3070 Ti görüntü vermiyor

@Snuk Dostum adım adım söylediklerimi uygulamayı dene bakalım sorun devam edecek mi?

* Bilgisayarın işlemcisini sök ve hem işlemci soketine hem işlemciye üfleyerek temizle tozlarından arındır.
* İşlemci soğutucusunu monte et ama vidalarını fazla sıkma biraz gevşek bırak.
* 4 ayrı ram ve farklı slotlarla görüntü almaya çalış.

Bunları denedikten sonra çalışmazsa güney köprüsünde sıkıntı olabilir. Mesajını bekliyorum. Ayrıca çok basit driver sorunu olabilir diyecem ama klavye mouse ışığının gelmemesi bu ihtimali düşürüyor.

Güç kaynağım ROG STRIX 1000W.
Eski ekran kartım 1060 6pin girişli.
Yeni ekran kartım 3070 Ti 8+8+6pin girişli.
İkisinde de dönüştürücüsüz bağlıyorum. Sabah 1060 çalışıyordu fakat 3070'i denedikten ve görüntü alamadıktan sonra 1060'ı geri taktım o da çalışmıyor.

Deniyorum hemen!

Güncelleme bekliyorum.

Güncelleme bekliyorum.
Ne yazık ki olmadı
@Snuk Dostum adım adım söylediklerimi uygulamayı dene bakalım sorun devam edecek mi?

* Bilgisayarın işlemcisini sök ve hem işlemci soketine hem işlemciye üfleyerek temizle tozlarından arındır.
* İşlemci soğutucusunu monte et ama vidalarını fazla sıkma biraz gevşek bırak.
* 4 ayrı ram ve farklı slotlarla görüntü almaya çalış.

Bunları denedikten sonra çalışmazsa güney köprüsünde sıkıntı olabilir. Mesajını bekliyorum. Ayrıca çok basit driver sorunu olabilir diyecem ama klavye mouse ışığının gelmemesi bu ihtimali düşürüyor.
Dediklerinizi denedim sonuç yine aynı

Eski ekran kartlarınızda farklı pci slotlarından görüntü almaya çalıştınız mı?
Denedim şimdi olmadı. Sabah ilk slottan 1060 ile görüntü alıyordum fakat öğlen 3070Ti denedim olmadı. Şimdi iki PCI slotundan da görüntü alamıyorum. Şaka gibi sanki 3070TI takınca lanetlendi
İşletim sisteminin yüklü olduğu depolamayı söküp çalıştırmayı dener misin dos ekranına atacak mı?
O da olmadı dostum
PC konusunda sanırım inanılmaz kötü kederliyim. Bu kadar basit bir işlemde böyle bir arzayla karşılaştım oysa şuan benim 3070Ti in keyfini çıkarıyor olmam lazımdı, olmadı. Yarın arza tespiti yaptıracağım bir şekilde. Sonucu buraya yazarım

Son düzenleme:
Denedim şimdi olmadı. Sabah ilk slottan 1060 ile görüntü alıyordum fakat öğlen 3070 Ti denedim olmadı. Şimdi iki PCI slotundan da görüntü alamıyorum. Şaka gibi sanki 3070 Ti takınca lanetlendi.

O da olmadı dostum.
PC konusunda sanırım inanılmaz kötü kederliyim. Bu kadar basit bir işlemde böyle bir arzayla karşılaştım oysa şu an benim 3070 Ti'in keyfini çıkarıyor olmam lazımdı, olmadı. Yarın arza tespiti yaptıracağım bir şekilde. Sonucu buraya yazarım.

Eğer daha önce yaptıysan sistemi demonte edip baştan dizmeyi denesene.

Öğlen 13.00 çalışıyordu bu bilgisayar, herhangi bir parça bozuk değildi. Kapattım gtx1060 ı söktüm yerine 3070ti ı taktım açılmıyor. İşin kötüsü işlemciyi falan filan söküp yerine geri taktıkça iyice power tuşuna tepkisiz bir hale geldi
Arkadaşlar. Öncelikle anakart bozulmuş. Bir çok deneme sonrasında bir çok parçayı söküp taktım ve işlemciyi 2. kez söküp taktıktan sonra PC hiç açılmamıştı. Sonuç olarak İşlemcinin de yandığını öğrendim.
İşlemci ve Anakart garantiye gidiyor. İşlemci %90 garanti kapsamında değiştirilecek ama anakarta kullanıcı kusuru diyorlarmış onun sonucuna bakacağız. Olan bana oldu 1 ay boyunca PC yi toplayabilirsem iyi bari, garanti yolu gözlüyorum artık

Son düzenleme:

Geri
Yukarı