30.000 TL - 45.000 TL arası düz ya da otomatik araba tavsiyesi

Alfondro

Decapat
Yeni araba alacağım bütçe 30.000 ile 45.000 TL arası alacağım. Düz ya da otomatik fark etmez. Citroen baktım hoşuma giden var ama var mı başka tavsiyeniz.
Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
26-27 TL fiyatı olan bir araç var aklımda hyundai accent 2005-2006 model olanları. 1.3 lpg li kullanmıştık zamanında 400 km yol gittim 80 tl yaktı çok az yakıyordu. Ama kaportası çok ince araç çok parça eskitiyor çok masraf çıkardı.

Düşündüğünüz citroen marka araçları ise pek önermem hocam neden derseniz. Nazik araçlar biraz, ayrıyetten fransız malı olduğundan parçalarının piyasada biraz az bulunup bu yüzden pahalı olduğunu duymuştum.

Ford fusion 2006 1.4 dizel kullanıyorum şuan gerçekten çok memnunum. Şubatta alalı 6 ay olacak. 39.000 TL ye almıştık. 105 binde değişensiz sadece 1 parça boyalıydı. 5.5 aydır kullanmaktayım işimi oldukça gören bir araç altı yüksek yani kaldırıma kolayca çıkarıp park edersin, bagaj hacmi geniş, içi geniş rahat ve konforlu, yakıtı çok az. Tek sıkıntısı sert bir araç suspansiyonları sert olduğundan biraz sarsıyor çukurlarda. Ama çok problem teşkil etmiyor.

Ford fiesta önerebilirim 2006-2008 modelleride güzeldir ford fusiona benzer biraz iç dizaynı özellik olarakta yakındırlar. Konforlulardır.

Hyundai i20 bir süre kullanma şansı elde etmiştim. Ozamanlar yeni ehliyet aldığımdan araçtan pek anlamazdım ama, sürücüye verdiği rahatlık iyiydi kullanımı yormazdı insanı. 1.2 motorlu olan modelini kullanmıştım bu aracın bayılmasına neden oluyordu yokuşlarda veya araç doluyken falan benim için pek sorun değildi. Nedense arkadaşlarım hiç sevmesede ben çok beğenmiştim.

Opel vectra ve opel astra modellerini öneririm özellikle vectra modelleri çok sağlamdır kaportası güçlü, aracın performansı iyidir oldukça. Alçak araçlar ama sürücüye güzel konfor ve sürüş hissiyatı verirler 40.000 tl gibi bir fiyatları var.

Son olarak Linea ve symbol modellerini önerebilirim bunlar için bir yorumum yok çünkü kullanmadım. Bütçenize uyduğu için söyledim. Yakıt olarak cimrilerdir.

Birde son olarak lpgli araç almanızdansa dizel almanızı tavsiye ederim. Çünkü Lpg uzun yıllarda kullanımda aracın motorunu ciddi anlamda zayıflatıyor. Zaten şuanki Lpg sistemlerinin çoğu sıralı sistem diye biliyorum. Yani kontağı çevirdiniz çalıştı araç 5-10 saniye benzinde durup sonrasında otomatik olarak gaza kendi geçiyor. Siz hiçbirşey yapmıyorsunuz. Ama araç benzin çekmiyor hiç motorun sürekli gazda çalışması biraz onu yoruyor. Hyundai accent model aracımda başıma gelmişti benzine alınca araba '' noluyoz'' der gibi bakıyordu :D tekleme gibi sorunlar yapıyordu gaz yemiyordu falan. Tabi bu herkeste olacak diye bir kaide yok. Mazot pahalı günümüzde ama Lpgli araca hem gaz alıp hemde benzin aldığımızda daha pahalıya geliyor bana göre. Sıralı sistem olduğundan ister istemez harcıyor o benzini.

Dostum çok merak ettim nasıl gittin? Ben de i20 1.4 Dizel var 2010 Model Tekirdağ-Edirne arası git gel 130 civarı yakıyor.
4 Arkadaş gitmiştik 150/200 TL civarı yaktı çok iyi hatırlıyorum çeyrek depo vardı Antalya'dan çıkmadan önce, onuda arkadaşları evinden alıp yemek yemeğe giderken kullanmıştım. 100 Km/s 1700 devirde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı