3000TL Oyun Odaklı Laptop Önerisi

16oguzhan

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Daha önce 2000TL laptop önerisi diye bir konu açmıştım fakat oyun odaklı olduğu için çok yetersiz kalacağını söylediler.
Ben de bütçeyi artırıp tekrar öneri istiyorum. Bütçem 3000TL, belki çok zorlarsam 3200 seviyelerine çıkabilirim ama dediğim gibi biraz zorlar. Şu an aklımda bu var:
Ayrıca oynayacağım oyunları da belirteyim; CS:GO, Fortnite, Rocket League, The Forest, GTA V (belki) sizce bu laptop işimi görür mü, yoksa bütçeyi 3200 seviyelerine çıkarayım mı? 3000 civarı laptoplara da göz attığımda karşıma bu model çıktı:
Sizce bütçeyi zorlayıp bunu almalı mıyım? Sizin önerilerinizi de bekliyorum.

GTX1050Tİ bulunan bir kasam var fakat yazın evimde olmuyorum başka yerlerde kalıyorum bunun için laptop almak istiyorum. Monster modellerinde ısınma durumu olabiliyor ve kasa kalitesi çok iyi değil bu yüzden Monster düşünmüyorum. Peki GT940MX GPU bulunan notebook çok mu kötü? Bütçe 2600TL ise alınabilir mi?
@NookumPie Lenovo için +100TL vermeye değer mi?

GTX1050Tİ bulunan bir kasam var fakat yazın evimde olmuyorum başka yerlerde kalıyorum bunun için laptop almak istiyorum. Monster modellerinde ısınma durumu olabiliyor ve kasa kalitesi çok iyi değil bu yüzden Monster düşünmüyorum. Peki GT940MX GPU bulunan notebook çok mu kötü? Bütçe 2600TL ise alınabilir mi?
@NookumPie Lenovo için +100TL vermeye değer mi?
2600 TL bile olsa bütçe yine alınmaz. En az MX150 olan bir PC alınmalı ki o da 3000'e yaklaşıyor. +100 verip GTX 1050 almak çok ama çok mantıklı.

Gt940mx f/p ürünü değil asus toshiba lenovo gibi markaları kontrol edebilirsiniz ama monsterin f/p modelleri olduğu için önerdim.

Monster fiyatları 3300 TL 'den başlıyor ve monster yerine Lenovo Y520 tercih edebilirim.
Bütçemi malesef 3000 TL üstüne çıkaramıyorum ve LENOVO IDEAPAD 320 i5-8250U 8GB 1 TB 2GB GeForce MX150 Windows 10 Laptop bu modeli gözüme kestirdim sizce nasıldır?
Ben bugün Media Market'e gittim ve yukarıdaki MX150 modelli notebook'u alacaktım. Sonra ordaki görevli uzun süreli kullanımlarda ısınacağını söyledi ve biraz düşündüm; bunlar günlük kullanım için laptoplar olduğu için güçlü fanlar kullanılmaz tek fan çıkışı olur ve kolay ısınır diye düşündüm ve almışkende bir kere alıp 5 yıl kullanacağım için Gaming Laptop almak için bütçemi iyice zorladım. Şuan 2 model arasında kaldım. Max. 3300TL
1- Acer AN515-51-53F2 Intel Core i5 7300HQ 8GB 1TB GTX1050 Fiyatı
2- Lenovo Legıon Y520 İ5 7300hq 2.5ghz-8gb-15.6"gtx1050 80wk014utx - n11.com
Gönlüm Lenovo'dan yana fakat aradaki 150TL'yi vermeye değer mi diye düşünüyorum sizce hangi tercihi yapmalıyım? Ayrıca Monster 12.1.2 kullanan bir arkadaşıma nasıl olduğunusordum ve aldığım yanıt; Performansından memnunum fakat çok ısınıyor o kadar ısınıyor ki elimi koyunca 2 saniyede çekmezsem elim alev alacak gibi oluyor dedi ve beim için Monster direk elendi.
Arkadaşlar fikirleriniz ve önerileriniz için teşekkür ederim Lenovo Legion Y520 Sipariş ettim. Bugün kargolanacak sanırım. Bütçe olabildiğince zorladım umarım pişman kalmam. Fiyat 3300TL idi ben 100TL lik kod bulup 3200 e getirdim. Kargo yarın gelir büyük ihtimal fakat ben şuan şehir dışındayım ailem teslim alacak bende 2 hafta sonra ürünü inceleme fırsatı bulacağım. Tekrardan destekleriniz için teşekkür ederim. Lenovo Legion Y520 serisinin kullanıcılarınında yorumunu görmek isterim ''Doğru bir tercih yaptım mı?'' diye.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı