Çözüldü 3 RTX 3080 kartta farklı hashrate

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Enescanyilmaz

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar.
Elimde 3 adet RTX 3080 modeli ekran kartı var (1 adet ASUS, 2 adet MSI Gaming X Trio). Mining yaparken ASUS RTX 3080 kartım 48.69 mh/s hız verirken, MSI kartlarımdan bir tanesi 45.04, diğeri ise 43.25 mh/s hız alıyorum. İşletim sistemi olarak Hive OS kullanıyorum ve kartlarımın OC değerleri fotoğraftaki gibi. Bir anlam veremedim ben, konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Fanları mecburi olarak yüksek hızda çalıştırmak zorundayım yoksa hashrate değerleri 39 mh/s'ye kadar geriliyor.

1631261576142.png

Çözüm
Termal pedleri kendim değiştirdiğim zaman ekran kartı garanti dışı kalıyor sanırsam. Kendim değiştirebilirim aslında elimiz tornavida tutuyor çok şükür :D ama daha ekran kartlarını alalı 1 hafta oldu pek yanaşmak istemiyorum içini açmayada.
Asus ve MSI'da garanti gidiyor söyleyeyim. 3080'lerin %90'ında aynı problem var. Termal Ped'leri araştırmadan değiştirirseniz kartı yamultabilirsiniz, çekirdek sıcaklığını yükseltebilirsiniz. Taktığını termal pedler fabrikasyon ile aynı kalınlıkta olmalı, kalitesiz olmamalı. Bu süreçte termal macunu da değiştirmelisiniz. Araştırmadan yapmayın zaten.
Şuanlık tek rig var zaten 3 adet 3080 1 adet 5600 xt var şuan. Hafta sonu birde Windows üzerinden deneme yaparım o zaman. Belki de daha stabil çalışır. Yardımınız için çok çok teşekkür ederim bu arada içime su serptiniz vallahi :D
Hocam VRAM sıcaklığı kaynaklı ise Windows falan farketmez maalesef.
@Enescanyilmaz Bu konu sizin için yararlı olacaktır.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı