakat bu süreçte sporu tamamen minimal tutacağım. Oldukça aktif ve yürüme halinde olacağım sadece.
İradeli ol, az ye hocam. Bol su iç. O zaman kilo verirsin. Diyet miyet bunlar hikaye. Vücudunuza daha çok zarar vermekten başka bir işe yaramaz.

Geçmiş olsun hocam. En sağlıklı yok normal yollardan diyet ve yanında spor yapmak. Su orucuymuş, karpuz diyetiymiş falan çok da kapılmaya gerek yokmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı