30.000 TL'ye kadar 2K oyun için sistem önerisi

Artacağını bilmiyorum ama düşmeyeceği kesin şimdiden fiyatı yükselmeye başladı bazı parçalar.

Hocam 4070 ile de şöyle bir hazır sistem gördüm şimdi, AMD'nin kronik hatalarından watman hatalarından bahsediliyor :( sizce iki sistem arasında çok performans farkı olur mu?

Merhaba, son toplanan sistem hakkında görüşlerleriniz var mıdır arkadaşlar? 37-38k civarına geldi tüm parçalar toplamda.

@Şimşek McQueenn @Uber Lodos @GRBreakpoint @CEO of SM Technology @Tarik Enes @messinicocugu @clickclakbum @DFWEmirhan

Hocam merhaba. 7900XT Sapphire Pulse modeli ve giriş seviyesi bir soğutması var. 7900 XT almak yerine AM5 sistem toplayın inanın işlemci gücü günümüzde çok önemli. Bakın ben Intel kullandım yıllarca ama AM5 çok başarılı hiç bir sorun yaşamadım ve çok güçlü işlemciler gerçekten. Örneğin 7600x 5.000 TL onun dengi 13600K 7K civarlarında ve hemen hemen aynı performansları. Yarın bir gün işlemci yetmezse bir BIOS güncellemesi ile 7800x3D veya 9800x3D takıp geçersiniz 10 yıl götürür o işlemciler. Sistem önerimi yapıyorum şimdi;

Kasa da alacaksanız ve kasanız yoksa;

Burası 32.140 TL tutuyor sayın hocam kasa hariç Kasa ile 33K tutuyor. Tavsiyem 2.000 TL'yi bir şekilde bulmanız ve bu harika sistemi kurmanız olacaktır. Bu saatten sonra AM4 veya ölü soket olacak 12400F yada 13. nesil Intel kurmanın çok anlamı yok. 2000 TL vererek geleceğe de yatırım yapmış olursunuz @deniz111

@messinicocugu hocam attığım sisteme bakarsa iyi olur

Son olarak da eğer monitör almadıysanız bu monitörü öneririm @P R O F O U N D hocamın tavsiyesinin de üzerine. Ben de bu monitörden alacağım. Dell'e 9K vermek yerine aradaki 2K'ya da Kingston Fury Renegade 1 TB m2 SSD alacağım.

Hocam 4070 ile de şöyle bir hazır sistem gördüm şimdi, AMD'nin kronik hatalarından watman hatalarından bahsediliyor :( sizce iki sistem arasında çok performans farkı olur mu?

O sistem alınmaz.
AMD artık çok nadir hata veriyor hatta parçaların iyi olduğu için neredeyse hiç yemezsin hata.
Hata yereen bile çözmesi 5 dakika sürüyor korkulacak bir şey yok.

Hocam merhaba. 7900XT Sapphire Pulse modeli ve giriş seviyesi bir soğutması var. 7900 XT almak yerine AM5 sistem toplayın inanın işlemci gücü günümüzde çok önemli. Bakın ben Intel kullandım yıllarca ama AM5 çok başarılı hiçbir sorun yaşamadım ve çok güçlü işlemciler gerçekten. Örneğin 7600X 5.000 TL onun dengi 13600K 7K civarlarında ve hemen hemen aynı performansları. Yarın bir gün işlemci yetmezse bir BIOS güncellemesi ile 7800x3D veya 9800x3D takıp geçersiniz 10 yıl götürür o işlemciler. Sistem önerimi yapıyorum şimdi;

Burası 32.140 TL tutuyor sayın hocam kasa hariç kasa ile 33K tutuyor. Tavsiyem 2.000 TL'yi bir şekilde bulmanız ve bu harika sistemi kurmanız olacaktır. Bu saatten sonra AM4 veya ölü soket olacak 12400F ya da 13. nesil Intel kurmanın çok anlamı yok. 2000 TL vererek geleceğe de yatırım yapmış olursunuz @deniz111

@messinicocugu hocam attığım sisteme bakarsa iyi olur.

Son olarak da eğer monitör almadıysanız bu monitörü öneririm @P R O F O U N D hocamın tavsiyesinin de üzerine. Ben de bu monitörden alacağım. Dell'e 9K vermek yerine aradaki 2K'ya da Kingston Fury Renegade 1 TB M.2 SSD alacağım.

Pulse 7900XT'nin soğutması başarılı sorunlu olan Sapphire'nin referans modeli onunla karıştırmayın.

Bütçe zaten arttı ve AM5 7900XT sistem topluyor konu sahibi.

Son düzenleme:
2K için sistem. Bir de 4070 Ti ile arasında 2000tl fark var
VRAM olayını sizin konunuzda uzun uzun anlatmıştım size.
Herkesin kendi seçimi hocam sizin de haklı olduğunuz noktalar vardı. Hemşehrim olarak fikrinize saygı duyuyorum hocam. Dediğim gibi ben Nvidia'yı her açıdan sevdiğim için şaşmadım ve şaşmayacağım da. Intel çok iyi işler yaparsa eğer Intel'e geçebilirim ileride 2K için 4070 tıkandığı zaman.

Hocam merhaba. 7900XT Sapphire Pulse modeli ve giriş seviyesi bir soğutması var. 7900 XT almak yerine AM5 sistem toplayın inanın işlemci gücü günümüzde çok önemli. Bakın ben Intel kullandım yıllarca ama AM5 çok başarılı hiçbir sorun yaşamadım ve çok güçlü işlemciler gerçekten. Örneğin 7600X 5.000 TL onun dengi 13600K 7K civarlarında ve hemen hemen aynı performansları. Yarın bir gün işlemci yetmezse bir BIOS güncellemesi ile 7800x3D veya 9800x3D takıp geçersiniz 10 yıl götürür o işlemciler. Sistem önerimi yapıyorum şimdi;

Burası 32.140 TL tutuyor sayın hocam kasa hariç kasa ile 33K tutuyor. Tavsiyem 2.000 TL'yi bir şekilde bulmanız ve bu harika sistemi kurmanız olacaktır. Bu saatten sonra AM4 veya ölü soket olacak 12400F ya da 13. nesil Intel kurmanın çok anlamı yok. 2000 TL vererek geleceğe de yatırım yapmış olursunuz @deniz111

@messinicocugu hocam attığım sisteme bakarsa iyi olur.

Son olarak da eğer monitör almadıysanız bu monitörü öneririm @P R O F O U N D hocamın tavsiyesinin de üzerine. Ben de bu monitörden alacağım. Dell'e 9K vermek yerine aradaki 2K'ya da Kingston Fury Renegade 1 TB M.2 SSD alacağım.

Hocam monitörü aldım Dell'i, kasa içinde bütçeyi 37-38k ya kadar arttırdım, bu kapsamda bir tavsiyeniz var mıdır?

bu kapsamda bir tavsiyeniz var mıdır?
Bütçeniz arttıysa uzun yıllar 2K'da oynamak için 4070 Ti'a çıkış yapabiliriz o halde atacağım model çok kaliteli bir modeldir lütfen markasına takılmayın. Aldıktan sonra her gün iyi ki almışım dersiniz;

AMD almadan önce AMD'nin yayınlanan son sürümüne ilişkin Ali Güngör'ün açtığı konunun altında AMD ile ilgili sorun yaşayanların yazdıklarını okuyun ve AMD 7900 XT alırken bunları göz önünde bulundurun hocam. Bu da konu;

Bütçeniz arttıysa uzun yıllar 2K'da oynamak için 4070 Ti'a çıkış yapabiliriz o halde atacağım model çok kaliteli bir modeldir lütfen markasına takılmayın. Aldıktan sonra her gün iyi ki almışım dersiniz;

AMD almadan önce AMD'nin yayınlanan son sürümüne ilişkin Ali Güngör'ün açtığı konunun altında AMD ile ilgili sorun yaşayanların yazdıklarını okuyun ve AMD 7900 XT alırken bunları göz önünde bulundurun hocam. Bu da konu;

Hocam AMD gayet alınabilir ama NVIDIA'da teknolojileri çok fazla ileride AMD'ye göre
RTX teknolojisi olsun yeni gelen DLSS 3.0 olsun ben olsam şahsi olarak bir 4070 Ti'ya da bütçem yeterse 4080 sistem toplardım.
AMD saf güç bakımında bazı kartlarla aynı olsa da RTX olarak NVIDIA'ya göre düşük kalıyor
Render performansı olarak da aynı şekilde.

Hatta size yarın akşama doğru müsait olursam sıfırdan sistem dizerim.
@deniz111

Geri
Yukarı