3000-3500 TL 2K Monitör tavsiyesi

Yaklaşık 4 aydır Msi kullanıyorum. O forumlarda şikayet eden arkadaşların tamamı kullanıma dayalı şikayetlerde bulunuyorlar. OSD bağlantısı ile ayarlamaları yapıldıktan sonra tek geçerim. Bundan önce asus kullandım. (Ekran kırıldı) Msi'a geçtikten sonra çok daha kaliteli geldi. Ayarlamaları sıkıntı ilk etapta sık oynadığın oyunlar için ayarlamaları kendin yapman gerekiyor. Ama candır MSİ .
Açıkçası ne kadar MSI konusu görsem veya monitör tavsiyesi görsem MSI dan uzak durun diye tepkiler gördüm, duydum.

Merhaba,

24" 1080P 144HZ TN den 27" 2K 144HZ VA panele geçtim. TN panelden VA panele geçmek gerçekten değiyor. Renk kalitesi gözle görülür düzeyde fark ediyor. 1080P den 2K ya geçince güzel oldu fakat süpermiş demedim.

Model: Samsung LC27HG70 arkadaşımda bunun 1080p versiyonu var yan yana koyduk ve gördük kiaman aman bir fark yok LOL'de fakat TN ile VA panel arasında güzel bir fark var.

Ürün Linki: LC27HG70 1MS 144HZ QHD
Doğrudur fark elbet vardır, ama ne bileyim VA panelde çok sorun, şikayet çıkıyor işte Ghosting olsun Işık sızması olsun bunlar insanı soğutuyor. Ama bunu da aklımda tutup araştıracağım. Teşekkürler önerin için, kullanıp öneri yapan insanların yorumları daha çok ilgimi çekiyor, deneyimlemiş oluyorlar sonuçta.

Açıkçası ne kadar MSI konusu görsem veya monitör tavsiyesi görsem MSI dan uzak durun diye tepkiler gördüm, duydum.

Koyu bir MSI fanı olmama rağmen bende cesaret edemedim. 2.el ürünlerin hepsi ölü pikselli idi ve değişimden gelen ürünlerde bile vardı. Kronik bir ölü piksel sorunu olduğunu duyunca açıkcası vazgeçtim.

Önceden bütün bileşenlerim ASUS idi fakat bileşenler ayrı ayrı zamanlarda arıza çıkardı ve servise gitti. Teknik servisin ilgisizliği beni o markadan tamamen soğuttu. Özellikle monitörde arızayı videoya çekip USB ye attım sonra monitör ile kargoya verdim. Sorun bulamadık dediler geri gönderdiler. Tüketici heyet ile süreç uzun sürmesine rağmen (6 ay), ürünü ancak iade edebildim. O sebeple yakınlarıma ASUS markası aldırmıyorum.

Koyu bir MSI fanı olmama rağmen bende cesaret edemedim. 2.el ürünlerin hepsi ölü pikselli idi ve değişimden gelen ürünlerde bile vardı. Kronik bir ölü piksel sorunu olduğunu duyunca açıkcası vazgeçtim.

Önceden bütün bileşenlerim ASUS idi fakat bileşenler ayrı ayrı zamanlarda arıza çıkardı ve servise gitti. Teknik servisin ilgisizliği beni o markadan tamamen soğuttu. Özellikle monitörde arızayı videoya çekip USB ye attım sonra monitör ile kargoya verdim. Sorun bulamadık dediler geri gönderdiler. Tüketici heyet ile süreç uzun sürmesine rağmen (6 ay), ürünü ancak iade edebildim. O sebeple yakınlarıma ASUS markası aldırmıyorum.
Evet MSI konusunda kronik bir ölü piksel sorunu var, ghosting, ışık sızması da çok gördüm yorumlarda.

Aslında genelde Asus markasının güvenirliği ve servis memnuniyeti ile anıyorlar kalitesiyle vs. Sizinki birazcık şanssızlık gibi olmuş sanırım.

Acer XV272UP modelini öneririm.
2k 144hz IPS 8+2bit panel. HDR400 desteği
4ms GTG ve freesync.
Tavsiye ederim Ayarlardan herhangi bir ayar açmaya gerek kalmadan çok düşük ghosting seviyesine sahip bir monitör.
Kendisinden 1000 lira daha pahalı Aorus monitör ile aynı panele sahip olan oldukça kaliteli bir monitör.

4ms gibi oldukça düşük input lag süresine sahip bir monitör ayrıca.

Son düzenleme:
Öncelikle teşekkürler, bazı insanlar memnun olduğunu fakat şuan almayacağı halde önerilerde bulunuyorlar. En azından dürüstçe cevap vermişsiniz. Siz olsanız ne alırdınız?

Aslında MSI monitörlerine de bakıyordum bir ara fakat "Light Bleed(ışık sızması), Ghosting gibi şikayetler görüyorum.

Aslında benim de aklımdan geçen o fakat deneyen veya inceleyen birileri yok o yüzden biraz tereddütteyim.

MSI hakkında oldukça şikayet var ve deneyip iade edenler kesinlikle almayın diye yorumda bulunuyor, o yüzden birazcık soğudum.
44 tane kullanıyoruz 1 tanesinde ghosting çıkmadı, ışık sızması zaten her monitörde olan bir sorun belli derece hepsinde var bunda da aşırı bi ışık sızması yok diğerleri ne ise bu da o ve fiyatına göre diğerlerinden çok daha iyi bir ürün 2400 tl ye 271CQR, 2800 liraya MPG olanı bulabiliyorsun indirimlerle.
Ben kullanıyorum bir müşteri de gelip kötülemedi monitörü tavsiye ederim, gerisi sana kalmış. Gidip deneyerek görme imkanın olsa güzel olur.

Konuyu saptıracağım ama aynı sorun bende de var Asus tan soğudum. Asus laptop kullanıyorum 5 kez garantiye gitti 1 kere değişti değişen laptop ta ekran kartında arıza çıktı video ya çekip koyup yolladım bios güncellemesi yapıp yollamışlar. Daha yenilerde maus pad bozuldu yoladım bilgisayarımı çizip yolladılar. Müşteri hizmetleri ile görüştüm kayıtlar silindi denildi vatana gittim laptopu alırken resim çektiniz o resimleri almak istiyorum dedim resimler 1 gün içinde siliniyor denildi. Yani Asusu seven bir marka değilim ilk alıştım böyle oldu. Laptop modeli de gl553ve.

Kesinlikle ne yaparsan yap MSI monitör alma fakat bütçeni birazcık çıkabilirsen bu harika monitörü almanı şiddetle tavsiye ederim. Türkiye'ye gelen ürünler içinde şuana kadar 1 tane ölü piksel çıkmış ve QP'den alırsan sana ölü piksel testi yaparlar orda ürünü test edip alabilirsin.

AORUS AD27QD

44 tane kullanıyoruz 1 tanesinde ghosting çıkmadı, ışık sızması zaten her monitörde olan bir sorun belli derece hepsinde var bunda da aşırı bi ışık sızması yok diğerleri ne ise bu da o ve fiyatına göre diğerlerinden çok daha iyi bir ürün 2400 tl ye 271CQR, 2800 liraya MPG olanı bulabiliyorsun indirimlerle.
Ben kullanıyorum bir müşteri de gelip kötülemedi monitörü tavsiye ederim, gerisi sana kalmış. Gidip deneyerek görme imkanın olsa güzel olur.
Doğrudur hocam dediğim gibi gidip deneyip görerek alırsam aklımda olur şekil a) 2 arkadaş direk yorumda bulundu MSI dan uzak durun diye
Oynadığınız oyunlardan dolayı kesinlikle 4 numara. Kesinlikle MSI almayın!
4 numara derken Dell olan modeli mi diyorsunuz yoksa AOC 24 inç olanı mı?
Konuyu saptıracağım ama aynı sorun bende de var Asus tan soğudum. Asus laptop kullanıyorum 5 kez garantiye gitti 1 kere değişti değişen laptop ta ekran kartında arıza çıktı video ya çekip koyup yolladım bios güncellemesi yapıp yollamışlar. Daha yenilerde maus pad bozuldu yoladım bilgisayarımı çizip yolladılar. Müşteri hizmetleri ile görüştüm kayıtlar silindi denildi vatana gittim laptopu alırken resim çektiniz o resimleri almak istiyorum dedim resimler 1 gün içinde siliniyor denildi. Yani Asusu seven bir marka değilim ilk alıştım böyle oldu. Laptop modeli de gl553ve.
Doğrudur hocam genel olarak hiçbir firma ile garanti konusunda uğraşmadım genelde garantilik bir durumum olmuyor. Bir tek sinerjiden monitör almıştım bir kere kırık geldi bir tok kelime yaptılar değişim yaparken sanki ben kırmışım gibi bir daha da oradan alışveriş yapmadım.
Kesinlikle ne yaparsan yap MSI monitör alma fakat bütçeni birazcık çıkabilirsen bu harika monitörü almanı şiddetle tavsiye ederim. Türkiye'ye gelen ürünler içinde şuana kadar 1 tane ölü piksel çıkmış ve QP'den alırsan sana ölü piksel testi yaparlar orda ürünü test edip alabilirsin.

AORUS AD27QD
Dostum valla bu modelde gözüm yok desem yalan olur ama 4.400 gibi bir bütçem maalesef yok o yüzden kafadan eleniyor.. :/

Doğrudur hocam dediğim gibi gidip deneyip görerek alırsam aklımda olur şekil a) 2 arkadaş direk yorumda bulundu MSI dan uzak durun diye

4 numara derken Dell olan modeli mi diyorsunuz yoksa AOC 24 inç olanı mı?

Doğrudur hocam genel olarak hiçbir firma ile garanti konusunda uğraşmadım genelde garantilik bir durumum olmuyor. Bir tek sinerjiden monitör almıştım bir kere kırık geldi bir tok kelime yaptılar değişim yaparken sanki ben kırmışım gibi bir daha da oradan alışveriş yapmadım.

Dostum valla bu modelde gözüm yok desem yalan olur ama 4.400 gibi bir bütçem maalesef yok o yüzden kafadan eleniyor.. :/

Kara cumada fiyatı düşebilir takipte kal bence..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı