30000 TL sistem önerisi

Bütçe
38000 tl
98 civarı besleyebilir gayet yeterli grafiklerinde Ultra yaparsak rahat 100 olur.

5800X, 5700X ile 5600 arasında çok fark yok oyun için ve yeterli R5 5600 düşük bir işlemci değil.

Hocam 30K bütçeye 4070 Ti koyup işlemciyi R5 5600 yapmanız çok saçma, geleceği olmayan bir işlemci AM5 almakta fayda var. AM4 almak gereksiz. Alınacaksada 5800X veya 5900X alınır ama geleceği olmaz yine.

Hocam 30k bütçeye 4070 Ti koyup işlemciyi R5 5600 yapmanız çok saçma, geleceği olmayan bir işlemci AM5 almakta fayda var. AM4 almak gereksiz. Alınacaksada 5800X veya 5900X alınır ama geleceği olmaz yine.

Peki o zaman 7600X ile hem AM5 anakart hem DDR5 RAM hem de sıvı soğutucu masrafı çıkararak RX6800'lü bir sistem alabilir ancak sizce 30k bütçede RX6800 mantıklı mı?

Peki o zaman 7600X ile hem AM5 anakart hem DDR5 RAM hem de sıvı soğutucu masrafı çıkararak RX6800'lü bir sistem alabilir ancak sizce 30k bütçede RX6800 mantıklı mı?
RX 6800XT alabilir mesela evet RTX 4070 Tİ kadar performans sağlamasada 10-15 Fps'ten çok bir şey olacağını düşünmüyorum, en azından ilerde güncelleme yapacağı zaman işlemci ve anakart değilde sadece ekran kartını günceller.

Hocam sistem gayet güzel fakat kasa ve soğutucu için beyaz bir model öneri misiniz? Bir de monitörün parasından kısıp 34-35 bin civarına getirebilirim sanırım tabii çok fark yok ama daha iyi bir öneriniz varsa yazabilirsiniz.

RX 6800XT alabilir mesela evet RTX 4070 Ti kadar performans sağlamasada 10-15 FPS'ten çok bir şey olacağını düşünmüyorum, en azından ileride güncelleme yapacağı zaman işlemci ve anakart değil de sadece ekran kartını günceller.

4000TL'lik bir anakart için hem DLSS'den hem de RT performansından uzak kalacaksın ayrıca performansı cidden daha az olacak.

4000TL'lik bir anakart için hem DLSS'den hem de RT performansından uzak kalacaksın ayrıca performansı cidden daha az olacak.
Hocam o 4000 TL'lik anakart ilerde sizi gayet mutlu edeceğine de eminim, RTX performansından yararlanmak için böyle düşük ve eski bir sistem toplamak saçma olucaktır. Sözüm işlemci ve anakarta.

Hocam sistem gayet güzel fakat kasa ve soğutucu için beyaz bir model öneri misiniz? Bir de monitörün parasından kısıp 34-35 bin civarına getirebilirim sanırım tabii çok fark yok ama daha iyi bir öneriniz varsa yazabilirsiniz.
Hocam kasa olarak Lian Li Lancool 205 White olabilir size sistem toplayacağım fakat bütçeyi Maximum kaça çıkarabilirsiniz?

Bence o sistemde alınmaz tek tek toplayarak daha kaliteli parçalarla aynı fiyata alınabiliyor.
35k ya AM5+4070 Ti da toplanabilir.

Hocam o 4000 TL'lik anakart ileride sizi gayet mutlu edeceğine de eminim, RTX performansından yararlanmak için böyle düşük ve eski bir sistem toplamak saçma olacaktır. Sözüm işlemci ve anakarta.

Hocam kasa olarak Lian Li lancool 205 white olabilir size sistem toplayacağım fakat bütçeyi maximum kaça çıkarabilirsiniz?

Anakartın kötülüğünden bahsetmedim ileride yükseltmek isterse anakartı 4000TL'ye alabileceğini ve bu ekran kartının 4000TL fark olan yeni bir işlemciye değeceğini belirttim.

Bence o sistemde alınmaz tek tek toplayarak daha kaliteli parçalarla aynı fiyata alınabiliyor.
35k ya AM5+4070 Ti da toplanabilir.

Anakartın kötülüğünden bahsetmedim ileride yükseltmek isterse anakartı 4000TL'ye alabileceğini ve bu ekran kartının 4000TL fark olan yeni bir işlemciye değeceğini belirttim.

Hocam bir sistem önerebilirseniz çok iyi olur bu işlerde bilgi var ama çok yeterli değil yardımcı olabilirseniz güzel olur.

Hocam şimdi almak varken neden almasın? Biliyorsunuz piyasa değişken ve seçimler yaklaştı çok geç olmadan alınmalı ilerde ne olacağı belli olmaz, ayrıca Nvidia Fan'ı olarak RX 6800XT'nin o kadar da kötü olmayacağını düşünüyorum.

Hocam bir sistem önerebilirseniz çok iyi olur bu işlerde bilgi var ama çok yeterli değil yardımcı olabilirseniz güzel olur.
Hocam soruma cevap verirseniz sevinirim teşekkürler.

Geri
Yukarı