30K-40K arası mühendislik

Hangisi?

• Sakarya Bilgisayar Mühendisliği

• Kocaeli Bilgisayar Mühendisliği

• İtü Fizik Mühendisliği

• Ytü Mekatronik Mühendisliği

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Arkadaşlar o değil de ne yapın edin mekatronik okuyun her şey mekatronik. Daha henüz değeri anlaşılmamışken. Bilgisayardan daha iyi bir bölüm mekatronik.

Arkadaşlar o değil de ne yapın edin mekatronik okuyun her şey mekatronik. Daha henüz değeri anlaşılmamışken. Bilgisayardan daha iyi bir bölüm mekatronik.
Zamanında gitmedik mühendisliğe. Hep mühendislik istiyordum aslında, ilk 15k olmadan mühendisliğe mi gidilir dedim, dişe gittim 34k ile. Mühendislikte yurt dışı imkanı dişe göre çok daha fazla. Şimdi hiç okuma hevesim yok, motivasyon kalmadı.

Ben YTÜ mekatronikteyim buraya yönlendirmeye çalışıyorum ama pek istemiyor.
Mektronikten mühendisleri TR'de fazla kazanıyor mu ya? Benim hatırladığım 5-6K ortalama.

Mektronikten mühendisleri TR'de fazla kazanıyor mu ya? Benim hatırladığım 5-6K ortalama.
Hocam bir kere yurt dışı imkanı olarak en iyi mühendislik bence. Dünya şuan entegre mühendisliklere geçiyor. Yani sadece makina veya elektronik bilen değil ikisinden de anlayan adam istiyor artık firmalar. Mekatronikte tam bunun karşılığı. Türkiye de bu işe yavaşça geçiyor. Sen 4 yıl sonra mezun olacaksın hazırlık okumaz isen öyle düşün. Zaten iyice oturur türkiyede de. Maaş mühendislikte hızlı yükselir 6k ile başlarsın o zamanla artar.

Hocam bir kere yurt dışı imkanı olarak en iyi mühendislik bence. Dünya şuan entegre mühendisliklere geçiyor. Yani sadece makina veya elektronik bilen değil ikisinden de anlayan adam istiyor artık firmalar. Mekatronikte tam bunun karşılığı. Türkiye de bu işe yavaşça geçiyor. Sen 4 yıl sonra mezun olacaksın hazırlık okumaz isen öyle düşün. Zaten iyice oturur türkiyede de. Maaş mühendislikte hızlı yükselir 6k ile başlarsın o zamanla artar.
Peki, Mekatronik müh. okuyorsun anladığım kadarıyla. N'apıyorsunuz genel olarak, hangi şirketlerde çalışabilirsiniz? Mesela Bilgisayar okuyunca yazılım ile alakalı şirketlerde çalışılabiliyor. Bilgisayar mı Mekatronik mi?

Peki, Mekatronik müh. okuyorsun anladığım kadarıyla. N'apıyorsunuz genel olarak, hangi şirketlerde çalışabilirsiniz? Mesela Bilgisayar okuyunca yazılım ile alakalı şirketlerde çalışılabiliyor. Bilgisayar mı Mekatronik mi?
O sana bağlı. Otomasyon işlerinde,ar-ge de, savunma sanayisinde, yazılım firmalarında, biyomedikal işlerde vb. Mekatronik hemen hemen her yerde çalışır.
Bilgisayar mı Mekatronik mi demişssin yeni gördüm. Bilgisayar da çok iyi bir bölüm. Ama bence mekatronik daha iyi. Senin tercihine bağlı ikisi de iyi bölümler.

Son düzenleme:
Bilgisayar mühendisliği istiyorsa Kocaeli'nde okuması iyi olabilir. Üniversiteler hakkında pek bir fikrim yok ancak İTÜ için köklü bir üniversite olduğunu söyleyebilirim, ilgisini çektiği bir bölümse İTÜ'yü kesinlikle değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı