30-40 bin TL laptop önerisi

Herkese teşekkürler. Ancak şöyle bir düşüncem var, yaklaşık 1-2 sene önceye kadar ben de aşırı aktif bir şekilde laptopları inceliyordum. O zamanlarda TUF, Victus(gerçi sonralardan geldi bu) gibi laptoplar kendi markalarının alt segmente uygun modelleri olduğundan belli kronik sorunları oluyordu. Aşırı ısınma, IPS glow, kasanın kalitesiz olması gibi. Bu sorunlar aşıldı mı bu yeni modellerde?

3060 ile 3070 arasındaki performans farkını gösteren herhangi bir video var mı? Bu iki model açısından konuşursak tabi.

TUF şu yıllarda kaliteli. Kasaları cidden daha kaliteli hale geldi ve soğutmaları da başarılı. Asus önem verdi yani. 2020-21-22 gibi değiller artık.

Victus'un ise ekranı vasat ve kasa kalitesi kötü. Asus TUF varken tercih edilmemeli. Görmemiştim o cihazı.

Herkese teşekkürler. Ancak şöyle bir düşüncem var, yaklaşık 1-2 sene önceye kadar ben de aşırı aktif bir şekilde laptopları inceliyordum. O zamanlarda TUF, Victus(gerçi sonralardan geldi bu) gibi laptoplar kendi markalarının alt segmente uygun modelleri olduğundan belli kronik sorunları oluyordu. Aşırı ısınma, IPS glow, kasanın kalitesiz olması gibi. Bu sorunlar aşıldı mı bu yeni modellerde?

3060 ile 3070 arasındaki performans farkını gösteren herhangi bir video var mı? Bu iki model açısından konuşursak tabii.

4060 ile 4070 mi demek istediniz? Üst seviye modellerle karsilastirinca aşılacak bir durum değil bu hocam, giriş seviye modelleri bunlar markaların haliyle. IPS glow şans işi, kasa kalitesi giriş seviyesi için iyi. Soğutması ortalama durumda.

Evet, alışkanlık olmuş 3060 ile 3070.

TUF biraz daha kafama girdi gibi. Cihaza bir ömür biçecek olursak kaç sene diyebiliriz?

Kullanım şeklinize bağlı. AAA oyunları 4 yıl yüksek FPS'lerde oynatır. Sonrasında yavaş yavaş düşmeye başlar.

Evet, alışkanlık olmuş 3060 ile 3070.

TUF biraz daha kafama girdi gibi. Cihaza bir ömür biçecek olursak kaç sene diyebiliriz?

Farkı kısaca buradan görebilirsiniz hocam

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

AAA tipi oyunlarda bence 3-4 yılı gene var gibi, DLSS 3.0 güzel nimet fg ile beraber. Günlük kullanım kısmı ise sizin kullanım biçiminize kalmış zaten.

Günlük kullanımda ağır bir şey yapmayacağım, belki bir iki edit(ciddi bir şey olmadan, eğlencesine), film-dizi, forumlarda gezinme, borsa ve derste kullanma not amaçlı. Günlük kullanımda TUF sessiz çalışıyor mu?

Günlük kullanımda ağır bir şey yapmayacağım, belki bir iki edit(ciddi bir şey olmadan, eğlencesine), film-dizi, forumlarda gezinme, borsa ve derste kullanma not amaçlı. Günlük kullanımda TUF sessiz çalışıyor mu?

Günlük kullanımda GHz yukseltiyor bu modeller ve 70'e kadar çıkıyor, haliyle biraz fan açıyor. Sessiz modda Turbo kapayıp kullanırsınız rahatça.

Teşekkürler. Yurt dışından alma şansı olursa daha iyi bir model bulunabilir mi bu civarlara?

Şimdilik bu cihazı buldum araştırmaya devam ediyorum. Vergiler ile fiyatının artma şansı var. Orada olan biri getirse daha iyi olur.

Geri
Yukarı