30.000 TL'ye grafik tasarım ve oyun için laptop önerisi

Bütçe
30.000 TL
Acer Nitro 5 problemsiz bir cihazdır tereddüt etmeden alabilirsiniz.

O zaman 4060 ya da 4050 Acer veya ASUS TUF A15 bakabilirsiniz.
Herhangi bir cihaz için direkt "problemsizdir" yorumu yapılması sakıncalı. Her marka ve modelin artıları ve eksileri vardır. Halden elma armut almıyoruz sonuçta. Kimi modelin kusuru malzeme kalitesindedir, kimisininki kronik, kimisinin soğutma sistemiyle alakalıdır. Bu konuda genelleme yapılabilir. Yorumlarla sabittir.

Benimkinin misal Fan sesi ile alakalı bir problemi var. Coil Whine birçok markada olabilir fakat Omen dizüstülerde bu genel bir problem. Bunu belirtmeden önermem sakıncalı olurdu. Bilgisayarı 5-10 yılda bir alıyoruz. Kıymeti büyük.

Herhangi bir cihaz için direkt "problemsizdir" yorumu yapılması sakıncalı. Her marka ve modelin artıları ve eksileri vardır. Halden elma armut almıyoruz sonuçta. Kimi modelin kusuru malzeme kalitesindedir, kimisininki kronik, kimisinin soğutma sistemiyle alakalıdır. Bu konuda genelleme yapılabilir. Yorumlarla sabittir.

Sadece malzame kalitesi düşük olabilir bu da normal bu fiyatlarda.

Ama 30 bin TL verip de metal beklememek lazım.
O da doğru. O benim zamanımdaydı. Benimki metal fakat malzemenin benim için bir kıymeti yok. Arkadaşım 85.000₺'ye MSI aldı, şeffaf plastik kasa. Ama haliyle uçuyor. Öyle söylendiği gibi "sıcaklık hissediliyor" yorumları fakir avutmaca. Parasını basarsan, plastiğin bile ısı iletmeyenini alırsın.

50 serisi ekran kartlarını tavsiye etmiyorum. Min. 3060 düşünmelisiniz.
HP Victus
Bu model RTX 4060 ekran kartına sahip. Victus almayı düşünüyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz. Freedos olduğunu belirtmem gerekir. İşletim sistemini kendiniz yüklemelisiniz.

Yine de attığınız linkteki lenovo işlemcisini bilmiyorum fakat karşılaştıran bazı sitelere bakıcak olursak (en sadesi ve anlaşılırı bu site);

AMD Ryzen 7-5800H vs i5-13500H

Sonuç olarak benim attığım 34.000₺ Victus mu yoksa Lenovo mu derseniz, Victus tercih ederdim. O AMD işlemcinin işleriniz için yeterli gücü sağlayıp sağlayamayacağından emin değilim.

Acer Nitro 5 problemsiz bir cihazdır tereddüt etmeden alabilirsiniz.

O zaman 4060 ya da 4050 Acer veya ASUS TUF A15 bakabilirsiniz.
acer nitro 5 iade etmiş biri olarak problemsiz olduğunu düşünmüyorum hocam 40 derece sıcaklıkta bile uğultulu bir biçimde fan çalıştıran elektrik süpürgesinden farksız bir cihaz

Geri
Yukarı