3000 TL'ye ekran kartı ve işlemci önerisi

Meraklı Bilge

Centipat
Daha fazla  
Selam. 3000 TL civarında bir bütçem var. PC2mi modifiye etmek istiyorum. 60 Hz monitör var. Ekran kartı ve işlemciyi mi değiştirmeliyiz yoksa monitör ve ekran kartı mı? Amacım PUBG'de en az 60, Valorant'ta 150 civarı FPS almak. Mümkünse daha fazla ikinci el bakabilirim ve bütçemi zorlayabilirim belki.
Aşağıda PC bilgilerim var.

Dosya Ekleri

• IMG_20220825_111403.jpg
    IMG_20220825_111403.jpg
    186,8 KB · Görüntüleme: 96
  • IMG_20220825_111310.jpg
    IMG_20220825_111310.jpg
    153 KB · Görüntüleme: 93
AM3 anakarta sahipsiniz. İlk yapacağınız şey anakartı değiştirmek olacak. Ben ufak bir piyasa araştırması yaptım ve ikinci el Ryzen 3 3100, B450 anakart (sıfır), garantili ikinci el 16 GB RAM
3000 Lira bütçeyle alınabiliyor. Hepsini sıfır almak pek mümkün değil bu fiyat bareminde. Geriye ekran kartı kalıyor. RX 6400 size en uygun olan kart olacaktır ama 2500 Lira. Bütçeyi ne kadar esnetebilirsiniz bilmiyorum. Hem daha güç kaynağınızı bile bilmiyoruz sisteminizi detaylı yazarsanız yardımcı olalım.

Elindeki sistemi az daha açar mısın?
RAM, anakart vs. ekran kartın sanırım GT 430
Bu parçaları bütçen dahilinde mi?
Ram 8 GB anakart hakkında bir fikrim yok hocam. Ekran kartı GT 430 evet.

AM3 anakarta sahipsiniz. İlk yapacağınız şey anakartı değiştirmek olacak. Ben ufak bir piyasa araştırması yaptım ve ikinci el Ryzen 3 3100, B450 anakart (sıfır), garantili ikinci el 16 GB RAM
3000 Lira bütçeyle alınabiliyor. Hepsini sıfır almak pek mümkün değil bu fiyat bareminde. Geriye ekran kartı kalıyor. RX 6400 size en uygun olan kart olacaktır ama 2500 Lira. Bütçeyi ne kadar esnetebilirsiniz bilmiyorum. Hem daha güç kaynağınızı bile bilmiyoruz sisteminizi detaylı yazarsanız yardımcı olalım.
Çok anlamıyorum pcden,okadar esnetemem maalesef bütçeyi. İkinci el alabilirim ama anakartı sıfır yerine

RX 6400 XT + i3 10100F olabilir. Anakartınız nedir?
Am3 i3 hem düşük ve intel için pek olumlu düşünceleri yok insanların

Sistem detaylarına nerden bakabilirim yani merak ettiğiniz şey ne

Çok anlamıyorum pcden,okadar esnetemem maalesef bütçeyi. İkinci el alabilirim ama anakartı sıfır yerine
Garantili anakart da var ama 250 TL fark oluyor yine yeterli değil.

Sistem detaylarına nerden bakabilirim yani merak ettiğiniz şey ne
Ben güç kaynağını öğrensem benim için yeterli. Kasanın yan kapağını açın ve güç kaynağının güç değerlerinin markasının yazdığı kısmı çekip paylaşın bizimle.

Garantili anakart da var ama 250 TL fark oluyor yine yeterli değil.

Ben güç kaynağını öğrensem benim için yeterli. Kasanın yan kapağını açın ve güç kaynağının güç değerlerinin markasının yazdığı kısmı çekip paylaşın bizimle.
Umarım budur kast ettiğiniz şey

Dosya Ekleri

• IMG_20220825_224310.jpg
    IMG_20220825_224310.jpg
    128,2 KB · Görüntüleme: 77
Maalesef bu bütçede güncel parçalarla yükseltme yapmak mümkün değil. En ucuz GTX 1650 bile 1900 Lira zaten.
Umarım budur kast ettiğiniz şey
Ooo hocam güç kaynağının da değişmesi gerekiyor. Bu bütçede eski ama güçlü parçalarla bir sistem toplanabilir ancak. Kabul ederim derseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Maalesef bu bütçede güncel parçalarla yükseltme yapmak mümkün değil. En ucuz GTX 1650 bile 1900 Lira zaten.

Ooo hocam güç kaynağının da değişmesi gerekiyor. Bu bütçede eski ama güçlü parçalarla bir sistem toplanabilir ancak. Kabul ederim derseniz yardımcı olmaya çalışırım.
Yani dediğiniz parçalarla valorant ta veya pubgde kasma olmadan kaç fps alırım. Parçalrın eski veya 2. el olmasında bir sıkıntı yok.

Yani dediğiniz parçalarla valorant ta veya pubgde kasma olmadan kaç fps alırım. Parçalrın eski veya 2. el olmasında bir sıkıntı yok.
Benim oluşturduğum kombinde ekran kartı yer alamıyor. Sizdeki ekran kartı da iş görmez.

Geri
Yukarı