30-45k arası hem mühendislik hem de oyun için laptop önerisi

Evet MSI'ın yüksek performans bilgisayarları aslında taşınabilir kasa gibiler ama gerçekten hem oyunda hem ben yazılım için kullanıyordum gayet başarılı bilgisayarlar evden üniversiteye gitgel yapacaksan işe girdindede iş ev yapacaksan ya da bir kafede oturiyim falan MSI'ın daha taşınabilir kasa misali laptoplarından değil de daha katana gibi taşınabilirliğe önem veren serilerinden almak lazım. He bana soracak olursan 15 senelik laptop kullanıcısıyım laptop değil kasa al hem daha ucuz hem daha rahat.
Mesajımda bahsettiğim cihaz MSI GT76 Titan. Ben cihazı solidworks için kullanıyordum.
Daha çok ofis ev yapan kişiler için uygun. Hem ev, hem de ofise bilgisayardansa iş yerine direkt laptop aldırırsın öyle biter olay.

MSI'ın giriş seviye cihazları. Ki özellikleri de o parayı hak etmiyor zaten.

Yani zaten para eden kısmı özellikleri değil kalitesi soğutma bloğu vb yani diğer laptopları kullanan arkadaşlarımda oldu ASUS'ta kaliteli bir marka eğer bütceniz daha azssa ASUS alınabilir lâkin bütçem var ve beni uzun uzun götürsün tekrar tekrar uğraşmayayım istiyorsan MSI almak daha mantıklı yani Monster da çok ucuz fiyata 4060'lı laptop yapıyor ama 5-6 ay sonra eline alıyorsun bilgisayarı ASUS'unda TUF serisi o kadar kötü değil ama ortalama laptoplar ASUS ROG serisine bakabilir.

Neden hocam belli bir sebebi var mı acaba?

Katana çok pahalı geldiyse ASUS ROG G15 ve G16 modellerine bakabilirsiniz nispeten daha önceki nesil modeller daha ucuz oluyor.

Mesajımda bahsettiğim cihaz MSI GT76 titan. Ben cihazı SolidWorks için kullanıyordum.
Daha çok ofis ev yapan kişiler için uygun. Hem ev, hem de ofise bilgisayardansa iş yerine direkt laptop aldırırsın öyle biter olay.

Aynen öyle kasayı güzel dizcen laptopuda idareten işini görcek bir şey alacaksın tertemiz kapican mevzuyu bence. Laptop a yatırım yapılmaz bence.

Yani zaten para eden kısmı özellikleri değil kalitesi soğutma bloğu vb yani diğer laptopları kullanan arkadaşlarımda oldu ASUS'ta kaliteli bir marka eğer bütceniz daha azssa ASUS alınabilir lâkin bütçem var ve beni uzun uzun götürsün tekrar tekrar uğraşmayayım istiyorsan MSI almak daha mantıklı yani Monster da çok ucuz fiyata 4060'lı laptop yapıyor ama 5-6 ay sonra eline alıyorsun bilgisayarı ASUS'unda TUF serisi o kadar kötü değil ama ortalama laptoplar ASUS ROG serisine bakabilir.

Katana çok pahalı geldiyse ASUS ROG G15 ve G16 modellerine bakabilirsiniz nispeten daha önceki nesil modeller daha ucuz oluyor.
Şu an fiyat açısından bi sıkıntı yok katanada ama msi mı yoksa asus mu diye arasında kaldım açıkçası

Şu an fiyat açısından bir sıkıntı yok katanada ama MSI mı yoksa ASUS mu diye arasında kaldım. Açıkçası.

Eğer fiyat sıkıntı değilse Asus Rog Strix G16 13.Nesil Core i7 Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Asus Rog Strix G16 13.Nesil Core i7 Notebook en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da öneririm bu bilgisayarın hem sıcaklık değerleri çok iyi hem de kalite anlamında çok kaliteli bir laptop hem rander da hem yazılım okuyorsa yazılımda hem de tasarımda çok rahat kullanabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı