3080 şu an alınır mı?

cancan1135

Hectopat
Merhabalar şu an bütçem var lakin aklımda birkaç soru var. VRAM'dan darboğaz yaşar mıyım 3080 Super'ler 20 GB olarak gelecekmiş. Big Navi'ler çıktıktan sonra, siz olsanız ne yapardınız?

Hocam 3080 alınır mı? Diyen adamın bütçesi bir hayli yüksektir ki onu da düşünüyor. 3070'in 2080 Ti'dan daha güçlü olduğunu düşünürsek bence o seviye sistem toplarken alınır. Almayan da pişman olur. 2080 Ti alanların halini düşünemiyorum.

VRAM darboğazı için bir sebep yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 3080 alınır mı? Diyen adamın bütçesi bir hayli yüksektir ki onu da düşünüyor. 3070'in 2080 Ti'dan daha güçlü olduğunu düşünürsek bence o seviye sistem toplarken alınır.

Beni anlamadın büyük ihtimal, şu an bile yeni çıkan oyunlar Ultra'da 6-7 GB ekran kartı VRAM tüketiyor, geleceğe dönük 3080 şu an alırsam VRAM'dan sıkıntı yaşayacağım gibi geliyor, 20GB VRAM'lı süperleri beklemek mantıklı mı onu merak ediyorum.

Beni anlamadın büyük ihtimal, şu an bile yeni çıkan oyunlar Ultra'da 6-7 GB ekran kartı VRAM tüketiyor, geleceğe dönük 3080 şu an alırsam VRAM'dan sıkıntı yaşayacağım gibi geliyor, 20GB VRAM'lı süperleri beklemek mantıklı mı onu merak ediyorum.
Anladım demek istediğinizi. Düz 3080'ler 10 GB VRAM. Super modelleri 20 GB. Bence mantıklı olur bir acelesi yoksa. Sonuçta o bütçede bir kart alırken çok uzun süre kullanacağınızı düşünürsek mantıklı.
Günümüz için pek gerek olmasada ilerisi için olabilir.

Alınır. Ayrıca 3080 Super 20 GB VRAM olacak kulağa çok saçma geliyor. Birazcık hızlı versiyonuna 10 GB daha VRAM eklemez gibi Nvidia. Söylentidir sanıyorum.

Not: Biraz baktım Gigabyte söylemiş diyorlar ama yine de acele etmemek lazım. Super modellerinin çıkması 1 yıl alır nereden baksan, hem ortada kesin bir bilgi de yok.

Ne tür oyunlar oynuyorsunuz? Tek oyunculu mu yoksa çok oyunculu rekabetçi türü mü? 1080P'de mi oynayacaksınız yoksa 2K/4K mı? Rekabetçi oyunlar oynuyorsanız monitörünüzden 144/240 Hz beklentileriniz var mı?

O halde 3080 alınabilir. 3080S aciliyet durumunuza göre beklenebilir. VRAM hakkında 20 GB kesinleşti mi bir fikrim yok. Bu kadar büyük fark olabileceğini pek zannetmiyorum.

Arkadaşın dediği doğru aslında 2K Ultra ayarlarda çoğu AAA oyun 5-6 GB VRAM kullanıyor.
Soruya gelecek olursak bence 20 GB VRAM olayı biraz söylenti. 20 GB VRAM 3080 olsa bile arada 4000-5000 TL gibi fark olacaktır ki öyle bir fark olursa 3090 ile arasında 3000 TL gibi bir fark kalıyor.
Ben olsam direkt 3080 alır geçerdim.

Arkadaşın dediği doğru aslında 2K Ultra ayarlarda çoğu AAA oyun 5-6 GB VRAM kullanıyor.
Soruya gelecek olursak bence 20 GB VRAM olayı biraz söylenti. 20 GB VRAM 3080 olsa bile arada 4000-5000 TL gibi fark olacaktır ki öyle bir fark olursa 3090 ile arasında 3000 TL gibi bir fark kalıyor.
Ben olsam direkt 3080 alır geçerdim.

Gerçekten çok mantıklı bir şey söylediniz peki, Ekim başında stoklara giricekmiş alayım O zaman, RGB hastalığım yok soğutma konusunda hangi markayı önerirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı