30000 TL sistem önerisi - İtopya vs Vatan bilgisayar

Aga bu bilgisayar çok ısınmazmı ek olarak bir de 4K falan bir sıvı soğutma alması gerekir ben Antalya'da olduğum için ben bir de ek olarak 4K'lık Kraken sogutma alacağım
Isınmaz 1000TL işlemci soğutucu bile yeter bu sisteme oda 3-4 ay stok soğutucu idare eder. Yanı sonradan alınabilir.

4K sıvı soğutma aşırı abartı. İlla sıvı soğutma istiyorsan Deepcool'un 360mm olanını al oda kasanın üst paneli destekliyorsa. Ön panele sıvı soğutma takma sakın.

Üst panel 240 destekliyorsa Deepcool'un 240mm sıvı soğutması var o alınabilir.

Veya hava soğutma olarak da kasan kaldırıyorsa bu attığımı alabilirsin.

sırf 7500F için 4k sıvı soğutmaya vermek saçma. Biz 7800X3D için bile 3000TL sıvı soğutma veya hava öneriyoruz yeri geliyo şuan

Benim topladığım sistemle 1 parça hariç aynı, ben de aynı fikirdeyim bundan iyisi yok. Ama gaming gen trdeki kadar uygun fiyata satan yer bulamadım. Ankarada bayisi olması önemli, yoksa vade farkı falan giriyo devreye :(

Bunları al 17900TL fiyatları var. Üzerine 2. EL temiz bir 6900XT çek.

İnternetten almış olursun ama bilgisayarcıya önünde montajlatma yapabilirsin. Hatta youtube videolarından kendin bile montajlama yapabilirsin.

2. el temiz bir ekran kartı ile de sağlam performansın olur.

Eğer 2. EL istemiyorum dersen de

33K olur ama gene 6800XT'0 almış olursun.

Ayrıca o hazır sisteme oranla işlemci soğutucun olur.

Veya bütçen yoksa da. Bu attığım da olur neredeyse performansları 6800 ile aynı. 32K oluyor. toplama PC dizmiş olursun.

Sapphire RX 7700 XT Pulse 11335-04-20G 192 Bit GDDR6 12 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Gaming gen TR'nin şubesi de var. Gidip görebilirsin.
Sizce bu attığınız 6800lü sistem mi yoksa bu sistem mi hocam ELRAEN-GG / AMD Ryzen 5 7500F / ASUS DUAL GeForce RTX 4070 OC 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
Yoksa bir süre bekleyip daha uygun sistem aramak mı. Maalesef zamlar ard arda geliyor gelmeye de devam edecek gibi. Bugünden daha uygun bulabilir miyiz acaba bilemiyorum

Geri
Yukarı