32 kg kilo vermek

Yorgunluk konusunda yorum yapayım. Fazla kilo horlamaya sebep olur, horlama ise uyku apnesine sebep olabilir ve uyku apnesi senin yorgun olma sebebin olabilir. Kilo verince eğer nefes alışında başka bir sıkıntı(burun kemik eğriliği gibi) yoksa düzelecektir diye tahmin ediyorum. Düzelmezse bir KBB veya nöroloji uzmanına görünmeniz en iyisi olacaktır.

Ben de 180 boyunda 105 kiloyum. Daha önce 2 kez 20'şer kilo verdim. Yine kilo verme sürecine girdim. Yapman gereken şeyler şöyle, günde 2.5 3 litre su içmek, koşmak, ve abur cubur un tuz yağ gibi şeyleri yememek. Zaten abur cubur yemezsen kilo almazsın, verirsin.

Merhaba arkadaşlar, 183 boy 102 kiloyoum şu an şişman (obez) - ı. Sınıf olarak gözüküyorum ve kilo vermeyi kafaya koydum 32 kilo vermeyi düşünüyorum yani 70 kg düşmeyi hedefim 70 kg olmak kafamda 2-3 tane soru var. Tek konuda sormak istedim kilo verenler yardımcı olabilir mi madde halinde cevap verirseniz sevnirim?
1-32 kilo verince yüzüm çok değişir mi?
2-şişman obez 1 olarak gözüküyorum ve sürekli yorgun hissediyorum 70 kg olunca bu yorgunlukta gider mi?
3-kilo verirsem boy uzar mı?

Öncelikle 70 kilogram çok abartı hocam, şu an sizinle birebir aynı boydayım ve 83 kilo bile gayet yeterli ancak şu an 77 kiloyum, 94'ten buraya indim.

1- yüzün çok çok çok değişir.

2- fazlasıyla gider.

3- boy uzamaz ama uzun gözükebilirsin.

Dipnot: Sadece spor yapıp hafif bir diyetle istediğiniz oranda kilo veremezsiniz üstüne üstlük spordan bıkarsınız. Zaten yaşınız gençtir, benim tavsiyem önce sadece ağır diyet yaparak 80-85 kilo civarına düşün sonra spora başlayın.

Öncelikle 70 kilogram çok abartı hocam, şu an sizinle birebir aynı boydayım ve 83 kilo bile gayet yeterli ancak şu an 77 kiloyum, 94'ten buraya indim.

1- yüzün çok çok çok değişir.

2- fazlasıyla gider.

3- boy uzamaz ama uzun gözükebilirsin.

Dipnot: Sadece spor yapıp hafif bir diyetle istediğiniz oranda kilo veremezsiniz üstüne üstlük spordan bıkarsınız. Zaten yaşınız gençtir, benim tavsiyem önce sadece ağır diyet yaparak 80-85 kilo civarına düşün sonra spora başlayın.
Omurgaya yük bindiğinden boy 3-4 cm kısalabiliyor. Kilo verirse 3-4 cm civarı uzayacaktır boyu. Yüz çok değişiyor evet, ben şu an 105 kiloyum. Yüzüm yusyuvarlak, 70 kiloydum bir ara. Yüzüm köşeliydi, çok güzeldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı