3060 Ti düşük GPU kullanımı

Daha fazla  
Ekran kartı: 3060 Ti.
İşlemci: i5 11400F.
RAM: 16 GB.

İnternetten izlediğim videodaki donanım 3060 + 12400F idi ve 100 FPS'i çok rahat geçebiliyordu. Benim donanımım yazdığım gibi fakat genelde 70-80 fpslerdeyim. 50'lere de sık sık düşüyorum. Ben sorunun düşük GPU kullanımından olduğunu düşünüyorum. Zaten oyun işlemci tabanlı bir oyunmuş sanırım. GPU kullanımı 40-60 arası oluyor. Google'dan, YouTube'dan araştırdım fakat ne yaptıysam fayda etmedi. DSR açtıktan sonra biraz yükseldi ama hala 60-65'i geçmiyor. Ayrıca konuyu arattığımda Technopat'ın 7-8 yıl önce çekmiş olduğu video çıktı. Oradaki gibi NVIDIA Denetim Masası'ndan 3D ayarlara girdim fakat oyunu eklediğimde neyle başlatmak istediğimi soran bir ayarla karşılaşmadım. Belki de bu yüzden sorunu çözememişimdir. Sizin tavsiyeniz nedir? Nasıl çözebilirim?

Hocam minecraft ram'a bakar ekran kartına bakmaz lakin 95 derece gibi bir düzey istiyorsanız overclock yapın.
Evet minecraft ağır grafikli bir oyun değil zaten. Sadece büyük bir dünyası var o yüzden Ram istiyor.

Siz zaten fazlasıyla fps alabiliyorsunuz. Ama eğer gerçekten düşük alıyorsanız ayarlardan fps sınırını kontrol et.

Belki sınırı 80 falan olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı