3100 Tl Sistem Toplama

ByLiner

Hectopat
Daha fazla  
Monitör hariç 3100 lira, maksimum 3200 liralık bir oyun bilgisayarı istiyorum. Piyasadaki güncel oyunları en yüksek ayarda 1080 p çözünürlükte oynamak istiyorum. Sistem tavsiyelerinizi bekliyorum. @Tristan23

Not: Bileşenler vatan bilgisayardan toplanırsa iyi olur.

Son düzenleme:
i5 6400
H110M-PRO VD
1 TB WD Blue
Corsair Vengace 8 GB CL 14
Zalman Z3+ 600w
R9 390
-------
3060 TL civarı tutuyor. Bir de biraz daha ileriye yönelik olsun dersen ; i5 6500, B150M Bazzoka alıp ekran kartını R9 380X alabilirsin. 2 sistemde gayet güçlü.

Screenshot (62).png

Bu sistemi tercih edebilirsin. Bütçenizi geçmemek adına anakartı biraz düşük bir model seçtim, siz dilerseniz bütçenizi biraz daha arttırıp orta seviye bir anakart tercih edebilirsiniz.

i5 6400
H110M-PRO VD
1 TB WD Blue
Corsair Vengace 8 GB CL 14
Zalman Z3+ 600w
R9 390
-------
3060 TL civarı tutuyor. Bir de biraz daha ileriye yönelik olsun dersen ; i5 6500, B150M Bazzoka alıp ekran kartını R9 380X alabilirsin. 2 sistemde gayet güçlü.
R9 380X çok iyi olabilir ama sadece Sapphire 'in ekran kartı var Vatan'da. Technopat'tan GTA V test videosunu izledim ve çok beğendim. Ama oradaki de ASUS'un ekran kartı. Sizce Sapphire modelini alırsam aynı performansı alabilir miyim? Isınma, ses gibi problemleri olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
R9 380X çok iyi olabilir ama sadece Sapphire 'in ekran kartı var Vatan'da. Technopat'tan GTA V test videosunu izledim ve çok beğendim. Ama oradaki de ASUS'un ekran kartı. Sizce Sapphire modelini alırsam aynı performansı alabilir miyim? Isınma, ses gibi problemleri olur mu?
[/QUOTE]
Hayır hocam sıkıntı olmaz. Sapphire'nin Nitro serisi diğer firmaların soğutması ile benzer. Mesela fanlar yerine göre çalışıyor ,ısı boruları yeterli vs. hocam.

Eki Görüntüle 136826
Bu sistemi tercih edebilirsin. Bütçenizi geçmemek adına anakartı biraz düşük bir model seçtim, siz dilerseniz bütçenizi biraz daha arttırıp orta seviye bir anakart tercih edebilirsiniz.
MSI B 150 M Gaming mi yapsam ,yoksa MSI H 170 M Gaming mi yapsam ? İkisi de DDR4 2133 MHz. Fiyat farkı yaklaşık 100 TL.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı